فهرست
بیرو و پرسپولیس؛ پایانی بدون پرده‌ی آخر
بیرو و پرسپولیس؛ پایانی بدون پرده‌ی آخر

بیرو و پرسپولیس؛ پایانی بدون پرده‌ی آخر

آی‌اسپورت- وقتی در نیم فصل خبر پیوستن علیرضا بیرانوند به تیم رویال آنتورپ توسط باشگاه پرسپولیس تأیید شد، این دروازه‌بان احتمالاً در ذهنش خود را برای یک خداحافظی باشکوهِ چند ده هزار نفری در استادیوم آزادی آماده می‌کرد، دست تقدیر اما شرایط را به گونه‌ای متفاوت پیش برد. حال دیگر قرار نیست در  روز ۲۱ اردیبهشت، پرسپولیس و سایپا در هفته‌ی آخر لیگ به مصاف هم بروند تا شاهد قهرمانی احتمالی بیرو با پرسپولیس و خداحافظی احساسی او با هواداران سرخ باشیم. آن‌چه از روز‌های پایانی بیرانوند در سرخ‌های پایتخت به یاد می‌ماند، خاطرات شیرینی نیست؛ سه نمایش ضعیف مقابل استقلال، الدحیل و الشارجه، حرکت بچگانه‌ی آنفالو کردن صفحه‌ی رسمی باشگاه در اینستاگرام و نیمکت‌نشینی مقابل پدیده.

لیگ برتر ایران حالا بیش‌تر از یک ماه است که در تعطیلی اجباری به سر می‌برد و به احتمال قوی تا تیر ماه خبری از برگزاری مسابقات نخواهد بود. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال بلژیک هم دیروز تیم کلاب بروژ را رسماً به عنوان قهرمان این فصل فوتبال بلژیک معرفی کرد و این تصمیم بدان معناست که بعد از فروکش کردن ویروس کرونا، تیم‌های فوتبال بلژیک تمرینات پیش فصل خود را برای فصل آینده آغاز خواهند کرد، پس علیرضا بیرانوند هم چاره‌ای نخواهد داشت تا مطابق قرارداد به تمرینات تیم رویال آنتورپ اضافه شود. او حتی در صورت ادامه‌ی برگزاری لیگ خودمان از تیرماه هم مجبور خواهد بود تا به جای زمین چمن، از اینترنت بازی تیم محبوبش را دنبال کند. مسئله‌ای که برای بیرانوند و پرسپولیس اتفاق افتاده، برای بسیاری از تیم‌های اروپایی که بازیکنانی با قرارداد‌های قرضی در ترکیبشان دارند هم پیش آمده است. با این‌حال به نظر می‌آید اگر فیفا تصمیمی واحد را در خصوص ادامه‌ی برگزاری مسابقات در سراسر دنیا اتخاذ نکند، راهکاری هم برای حل این مشکل وجود نداشته باشد.

بدین ترتیب برای مرد شماره‌ی یک تیم ملی هم راهی نمی‌ماند تا برای خداحافظی به یک پست اینستاگرامی و تشکر از هواداران و چند قلب قرمز اکتفا کند. این پایان قصه‌ی چهار ساله‌ی بیرانوند و پرسپولیس است، پایانی که یک ویروس پرده‌ی آخرش را از صحنه‌ی نمایش حذف کرد!

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-04-03 19:55:00
نظر دهید

۱ نظر
جون هوتن راست میگم
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹، ۰۸:۳۲
باسنتووونووووو بد سوزوونده بیرو:))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر