فهرست
تحلیل ویژه: برانکو رودست خورد!
تحلیل ویژه: برانکو رودست خورد!

تحلیل ویژه: برانکو رودست خورد!

آی اسپورت- برانکو در دردسر بزرگی افتاده است. او نمی‌داند با این مشکل باید چطور مواجه شود اما با این حال تلاش می‌کند در عکس‌های جدید، لبخند به لب داشته باشد و عصبانیتش را نشان ندهد. سرمربی سرخپوشان حتی یک‌درصد هم فکرش را نمی‌کرد نتیجه انتقاداتش از زمان اردوی تیم ملی، دیپورت 7 ملی‌پوش پرسپولیس باشد اما این اتفاق افتاد و به روایت ساده، برانکو «رودست» خورد.

سرمربی پرسپولیس در انتظار آن بود که کارلوس کی‌روش با یک مصاحبه تند یا نهایتاً یک بیانیه، مانند دفعات قبلی جواب او را بدهد اما این بار تبعات دخالت در برنامه‌ریزی تیم ملی برای برانکو پررنگ‌تر بود زیرا او در دعوای قبلی با کی‌روش که با وساطت مسئولان فدراسیون فوتبال به اتمام رسید، قول داد که دیگر در برنامه‌های تیم ملی دخالتی نداشته باشد و حالا اتفاق بزرگی رخ داده است. کی‌روش با یک ترفند غیرقابل پیش‌بینی، بازیکنان پرسپولیس را مقابل برانکو قرار داد بدون اینکه ضربه‌ای به تیم ملی بخورد زیرا در فوتبال ایران به جای تک‌تک بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس، جایگزین‌های دیگری وجود دارد و اگر پرسپولیسی‌ها برای همیشه، شانس حضور در تیم ملی را از دست بدهند، قطعاً از دست برانکو شاکی می‌شوند.

این فقط یک طرف ماجراست. سمت دیگر اینکه برانکو گفته بود اگر با این برنامه‌ریزی، تیمم قهرمان لیگ نشود، مقصر آن کارلوس کی‌روش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند. شاید او می‌خواست با این جمله، از حالا دلایلی برای ناکامی‌های احتمالی‌‌اش در آینده بیاورد اما سرمربی تیم ملی با ترفند خود، بهانه عدم قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را نیز از او گرفت و حالا انتظار اهالی فوتبال این است که با توجه به بازگشت بازیکنان پرسپولیس، این تیم در پایان فصل قهرمان شود چون برانکو همه بازیکنانش را در اختیار دارد.

با تمام اینها، باید به برانکو هم حق داد. او در این هفته، نگرانی بزرگی را تجربه کرد. از یک سو 5 بازیکن این تیم به نام‌های امید عالیشاه، احمد نوراللهی، محمد رحمتی، شهاب زاهدی و الکساندر پلی‌یانسکی از تیم جدا شده‌اند و از سوی دیگر در لیست ابتدایی، آنتونی گولتس هم دیگر در تمرینات نیست. از طرف دیگر 7 بازیکن هم به تیم ملی رفته بودند و جای‌شان خالی بود. همان زمان، برانکو به یکی از همکارانش گفته بود الان باید با این برنامه‌ریزی چطور کنار بیاییم؟ چطور من با 12، 13 بازیکن، تیم را برای بازی با سایپا آماده کنم؟ چرا نباید حق اعتراض داشته باشم؟

به هر حال کسی که حسابی به دردسر افتاده، برانکو است چون کی‌روش حداقل تا اواخر اسفندماه، نه دنبال اردویی است و نه بازیکنان پرسپولیس را می‌خواهد اما برانکو باید به لیگ برگردد و نیاز دارد بازی‌های پیش‌روی خود را با برتری پشت‌سر بگذارد و قهرمان شود. اگر این اتفاق رخ ندهد، برانکو بهانه‌ای برای توجیه عدم قهرمانی‌‌اش در پایان فصل ندارد.

۷۹ ۲۲  
آی اسپورت
2017-01-07 08:16:00
نظر دهید

۲۲ نظر
جاوید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۱
چقد چرت مینویسین ، بسه دیگه ، بیشتر از این خودتونو سبک نکنید بدبختا
آرمان
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۳۰
به عنوان یه استقلالی واقعا آرزو می کنم پرسپولیس امسال قهرمان شه چون با این موجی که راه انداختن طرفدارای پرسپولیس اگه غیر از این شه حتی اگه فوتبالی باشه و یه تیم خوب دیگه(چون واقعا خوب بوده پرسپولیس) مثه ذوب آهن یا تراکتور قهرمان شه از حالا میشه پیش بینی کرد حساب کیروش رو که می رسن هیچی بازیکنارو هم خائن به برانکو و پرسپولیس می دونن،می گم حتی اگه همه خوب باشن و واقعا اتفاقای فوتبالی بیفته،یه اردویی که زمانشم کم شد رسید به 5 روز به خدا انقدر ارزش نداشت می ذاشتین تموم شه بره،برانکو هم بهتر بود انقدر اعتماد می کرد به بازیکناش که نمی رن اون جا آفتاب بگیرن و واقعا تمرین می کنن،3 کیلو چاق شدن واسه 5 روز یکم بی انصافی در حق کیروشی بود که دوندگی تیم ملی رو تو تمام بازیا برده بالا
عمید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۱۰
هر چی به مذاق شما لنگی ها خوش نیاد چرته.
Ali
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۸
مطلب کاملا درستی رو اشاره کردی. خود کرده راتدبیر نیست!
محمد علی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۳۲
واقعا هدفت چیه؟؟ چرا شرافت قلمت رو زیر سوال میبری؟؟ یه مقدار با شرف نوشتن چویزی ازت کم میکنه؟؟ حیف لز اون قلم که دست قلم به مزد ها و نویسنده نماهایی مثل تو هستش. رسالتت چیه؟؟ تبلیغ و جار زدن برای ارباب موزامبیکیت؟ برای چی اینقدر به برانکو هجمه وارد میکنید؟؟ چون جلوی ارباب و ولی نعمت موزامبیکیتون واستاد و نذاشت ، هر جور دلش خواست رفتار کنه؟؟ خوبه مشخص شد که این اردو تو برنامه نبود، خوبه معلوم شد این اردو هدفش بازی با منتخب آفریقایی های دبی!!!! بود. خدایی اگه پرسپولیس با یه چنین تیمی بازی میکرد چقدر جنجال میکردین؟؟ الان هم میتونی بری ببینی پشت پرده این بازی چه قدر پول و حق دلالی خوابیده؟؟ جراتش رو داری؟؟؟ شرافتش رو داری؟؟ فکر میکنی ما خوابیم؟؟ فکر میکنی ما پرسپولیسی ها پشت مردی که تیممون رو احیا کرده رو خالی میذاریم؟؟ ارباب موزامبیکیت، از وقتی دیده برانکو از لحاظ محبوبیت چیزی ازش کم نداره و البته تیمش بهتر و چشم نواز تر از تیم میلی!!! بازی میکنه، چشمای بی حیاش ترسیده. بلایی که سر ژوزه اورد رو میخواد سر برانکو هم بیاره. چرا اربابت لژیونر ها رو دعوت نمیکنه؟؟ بی شرف و مزدور کسیه که پاسخ انتقادات رو نده
علی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۲۶
داداش جوگیر شدی یا از میخوای از آب گل آلود ماهی بگیری؟ از جمله کسانیه که ازاب گل الود ماهی مرده میگیرند ودرنهایت چیزی به اینها نمی ماسه !! نمونه بارزش هم دانشمند محترم اقای علی کریمیه که این جور موقع ها یکمرتبه دچار شعور درد میشه والبته یادش میره که درجام جهانی به ساک ورزشی همین برانکوایوانکوویچ لگد جانانه زدند وبه شعور یک ملت درچشم یک دنیا توهین نشد !!
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۵۸
یه سوال ؟
یه اردوی پنج روزه تو دبی بیشتر به تیم ما ضربه میزد یا رفتن ساسان و احمد و امید و شاید علیپور

چطور اونجا جیک برانکو در نیومد ؟
در ضمن تیممون صدر نشین بود بی حاشیه بود طرفدارها هم متحد بودند و فقط به موفقیت تیمشون فکر می کردند.
برانکو جان مرض داشت با یه مصاحبه آرامش تیم و هواداران و مدیران را بهم زد.
همه تو نیم فصل فکر بازیکن جدیدند ما بازیکن خوب از دست دادیم .
برانکو جان با این مصاحبه ی بی موقع حواس همه را پرت کرد .
هواداران هم مشغول کری با کی روش شدند.
عمرا دیگه مثل سابق بشیم .دیگه اشتباهات خودمون را نمی بینیم.تا دعوامون سرانجام پیدا کنه دوست جونامون قهرمان شدند.
حالا ببینید کی گفتم.
آخر فصل باهم به قهرمان لیگ سلام می دهیم.
عمار
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۴۰
دلال کروات دنبال اینه که نیمکت تیم ملی رو تصاحب کنه و برای این منظور از هیچ کوششی برای زمین زدن تیم ملی کوتاهی نمیکنه.اول فصل با کمک گرشاسبی(معاون وزیر ورزش) اردوی تیم ملی رو لغو کرد و حالا هم اردوی تیم ملی رو به هم ریخت.مردک خود شیفته جوری از خودش،مدرکش و افتخاراتش تعریف کرد که انگار الکس فرگوسنه.طرف 20 ساله سرمربی شده بعد به دو قهرمانیش در لیگ کرواسی و چین افتخار میکنه و خودش رو بالاتر از کیروش میدونه.یکی نیست بگه تو حتی اندازه آدم بیسوادی مثل قلعه نویی هم افتخار نداری بعد خودت رو بالاتر از کیروش میدونی.به تو اجازه آبیاری چمن های استادیوم رئال و منچستر رو نمیدن مرتیکه دلال.یه عده وطن فروش پشتش در اومدن اینم یابو برش داشته و داره تیشه به ریشه تیم ملی میزنه.
نیما
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۳۳
همچون فشاری که به دلیل نمایشهای پرسپولیس شماها تحمل میکنید باید هم ادبیاتتون‌رو به اینجا برسونه که کامنتتون نمایشگاه تربیت خانوادگی و اتهام های بی سند رسوب کرده در ذهنتون باشه .
۶
علی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۵۴
برای دعوا نیومدی ولی‌ معلومه لات بازی و شر و شور رو خوب بلدی، البته خوب جایی‌ اومدی، مایلی کهن و قلعه نویی و خداداد و امثالهم رو هم کم نداریم که هوچی گری راه بندازن. اینجا لات و اوباش زیاد داریم، درست لنگه خودت. فقط تو عینک میزنی‌ اونها نمی‌زنن. هر چی‌ که هست مافیای رسانه یی خوبی‌ هم پشتت راه افتاده. حالا از هواداران پرسپولیس هم سوأ استفاده کن، مملکت ما مملکت جو گیرها و کم حافظه‌ها و موج سوارهاست. کسی‌ یادش نمیاد که چه گندی به تیم‌ ملی‌ زده بودی. علی‌ دایی تا ۳۸ سالگی تو زمین راه میرفت و همین آقای علی‌ کریمی‌ جلوی چشم همه دنیا لگد به ساک میزد و بعضیها پستشون تو تیم‌ ملی‌ بیمه‌ بود. هاشمیان تو بایرن مونیخ گلزنی میکرد ولی‌ به تیم‌ ملی‌ دعوت نمی‌شد چون برای آقای رئیس (دادکان) تره هم خورد نمیکرد. یادشون نمیاد که دقیقه ۹۳ با قطر مساوی کردیم که تونستیم از مرحله اول بریم مرحله دوم. یادشون نمیاد که به اردن تو ورزشگاه آزادی باختیم و اینکه شما سرمربی گری رو از ایران و همین تیم‌ ملی‌ بیچاره شروع کردی. شما هم احتمالا با پشتیبانی همین حضرات حافظه ات بد شده و یادت نمیاد که زمانی‌ که کمک بلاژویچ بودی همین جماعت موتور گازی رییستو هر روز محاکمه میکردن و همین آقای مایلی کهن میگفت این پیر شده از کرواسی بیرونش کردن حالا اومده اینجا پول جمع کنه، یا همین خداداد عزیزی میگفت که ایشون سیاه بازه و،.. حالا هی‌ برو تو تلویزیون بگو من فوق لیسانس دارم و غیره ولی‌ شما خوب میدونی‌ که نصف جمعیت کرواسی مربی‌ فوتبال بیکار هستن و اگه تونستی‌ یه مربی‌ کروات رو به ما نشون بده که در سطح اول یا حتا دوم دنیا یا اروپا داره کار میکنه. اینجا ایرانه و ما ندید بدیدیم. فوق لیسانس تاحالا ندیدیم آقای برانکو. فعلا لات بازی دربیار، زیر پای تنها مربی‌ که سطحش از همه شما و خیلی‌‌های دیگه صد درجه بالاتره با محمد مایلی و قلعه نویی خالی‌ کن ولی‌ همین‌ها خودتم آویزون میکن آقای فوق لیسانس. موقعش میرسه. صبر کن یکی‌ دو تا باخت بیاری میفهمی اینجا کجاست،.. ولی‌ تو, هم لاتی و هم لات بازی رو خوب بلدی،..
Mohsen
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۲۵
چرت نگو مومن
۷
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۱۲
شما کجا بودی تا حالا
چه خوب همه چی یادته . بازی با هردون را فراموش کرده بودم.

جالب اینه که مایلی کهن و خداداد و قلعه نوعی پشتش درومدند .
برانکو جان چون حرفی رو که دیگران می زدن نمی زد و کاری که دیگران می کردن نمی کرد محبوب شده بود.
حالا خوش رو انداخت وسط حاشیه !
محمد علی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۵
برای تک تک حرفات جواب دارم..لات بازی؟؟ چه لات بازی در اورده برانکو ایوانکویچ؟؟ کت روی زمین کوبیده؟ با بازیکن حریف درگیر شده؟ به مربی حریف با مشت گره کرده حمله ور شده؟برای اینکه با داور و... دست به یقه نشه کل نیمکت و بازیکنان جلوش رو گرفتن؟؟ بگو منظورت چیه از لات بازی؟؟ لات بازی و اوباش گری همه جای دنیا تعریف داره عزیز دلم.. بگو مطابق کدوم متر و معیاری انگ لات بازی و اراذل گزی رو زدی به مردی که هیچ گاه از دایره ادب خارج نشده؟؟؟ یادت باشه توهین کردن و دیگران رو مار و عقرب و حتی لات و اوباش خطاب کردن از مظاهر بارز لات بازی و اوباشگریه. علی دایی تو ۳۸ سالگی راه میرفت؟؟ اوکی، مگه جانیشیناش رو ندیدی چطور داغون و به درد نخور بودن؟؟ مگه ندیدی هشت سال طول کشید تا جای دایی اون هم نصف و نیمه توسط سردار و گوچی پر شد؟؟ جای دایی به کی بازی میداد؟؟ عنایتی؟ خطیبی؟؟ یک سال بعد جام جهانی تو جام ملت های آسیا سال ۲۰۰۷ دیدیم با ۳۰ و ۲۹ سال سن چه بازی ای کردن برای تیم ملی و چه جوری درخشیدن.وحید هاشمیان تو بایرن در حال گلزنی بود؟؟؟ ببخشید امار هاشمیان تو بایرن یک گل زده توی بایرنه اونم توی جام حذفی مقابل یه تیم گمنام که گل هفتم رو آقا وحید زد، بماند که اقا وحید از زمانی که تو بوخوم گل کرد ، به تیم ملی دعوت شد. بماند که اقای هاشمیان از تیم ملی خداحافظی کرده بود و خداحافظی اش رو به فیفا هم اعلاک کرده بود. البته دعوت یا عدم دعوت از یک بازیکن هم به سلیقه ی مربی مربوط میشه. چطور کسی نمیاد بپرسه ، مسلمان چرا تیم ملی دعوت نمیشه؟؟پیام آماده چرا قبل جام جهانی خط خورد؟؟لابد به کیروش میرسه، بحث استقلال رای مطرح میشه؟در ضمن ، نکونام تو جام جهانی چند سالش بود؟؟ یادت نرفته که سوتیش جلوی آرژانتین تیم و زحماتش رو فنا داد‌.. حداقل دایی تو جام جهانی سوتی نداد مثل کاپیتان نکو... شما چه جور کارنامه ی برانکو رو زیرسوال میبری؟؟؟ قهرمانی بوسان، سومی جام ملت هایی که به خاطر اوت شدن از اون کیروش رو قلم دوش کردین، صعود راحت به جام جهانی اون هم یه هفته مونده به پایان بازی ها، قهرمانی لیگ چین، دو بار دبل کرواسی، کسب سهمیه با التفاق و... ببخشید کیروش تو رده بزرگسال به عنوان سرمربی چه مقام و عنوانی کسب کردند؟؟؟ نابود کردن پرستاره ترین رئال تاریخ؟؟؟ اوت کردن پرتغال؟؟ نرسیدن به جام جهانی با پرتغال تو دور اول مربیگری؟؟؟مربی مدنظرت دستیار فرگوسن بود، هوا برت نداره که خود فرگوسنه..اره به اردن باختیم، اونم اردنی که دوماه بعدش، تو جام ملت های چین ، تو بازی یک چهارم، نفس ژاپن رو برید، و تنها زیرکی زیکو و جنجال معروف تعویض دروازه موقع پنالتی کشیش باعث شد به ژاپن که قهرمان شد ببازه. اردنی مه با محمود جوهری مصری اون سالا شاخ شده بود تو اسیا، البته بازی برگشت هم دو صفر بازی رو بردیم. هرچند که قبلش هم به اردن باخته بودیم با شاهرخی. قطر هم که تا جایی یادمه، سه بر دو بردیم بلزی رو، اونم دقیقه نود و سه. البته اینجور که مشخصه، باخت نوبرانه به لبنان همیشه بازنده و البته باخت به ازبک تو آزادی زود از یادت رفت.. راست گفتی مردم ما جو گیرن، چون برای حذف از جام ملت ها و باخت به ارژانتین جوری ذوق کردن که فکر کردیم قهرمان جهان شدیم. شاید هم قهرمان کل کیهان.. حالا برو اطلاعاتت رو ببر بالاو الکی جوگیر نباش..
۸
بهروز
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۳۵
خدارو شكر حالا خيلي مخاطب نداريد وگرنه چ حاشيه هايي ميتونستيد درست كنيد
ازتون توقع شرف نداريم ولي حداقل خودتونو ارزون نفروشيد
آرش
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۵۱
آره بابا جان - شما فکر کن برانکو رو دست خورد -فکر کن برانکو کله پوک -خوش باشید

و دور همی بگید و بخندید و ستاره بشمارید -- ان شا الله فرشینگ بشید فصل بعد
۴
محمد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۳۲
به عنوان یه استقلالی میگم، مافیای رسانه ای کیروش طاقت گفتن بالای چشمش ابرو هست هم نداره چه برسه به انتقاد منطقی،هر کی کوچکترین انتقادی بکنه،این قلم به دستهای مزد بگیر شروع میکنن علیهش مطلب بنویسن
۳ ۱
عمید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۱۳
ببین خیلی از مد افتاده که به خاطر اینکه حرفت رو به کرسی بنشونی بگی مثلا استقلالی هستی. یا جاییکه لازمه بگی پرسپولیسی هستی. عوض کن استراتژی رو
محمد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
تحليل كاملا درستيه ... الان جو رواني كاملا به نفع كروشه .. اصولا كروش اينگونه جنگها رو معمولا خوب هدايت ميكنه ... مهم نيست طرف مقابلش هم كي باشه !!!!!.. آقاي برانكو جوگير شدي ... گند زدي !!!!
۲
majid22
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۶
برانکوی عزیز اینجا ایرانه.هرکس حرف حق بزنه همه میکوبنش حال میخوای طرف اصن فوتبال بفهمه میخوای نفهمه.طاقت بیار رفیق.ما پشت سرتیم
۱
مجتبی فرد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۱۷
این تحلیل ویژه‌تون تراوش کدوم مغز تحریریه است؟ چرا مطالب جنجالی اسم نویسنده نداره؟
اتهامات تکراری و هزاربار جواب داده شده رو دوباره سر هم کردن به اسم تحلیل ویژه چه دردی رو دوا می‌کنه؟
۱
پیمان
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۳۰
اصلا کاری به حرفهایی که زده میشه ندارم. فقط یک سوال دارم که کسی بهش توجه نمیکنه.
چرا مصاحبه برانکو دقیقا همزمان شده با مصاحبه ای که هدایتی در مورد خربدهای اکراینی پرسپولیس کرده؟
این جو شلوغ بازار دقیقا گندکاری های توی اکراین رو از تیتر یک رسانه ها خارج کرده. به اینها اضافه کنید سکوت برانکو در مورد خریدهای مشکوک را.
پی نوشت: در مورد اردوها حق با برانکو بود ولی عکس العملش اصلا با آنچه که از برانگو میشناسیم منطبق نبود.
حامد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۰
توهماتون جالبه
عاشقه اون لحظم ک برانکو با برداش تو لیگ تو دهن امثال شما و اون کیروش پوپولیستی میزنه
پس تا اون روز شاد باشید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر