فهرست
انگلیس ۲-۱ تونس؛ شب پسر انگلیس
انگلیس ۲-۱ تونس؛ شب پسر انگلیس

انگلیس ۲-۱ تونس؛ شب پسر انگلیس

آی‌اسپورت- دومین دیدار گروه هفتم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بین انگلیس و تونس با پیروزی ۲-۱ انگلیسی‌ها به پایان رسید. تیم ملی فوتبال انگلیس که بازی را طوفانی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید، روی یک اشتباه گل خورد ولی در ادامه فرصت‌های زیای را هم در نیمه اول خلق کرد. در ادامه اما به روش کلاسیک انگلیسی نیمه دومی ناامیدانه را سپری کرد و نشانی از تیم پرشور آغاز بازی نداشتند. سرانجام روی یک کرنر بار دیگر هری کین منجی تیمش شد تا با گل دوم خودش و تیمش باعث پیروزی انگلستان شود.

انگلیس:

پیکفورد، واکر، استونز، مگوایر، تریپیه، هندرسون، یانگ، لینگارد، دله الی، استرلینگ، هری کین

تونس:

حسن، بن یوسف، مریاح، برون، ف. بن یوسف، ملول، بدری، ساسی، اسخیری، خذری، سلیتی

انگلیس بازی را خیلی خوب شروع کرد و در همان ده دقیقه نخست، سه خطر جدی ایجاد کرد که ضربات لینگارد، مگوایر و استرلینگ با واکنش خوب دروازه بان حریف و همینطور بی دقتی راه به دروازه پیدا نکرد، اما انگلیسی ها برای رسیدن به گل برتری، خیلی صبر نکردند.

دقیقه ۱۱ بود که ضربه سر دیدنی استونز توسط حسن دفع شد، اما هری کین در یک قدمی دروازه آماده بود تا بازی را ۱-۰ کند. دقیقه ۱۵ هم دروازه بان تونس به دلیل مصدومیت زمین مسابقه را ترک کرد.

بعد از این گل، اگرچه از میل انگلیس برای گلزنی کم شد و موقعیت های کمتری هم توسط سه شیرها خلق شد، ولی باز هم ان ها نسبت به حریف خود برتر بودند، اما می توان گفت بر خلاف جریان بازی، در دقیقه ۳۵ تونس به گل تساوی رسید.

اشتباه واکر و حرکت کودکانه او در محوطه جریمه، توسط داور خط اعلام شد، ساسی هم پشت توپ ایستاد و ده دقیقه مانده به پایان نیمه اول، بازی را ۱-۱ کرد.

دقیقه ۳۹ هم انگلیس تا مرز گل دوم پیش رفت ولی این بار هم یاران ساوتگیت در زدن ضربه نهایی بادقت عمل نکردند. به این ترتیب نیمه نخست در حالی با تساوی ۱-۱ پایان یافت که انگلیسی ها دو بار تیر دروازه حریف را به لرزه در آوردند.

اما داستان نیمه دوم متفاوت از آن چه بود که در نیمه نخست رقم خورد. اگرچه انگلیس در این نیمه هم نسبت به حریف برتری در تملک توپ داشت ولی دیگر در خلق موقعیت موفق نبود. به ندرت می توان در نیمه دوم صحنه های جدی گلزنی را روی دروازه تونس به یاد آورد. تونس به خوبی از اتفاقات نیمه اول درس گرفت و در نیمه دوم راه های نفوذ انگلیس را بست.

حضور رشفورد و لوفتوس چیک هم برای تیم ساوتگیت موثر واقع نشد و این تیم در زدن گل دوم ناکام ماند و همه تصور می‌کردند بازی با تساوی پایان می یابد ولی هری کین باز هم در نقش منجی ظاهر شد.

در دقیقه ۹۱ بود که همچون گل اول صحنه‌ای مشابه رقم خورد؛ یک مدافع جلو کشیده روی یک ضربه شروع مجدد، دروازه حریف را تهدید کرد، این بار هری کین روی تیر دوم تنها رها شده بود و او هم با فرصت‌طلبی با یک ضربه سر بازی را ۲-۱ کرد تا پیروزی را برای کشورش به ارمغان آورد.

به این ترتیب انگلیس هم در پایان شب نخست سه امتیازی شد ولی بلژیک به دلیل تفاضل گل بهتر صدرنشین است.

 

نود

  ۲  
آی اسپورت
2018-06-19 00:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
یونس
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۸
تمام کشورهای عربی :مصر ،مراکش، عربستان،تونس در وقتهای اضافی گل خوردن
میلانوفسکی
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۰
خدایی بازی تونس جلوی انگلیس کجا، بازی ما جلوی مراکش کجا؟
دمشون گرم حداقل مردونه بازی کردن نه مثل تیم ما تاکتیک مفعولانه داشته باشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر