فهرست
اصالت ایتالیایی پوچتینو و سبک هجومی تاتنهام
اصالت ایتالیایی پوچتینو و سبک هجومی تاتنهام

اصالت ایتالیایی پوچتینو و سبک هجومی تاتنهام

آی‌اسپورت- تاتنهام در بهترین فرم سال‌های اخیرش به سر می‌برد. تیمی که منچستریونایتد و آرسنال را شکست داده و لیورپول را در آنفیلد متوقف کرده است. با وجود این کیفیت بالا مائوریسیو پوچتینو هنوز سطح تیمش را برای رقابت با یوونتوس کافی نمی‌داند و سرمربی آرژانتینی از رویای رسیدن تاتنهام به سطح و کلاس یووه گفت تا شاگردانش را ترغیب به مبارزه بیشتر کند.

اصالت تورینی پوچتینو

یوونتوس باشگاه بزرگی است. ما نمی‌توانیم خودمان را با یوونتوس مقایسه کنیم. یوونتوس در تاریخش هر چیزی را که وجود داشته، فتح کرده است و در سه‌فصل اخیر، دو بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته است. تاتنهام تیم جوانی دارد و یک پروژه خوب را ساخته‌ایم، اما مقایسه تاتنهام با تاریخ باشگاه یوونتوس، غیرممکن است. طبیعتاً رویای ما این است که روزی در سطح یوونتوس قرار بگیریم. خیلی از بودن در اینجا خوشحالم، بعد از 45سال، برای نخستین بار به اینجا می‌آیم. همیشه در مورد تورین و پیمونته شنیده‌ام، شهر کوچکی که پدربزرگم آن را ترک کرد تا به آرژانتین برود. خیلی هیجان‌انگیز است، اما تمرکزم روی دیدار امشب است و می‌خواهیم یک بازی رقابتی با یوونتوس ارائه دهیم.

غیبت آلدرویرلد

توبی با ما به تورین نیامده است و در لندن ماند تا جداگانه تمرین کند. او 28سالش است و مصدومیت سختی را پشت سرگذاشته و باید به او کمک کنیم که مراقب شرایط باشد، به همین خاطر در قبال او ریسک نکردیم. دیبالا؟ البته که او هم بازیکن بزرگی است. او آرژانتینی است! طبیعتاً یوونتوس بدون دیبالا شرایط متفاوتی دارد، بازیکنانی مانند لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و نیمار، می‌توانند تفاوت‌های زیادی را برای تیم‌شان رقم بزنند. البته که نبود او به نفع ما خواهد بود، اما یوونتوس بازیکنان دیگری از جمله برناردسکی را دارد که می‌توانند به جای دیبالا نقش ایفا کنند.

سبک هجومی تاتنهام!

تیم با یک سیستم بازی کند یا با یک سیستم دیگر، با یک بازیکن یا چند بازیکن دیگر. مهم نیست. مهم اصل و نظم تیم است. می‌خواهیم بازی شجاعانه‌ای ارائه دهیم و تلاش می‌کنیم برای پیروزی به میدان برویم، البته که احترام بسیار زیادی برای یوونتوس قائل هستیم، اما این همان بازی‌ای است که می‌خواهم از آن لذت ببرم. وقتی مربیگری را آغاز کردم، هدفم این بود که در لیگ قهرمانان مربی تیمی باشد که مقابل یوونتوس یا باشگاه‌های دیگری در این سطح بازی می‌کند. حالا این بازی برای من در اوج هیجان قرار دارد. وقتی قرعه‌کشی مرحله گروهی رقم خورد، دو کاندید اصلی گروه برای صعود، دورتموند و رئال‌مادرید بودند و کسی چندان به توانایی ما برای صعود ایمان نداشت. از بازی فردا لذت خواهیم برد و باید ثابت کنیم که شایسته صعود از مرحله گروهی بودیم. فردا باید به دنبال گلزنی باشیم، اگرچه مقابل تیم سرسختی قرار خواهیم گرفت که گلزنی در مقابلش مشکل خواهد بود.

 

۲    
آی اسپورت
2018-02-13 12:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر