فهرست
نکته آماری: بیرانوند بهترین در آسیا
نکته آماری: بیرانوند بهترین در آسیا

نکته آماری: بیرانوند بهترین در آسیا

آی‌اسپورت- پرسپولیس فصل گذشته آماری اعجاب‌انگیز در خط دفاعی به جای گذاشت. آماری که حتی عده‌ای آن را با لیگ‌های معتبر دنیا مقایسه کردند. با این حال همیشه این تصور وجود داشت که این آمار دفاعی متعلق به لیگ ایران است و همان‌قدر که پرسپولیس در این زمینه قوی عمل‌کرده تیم‌های دیگر هم در حمله ضعیف بوده‌اند.  آسیا بهترین بستر برای این بود که خط دفاع پرسپولیس نشان دهد چند مرده حلاج است. آیا بهترین هست یا نه. جواب این سوال تا مرحله یک چهارم نهایی تقریبا مثبت بوده.

پرسپولیس در میان هشت تیم مقتدر حاضر در این مرحله بیشترین کلین‌شیت را دارد. اگرچه این تیم کمترین گل خورده را نداشته است. بیرانوند تا این مرحله هشت گل دریافت کرده. شانگهای ۵ گل خورده و گوانگژو با  ۷ گل دوم است و و پرسپولیس با هشت گل خورده رده سوم را در اختیار دارد. اما فاکتوری که آمار دفاعی شاگردان برانکو را قابل دفاع‌تر می‌کند تعداد کلین‌شیت‌هاست.

پرسپولیس با ۴ کلین‌شیت در کنار گوانگژو رکورددار است. اگرچه همیشه در کلین‌شیت بیشترین امتیاز را به دروازه‌بان می‌دهند و یک امتیاز مثبت برای دروازه‌بان به حساب می‌آید اما یک آمار دیگر، می‌‌گوید که این کلین‌شیت‌ها را باید به نام تمام تیم برانکو نوشت. بیرانوند با بیشترین تعداد کلین‌شیت، کمترین تعداد سیو توپ را در میان تمام همتایانش دارد. تنها ۱۶ سیو توپ در ۸ بازی. یعنی در هر بازی فقط ۲ سیو.

این‌ آمار نشان می‌دهد که تیم برانکو علاوه بر این که دروازه‌بان خوبی دارد، دفاع‌کردن را هم به خوبی بلد است و می‌داند چطور حتی مقابل تیم‌های قدرتمند آسیا به مهاجمان حریف فرصت گل ندهد. پرسپولیس کمترین موقعیت گل را به حریفان داده و بیشترین کلین‌شیت را به نام خودش ثبت کرده است. آماری درخشان از برانکو و بیرانوند با همکاری تمام بازیکنان حاضر در میدان.

90TV

۵ ۴  
آی اسپورت
2017-08-20 15:58:00
نظر دهید

۴ نظر
ای اف سی پرسپولیسی نمی خواهیم
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۴۳
مگه میشه مگه داریم ؟؟
قطعن عابدینی نفوذ کرده و چنین اتفاق هایی طبیعی نیست :))
هوادار متوهم پرسپولیس
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۲۲
لابد کلاغ هم زیباترین پرنده دنیاست
۵ ۲
خخخخخ
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۲۹
بازم خخخخخخخ
۸
امیرحسین
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۷
به نظرم پنگوعن زیبا تر باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر