فهرست
زنگ تفریح تمام شد
زنگ تفریح تمام شد

زنگ تفریح تمام شد

آی‌اسپورت- زنگ تفریح تمام شد. بارسلونا در پیروزی ۵-۲ شنبه شب برابر والنسیا این را ثابت کرد هرچند یک پسر ۱۶ ساله ستاره بازی بود. آنسو فاتی که برای نخستین بار در ترکیب اصلی قهرمان اسپانیا قرار می‌گرفت، گل اول را زد و گل دوم را برای فرانکی دیونگ ساخت. همیشه بعد از تعطیلات بازی‌های ملی، اتفاقات عجیبی می‌افتد اما با توجه به یکسری بازی سخت که در راه است -این نخستین بازی از هفت مسابقه در کمتر از یک ماه بود، ضمن اینکه لیگ قهرمانان هم شروع می‌شود- جایی برای تفریح و سرگرمی نبود.

لوییس سوارس از مصدومیت برگشت و به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت و یک جفت گل در نیمه دوم زد تا بارسلونا با یک نتیجه عالی ثابت کند در این فصل هم تنها قهرمانی راضی‌اش می‌کند. آنها در سه بازی نخستین خود یک برد، یک مساوی و یک باخت داشتند، ماه آگوست ماه انطباق است اما حالا کاتالان‌ها اوج گرفته‌اند.

نیروی محرکه تیم، آنسو فاتی بود. این پسر ۱۶ ساله در سمت راست درخشید و بعد از دو دقیقه تیم میزبان را پیش انداخت. این مهاجم گینه‌ای با یک دریبل زیبا و پاس به عقب حساب شده، دیونگ را در موقعیت گلزنی قرار داد. پاس او نشانه پختگی و صبرش بود چون در موقعیتی بود که شوت زدن وسوسه‌اش می‌کرد اما با دقت و ظرافت کاری کرد که بازیکن هلندی نخستین گلش را برای بارسلونا بزند. آنسو جوان‌ترین بازیکنی است که در یک مسابقه لالیگا توانسته گل بزند و پاس گل بدهد. اگرچه برخی از هشتاد هزار نفر حاضر در نوکمپ امیدوار بودند به لیونل مسی که هنوز مصدوم است اما در نهایت درباره پدیده نوجوانی صحبت می‌کردند که به نظر می‌رسد به خوبی با فشار روانی بالا کنار آمده است. شاید چند سال بعد با افتخار بگویند از ابتدا او را حمایت کرده‌اند.

البته داستان جذاب آنسو و این پیروزی مقتدرانه، مشکلات دفاعی بارسلونا را پنهان نمی‌کند. خط دفاعی گویا به اندازه کافی آماده نیست، در چهار بازی لالیگا هفت گل خورده‌اند که بدترین آمار تیم در آغاز یک فصل از سال ۲۰۰۰ است. نبود ستاره‌های هجومی، مسی، سوارس و عثمان دمبله بهانه خوبی برای مشکلات دفاعی نیست اما این یک واقعیت است که با حضور فوق‌ستاره آرژانتینی، رقبا به اندازه کافی جرأت فرستادن بازیکنان به یک سوم دفاعی بارسلونا را ندارند. کوین گامیرو با فرار از تله آفساید یکی از گل‌ها را جبران کرد و کمک داور ویدئویی گل او را تأیید کرد. در سال‌های قبل ثبات دفاعی با گذر زمان به دست آمده و جرارد پیکه یکی از کسانی است که از میانه فصل اوج می‌گیرد و تا پایان شرایط خود را حفظ می‌کند.

این مدافع در حمله هم مؤثر بود و گل سوم را بعد از برخورد توپ آنتوان گریزمان با تیر دروازه وارد دروازه یاسپر سیلسن کرد. دروازه‌بان هلندی در زمان حضور در بارسلونا اشتباهاتی داشت اما هواداران بارسا به او نهایت احترام را گذاشتند هرچند این به معنای هدیه دیگری به آنها نبود. والنسیا که بعد از اخراج بی رحمانه مارسلینو وضعیت دشواری دارد، در نیمه دوم بهتر شد. با آمدن سوارس به جای فاتی کمتر از یک دقیقه طول کشید که مهاجم اروگوئه‌ای گل بزند، در دقایق پایانی یک گل دیگر هم زد. پیام بارسلونا در آستانه سفر سه‌شنبه به زمین بوروسیادورتموند آشکار و مقتدرانه بود.

منبع: گل

۲    
آی اسپورت
2019-09-16 15:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر