فهرست
فقط مورینیو مقصر نیست/ چرا شواینی ویران شد؟
فقط مورینیو مقصر نیست/ چرا شواینی ویران شد؟

فقط مورینیو مقصر نیست/ چرا شواینی ویران شد؟

آی اسپورت- باستین شوانشتایگر از ستاره روی فرم بایرن مونیخ تبدیل به بازیکنی شد که در منچستریونایتد تنها تمرین می کند و شاهد به شماره افتادن روزهای باقی مانده فوتبالی اش است. اما مشکل چیست؟ مقصر کیست؟
شوانشتایگر سال 2015 در حالی به یونایتد آمد که کاپیتان آلمان بود و توانسته بود به همراه تیم ملی کشورش قهرمان دنیا شود. اما دوران افتش در بایرن مونیخ پپ گواردیولا آغاز شده بود. پپ گفته بود که او بازیکن فوق العاده ای است و متاسفانه شرایط بدنی نامساعد و مصدوم شدن های بیش از اندازه اش کار را برای او خراب کرده است.
در واقعیت در اولین فصل حضور شواینی در منچستریونایتد همه صحبت های پپ درست درآمد. او تقریبا بیشتر نیمه دوم فصل را از دست داد و دلیلش مصدمیت زانویش بود. کار به جایی رسید که سرمربی هلندی مجبور شد در رسانه ها اعلام کند که از این موضوع بسیار ناامید است. او گفت که انتظارش از شواینی خیلی بیشتر از این هاست و باید برای خریدن یک بازیکن 31 ساله با سران یونایتد می جنگیدم.
او امیدهای فان گالی که برای خریدنش جنگیده بود را ناامید کرد و همین موضوع باعث شد که مورینیو دیگر هیچ ریسکی درباره اش نکند. او به جای ثابت کردن خودش ثابت کرده بود که نمی تواند انتظارات به عنوان یک قهرمان جهان را برآورده کند. البته که شرایط برایش کمی شوکه کننده هم پیش رفت. شوانشتیگر در پایان فصل به تعطیلات رفت، با آنا ایوانوویچ، ستاره تنیس ازدواج کرد و در بازگشت به کرینگتون متوجه شد که آینده اش در باشگاه ندارد. ابتدا با توجه به تصمیم مورینیو شاید بعضی ها آن را ظالمانه بدانند، اما مربی پرتغالی به اندازه کافی شواهدی داشته که این تصمیم را بگیرد و طبیعی است که موفقیت باشگاه برایش در درجه اول اهمیت باشد. شوانشتایگر هم به نظر زیاد ضرر نکرد و در دوران مصدومیت بیشتر به همراه همسرش در سفر بود و بازی های تنیس او را از نزدیک تماشا کرد.
این اتفاق از نظر افراد رختکن یونایتد زیاد خوشایند نبود و انتظار می رفت که در تمرینات بیشتر تلاش کند و سعی کند خودش را به باشگاه و مربی ثابت کند. به همه این ها ناآمادگی فیزیکی 4 ساله را هم اضافه کنید و آن وقت متوجه می شوید که مورینیو حق داشته که میان همه بازیکنانش زیر نام شوانشتایر خط بکشد.
توبیاس، برادر باستین در توئیتر گفت کاری که با برادرش در یونایتد شده بی احترامی است. اما تصمیم قبلا گرفته شده بود و باید عملی می شد. در نتیجه این بازیکن بیشتر زمانش را با تمرین کردن با تیم زیر 23 سال گذراند و خیلی زود مجبور شد به تنهایی و با مربی شخصی تمرین کند. حالا این ها باعث شده تا شایعه جدایی اش از یونایتد در ژانویه پررنگ تر شود. ارتباطش با تیم اصلی و بازیکنان و مربیان آن به صفر رسیده و طبیعی است که اگر او اهمیتی برای ادامه بازی کردنش در سن 32 سالگی قائل است از این تیم در ژانویه جدا شود.
اما او در تابستان گفته بود منچستریونایتد تنها باشگاهی بود که او حاضر بوده به خاطرش بایرن مونیخ را ترک کند. حالا به نظر آینده شواینی در لیگ فوتبال امریکا است. تنها نکته نگران کننده این است که نیویورک ردبولز گفته برنامه ای برای جذب شوانشتیگر ندارد. هرجا که باشد، واضح است که آینده شواینی در یونایتد نیست و در حالی که در نظر همه مورینیو آن کسی بوده که به شوانشتایگر و حضورش در یونایتد پایان داده، شواهد نشان می دهد که خودش هم تلاشی برای احیای دوران فوتبالی اش نکرده و شاید هرمربی دگیری که جای مو بود هم همین تصمیم را می گرفت.
واضح نیست که دقیقا قرار است شواینی در آینده در چه تیمی بازی کند، اما کابوس یونایتدی او کماکان ادامه دارد تا تیمی مشتاق جذبش شود.

۱۳    
آی اسپورت
2016-10-14 13:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر