فهرست
مجیدی بعد از دربی روی نیمکت استقلال؟
مجیدی بعد از دربی روی نیمکت استقلال؟

مجیدی بعد از دربی روی نیمکت استقلال؟

آی اسپورت - کادر فنی استقلال هنوز تکمیل نشده و همین مساله شایعه‌های بسیاری را به راه انداخته. از همان روزهای نخست حضور شفر در استقلال، انواع و اقسام نام‌ها را کنار نام او دیده‌ایم. یا به‌عنوان مربی و یا آنالیزور. ابتدا سیروس دین محمدی، بیژن طاهری، فرهاد مجیدی، محمد تقوی، محمد نوری و سپس کالی 35 ساله از جاماییکا و البته اولیور شفر، پسر وینفرید شفر.  از این همه اسامی بزرگ و کوچک، اولیور شفر به‌عنوان آنالیزور استقلال انتخاب شد. او که حتی سابقه مربیگری در یکی دو تیم باشگاهی را در کارنامه دارد، قرارداد خود را با استقلال امضا کرد تا مسوولیت آنالیز تیم‌های حریف را بر عهده بگیرد.

شفر کوچک کار خود را از بازی مقابل نساجی آغاز کرد تا دومین آلمانی کادر فنی استقلال باشد.  میک مک درموت با حضور شفر پسرفت کرد. او دوباره همان بدنساز سابق شد، هر چند برخی اوقات شفر درباره نکات فنی بازی نیز از او مشورت می‌گیرد. بیژن طاهری هم به‌عنوان مربی ایرانی روی نیمکت استقلال می‌نشیند. حضور او البته با انتقادهایی همراه بود اما در نهایت مدیریت باشگاه استقلال تصمیم گرفت این مربی 56 ساله را به کادر فنی شفر اضافه کند.  حالا می‌ماند یک صندلی و چند مدعی. اولی کالی است که حضور او در استقلال هنوز نهایی نشده. یک مربی جوان از جاماییکا که در تیم ملی این کشور همراه شفر بوده و کنار او فعالیت کرده. ابتدا گفته شد کالی در تعطیلات نیم‌فصل به کادر فنی استقلال اضافه می‌شود اما حالا دیگر چنین بحثی هم مطرح نیست.  شایعه جدید، حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال است. فرهاد که بعد از منتفی شدن حضورش روی نیمکت استقلال از ایران رفت، دوباره به تهران برگشته و به نظر می‌رسد این بازگشت ماجرایی پشت خود دارد.

مجیدی که حضور در استقلال را قطعا به مربیگری در تیم‌های پایه اسپانیول ترجیح می‌دهد، گویا با باشگاه استقلال مذاکراتی انجام داده و به توافق هم رسیده.  شاید کسی نداند اما مجیدی و یکی از دوستان او در آمدن شفر به استقلال نقش داشتند و حالا هم احتمالش زیاد است فرهاد بعد از شهرآورد هشتاد و پنجم به کادر فنی اضافه شود. حتی گفته می‌شود تاکید مجیدی این بود که بعد از شهرآورد روی نیمکت استقلال بنشیند تا در صورت شکست، انتقادی متوجه او نشود.  انتخاب یک دستیار فلسفه‌های مختلفی دارد. یکی مثل مجتبی حسینی و مجید صالح با عنوان دستیار به کادر فنی اضافه می‌شوند تا طراحی تمرین، برنامه‌ریزی و حتی انتخاب ارنج را بر عهده بگیرند. یکی هم مثل کریم باقری هست که بار فنی آنچنانی ندارد اما حضورش روی نیمکت پرسپولیس یک نعمت است. باقری وظیفه دارد تا رابط بین بازیکنان و سرمربی باشد و البته حواشی تمرین، قبل از بازی و بعد از بازی را مدیریت کند.

حضور مجیدی از فلسفه دوم تبعیت می‌کند. او بین بازیکنان مقبولیت دارد و هواداران نیز علاقه‌مندی خود به او را بارها روی سکوها نشان داده‌اند. انتخاب مجیدی به‌عنوان دستیار شفر هم می‌تواند در مدیریت تیم به سرمربی آلمانی کمک کند و هم جو سکوها را از حالت التهاب در بیاورد. به نظر می‌رسد باشگاه استقلال هم با این برنامه، مجیدی را به‌عنوان دستیار شفر انتخاب کرده تا او پس از شهرآورد روی نیمکت و کنار دست مرد آلمانی بنشیند. البته اگر باز هم مثل همیشه در باشگاه استقلال اتفاق خاصی رخ ندهد و تصمیم‌ها تغییر نکند.

 

ایران ورزشی

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-10-24 13:19:00
نظر دهید

۲ نظر
عه! آقا چرا می خندی؟
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
بی صبرانه منتظر حضور ایشان هستیم!
فقط آقا فرهاد گرم می کنی بیای وسط زمین حواست باشه سُر نخوری! خخخخ
۶
+
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۵۴
خیلی جالبه که این دروغ دائما داره توسط این سایت زرد تکرار میشه «مربیگری در تیم‌های پایه اسپانیول » !!!!!!!!!!!!!!! بارها و بارها همچین مطلبی تکذیب شده اینا هنوز دارن باهاش مقاله مینویسن خخ
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر