فهرست
حق پخش لالیگا؛ رئال بیشتر می‌گیرد یا بارسا؟
حق پخش لالیگا؛ رئال بیشتر می‌گیرد یا بارسا؟

حق پخش لالیگا؛ رئال بیشتر می‌گیرد یا بارسا؟

آی اسپورت - لالیگا نحوه توزیع حق پخش تلویزیونی میان باشگاه های دو دسته برتر فوتبال اسپانیا در فصل ۱۹-۲۰۱۸ را منتشر کرده است؛ آماری که نشان می‌دهد باشگاه های حاضر در لالیگا و سگوندا در مجموع درآمدی معادل ۱.۴۲ میلیارد یورو از این راه داشته اند. آن هم در حالی که این رقم برای فصل ۱۸-۲۰۱۷، ۱.۳۳ میلیارد یورو بوده است.

بارسلونا که توانست در فصل ۱۹-۲۰۱۸ برای دومین فصل متوالی و در مجموع برای بیست و ششمین بار قهرمان لالیگا شود، ۱۶۶.۵ میلیون یورو از این راه درآمد داشته است. این در حالی است که رئال مادرید، تیم سوم جدول با درآمدی معادل ۱۵۵.۳ میلیون یورو در رده بعدی قرار گرفته و به میزان ۱۱.۲ میلیون یورو کمتر از دشمن دیرینه از این راه درآمدزایی داشته است.

اتلتیکومادرید، نایب قهرمان فصل هم با درآمدی ۱۱۹.۲ میلیون یورویی در جایگاه سوم قرار دارد. این سه باشگاه، تنها باشگاه های لالیگایی هستند که از محل حق پخش تلویزیونی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو درآمد داشتند. در نقطه مقابل، دو باشگاه سقوط کرده هوئسکا و رایو وایکانو به ترتیب با ۴۴.۲ و ۴۷.۴ میلیون یورو، کمترین درآمد را در میان باشگاه های لالیگایی از محل حق پخش تلویزیونی به خود اختصاص دادند.

در سگوندا (سطح دوم فوتبال اسپانیا) نیز مالاگا بیشترین درآمد از راه حق پخش را کسب کرده است. این باشگاه آندلسی که در فصل ۱۳-۲۰۱۲، نماینده اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود، در پایان فصل ۱۸-۲۰۱۷ از لالیگا سقوط کرد و در فصل ۱۹-۲۰۱۸ با حضور در جایگاه سوم سگوندا به پلی آف رفت اما مغلوب دپورتیوو لاکرونیا شد و نتوانست به لالیگا بازگردد.

مالاگا با درآمدی ۳۰ میلیون یورویی بین رتبه نخست را در میان تیم های سگوندا به خود اختصاص داده و دپور (۲۴.۷ میلیون یورو) و لاس پالماس (۲۳.۶ میلیون یورو) در رده های بعدی قرار دارند. در ادامه نگاهی به درآمد تیم های مختلف لالیگایی از محل حق پخش تلویزیونی (داخلی) در فصل ۱۹-۲۰۱۸ خواهیم داشت:

 

 

 

۱-بارسلونا: ۱۶۶.۵ میلیون یورو

۲-رئال مادرید: ۱۵۵.۳ میلیون یورو

۳-اتلتیکومادرید: ۱۱۹.۲ میلیون یورو

۴-سویا: ۸۰.۱ میلیون یورو

۵-والنسیا: ۷۸.۷ میلیون یورو

۶-اتلتیک بیلبائو: ۷۴.۸ میلیون یورو

۷-ویارئال: ۷۴.۳ میلیون یورو

۸-رئال بتیس: ۶۲.۳ میلیون یورو

۹-رئال سوسیه‌داد: ۵۹.۱ میلیون یورو

۱۰-اسپانیول: ۵۸.۳ میلیون یورو

۱۱-سلتاویگو: ۵۵.۷ میلیون یورو

۱۲-ایبار: ۵۰.۸ میلیون یورو

۱۳-ختافه: ۵۰.۵ میلیون یورو

۱۴-آلاوز: ۴۹.۹ میلیون یورو

۱۵-لوانته: ۴۹.۵ میلیون یورو

۱۶-ژیرونا: ۴۸.۶ میلیون یورو

۱۷-رئال وایادولید: ۴۷.۶ میلیون یورو

۱۸-لگانس: ۴۷.۶ میلیون یورو

۱۹-رایو وایکانو: ۴۷.۴ میلیون یورو

۲۰-هوئسکا: ۴۴.۲ میلیون یورو

۱    
آی اسپورت
2019-12-12 19:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر