فهرست
سوال روز: چرا منصوریان به ذخیره‌ها میدان نداد؟
سوال روز: چرا منصوریان به ذخیره‌ها میدان نداد؟

سوال روز: چرا منصوریان به ذخیره‌ها میدان نداد؟

آی اسپورت - در حالی‌ که که خیلی‌ها گمان می‌کردند با توجه به آسان بودن بازی استقلال، مربی این تیم فرصت را به برخی جوان‌ترها بدهد اما این گونه نشد. شاید انتظار می‌رفت روز دوشنبه مهدی رحمتی جای خود را به سید حسین حسینی بدهد یا مثلا از بازیکنانی مثل برزای و حاج محمدی و نورافکن استفاده شود. اما اینطور نشد. زکی پور و محسن کریمی دیگر مهره‌های تقریبا دست نخورده استقلال در این فصل حتی روی نیمکت ذخیره‌های این تیم هم برای این بازی راحت جایی نداشتند. البته منصوریان در این بازی به بازیکنانی مثل میثم مجیدی،مجتبی حقدوست و آرش افشین میدان داد و از آن‌ها استفاده کرد. اما چرا بقیه بازیکنان کمتر بازی کرده استقلال در این فصل، برای این مسابقه مقابل تیم تقریبا آماتور ملوان نوین فرصت حضور در زمین را نیافتند؟

شاید بتوان دو پاسخ برای این سوال پیدا کرد. اول ترس منصوریان از اینکه به سرنوشت برانکو دچار نشود. پرسپولیس در مقابل تیم دسته دومی قشقایی شیراز روز بسیار سختی را سپری کرد و درنهایت و پس از 120 دقیقه جان کندن مقابل قشقایی، در ضربات پنالتی مغلوب این تیم گمنام شد. بزرگانی مثل استقلال خوزستان (مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر) هم دیگر حذف شدگان این مسابقات بودند. استقلال بدون شک نمی‌خواست غافلگیر شود پس منصوریان زیاد به ترکیب ایده آلش دست نزد و توانست بردی بی‌دردسر به دست آورد. اما شاید دلیل دوم این اتفاق عدم وجود یک حاشیه امن برای منصوریان و کادرش باشد.

او که قبلا هم گفته بود حتی در بازی های دوستانه از ترکیب اصلی ام استفاده می کنم،به دلیل فشارها و انتقادات سختی که در اوایل فصل تجربه کرده و همه ارکان تیم-از وزیر گرفته تا مدیریت و پیشکسوتان-او را بابت نتایج ضعیف ابتدایی در منگنه قرار داده بودند،به هیچ وجه دوست ندارد بازهم به آن روزها برگردد پس بدون ریسک تیمش را در جام حذفی به میدان فرستاد و با اتخاذ این تصمیم منطقی توانست به راحتی راهی مرحله بعد شود.

 

منبع: خبر آنلاین

۱ ۱  
آی اسپورت
2016-10-02 12:10:00
نظر دهید
۱ نظر
بهرام
يكشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
خودتون میفرمایید به میثم مجیدی،مجتبی حقدوست و آرش افشین بازی داد اینها همه جوانند.
تغییر زیاد در بازی چیز زیاد خوبی نیست.
بازی دادن علی منصور به بازیکنان مختلف باعث میشه ،استقلال در نیمکت هم قوی باشه
برخلاف پرپسولیس که دست نزدن به ترکیب از یک رو به سود تیم بود از یک رو به ضرر تیم ،سودش این بود که در لیگ بازیکنان فیکس بهتر میشوند اما ذخیرها ضعیفتر و این نقطه ضعف توی بازی با قشقایی کاملا مشهود بود.
همانطور که برانکو میگفت به ترکیب تیمی که میبرد نباید دست زد شاید به خاطر همین بود که رضاییان رو بازی نمیداد..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر