فهرست
گل و پاس گل؛ نمایش قاطع فرشید
گل و پاس گل؛ نمایش قاطع فرشید

گل و پاس گل؛ نمایش قاطع فرشید

آی اسپورت - فرشید اسماعیلی در میان ستاره‌های استقلال در دربی، نورانی‌تر بود. جوانی با انگیزه و فوق العاده که تا روز قبل از بازی نمی‌دانست در ترکیب قرار می‌گیرد یا نه. در روزهایی که مجتی حقدوست در ترکیب استقلال بازی می‌کرد و گل می‌زد، اسماعیلی بدون هیچگونه اعتراضی روی نیمکت می‌نشست. چون خودش هم می‌دانست حق حقدوست است که بازی کند. وقتی او در نیمه دوم بازی السد و استقلال به زمین رفت، منصوریان نقشی کلیدی و تعیین کننده بر عهده‌اش گذاشت.

علاوه بر درگیری‌های میانه زمین، قرار بود او سازماندهی حملات را برعهده داشته باشد. فرشید که با سر بالا بازی می‌کند، در آن مسابقه فوق العاده موفق بود و توانست بارها از بازیکنان حریف خطا بگیرد. وقتی در میکسد زون ظاهر شد گفت: «در این بازی فقط کتک خوردم.» و لبش را نشان داد که ورم کرده بود. همینطور پایش را که جای استوک‌های السدی‌ها روی آن بود. با این حال فرشید توانسته بود از آزمون منصوریان موفق بیرون بیاید. سرمربی استقلال قبل از دربی تصمیم گرفت فرشید را به جای حقدوست در ترکیب قرار دهد، این هم دلیل داشت. فرشید درگیرانه‌تر و جنگجوتر از حقدوست بازی می‌کند. از سویی دو هفته نیمکت نشینی و یک بازی محرومیت، تلنگری به این بازیکن زده بود تا با انگیزه‌تر از همیشه ظاهر شود. او روز قبل از دربی گفته بود اگر بازی کند، می‌خواهد گل بزند. فرشید در چند بازی بدشانسی آورد. یک بار توپش به تیر خورد. یک قیچی برگردان هم زد که داور آن را آفساید گرفت. او چند بار هم پاس خوب داد و مهاجم‌ها نتوانستند آنها را گل کنند تا فرشید بگوید: «به خدا بدشانس هستم...»

اما شانس در دربی به او رو کرد. فرشید یکی زد و یکی هم ساخت. عادل در لحظه‌ای که اسماعیلی گل زد، گفت: «اسماعیلی در استقلال نه گل می‌زند نه پاس گل می‌دهد.» انگار این نیش و کنایه عادل بدجور روی اسماعیلی تاثیر گذاشت تا با یک پاس گل، قاطعانه جواب مجری 90 را بدهد. وقتی بعد از بازی در این باره از فرشید پرسیدیم، با لبخند گفت: «من اگر گل نزدم و پاس گل ندادم، فقط به خاطر بدشانسی بود. در ضمن من که پنالتی برای استقلال زده‌ام...»

بازی دیروز دربی، نقطه عطفی در کارنامه بازیگری جوان 22 ساله استقلال بود. او که انگار با بعضی جوان‌های این فوتبال فرق دارد. کسی که همیشه تلاش کرده دور از حاشیه باشد و فقط تمرین روز گذشته. وقتی به او می‌گویند بازیکن جوان... مکثی می کند و می گوید: «کجایم جوان است؟ 22 ساله هستم. باید همین حالا کلی بازی ملی داشته باشم...» و حالا انگار تیم ملی هم به او چشمک زده است و فرشید می‌تواند در کنار همبازی نورافکن، یکی از گزینه‌های دعوت به اردوی تیم ملی ایران باشند.

 

خبر آنلاین

۲۰    
آی اسپورت
2017-02-13 11:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر