فهرست
رسانه گریزی، معضل جدید فوتبال ایران
رسانه گریزی، معضل جدید فوتبال ایران

رسانه گریزی، معضل جدید فوتبال ایران

آی اسپورت - باشگاه متعلق به هواداران است، این جمله را بارها و بارها از زبان تمامی مدیران منتخب برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شنیده ایم. یکی از تاکتیک های همیشگی این مدیران مایه گذاشتن از هواداران است، یعنی هر زمانی که بخواهند منافع خود را حفظ کنند، اصطلاحا هوادار را مقابل رسانه ها علم می کنند و پشت هوادار قایم می شوند، زمانی هم که پای تصمیم های بزرگ باشگاه وسط می آید هر کاری که بخواهند انجام می دهند و حتی کوچکترین امتیاز را به هواداران تیم نمی دهند. در واقع برای این مدیران هوادار بازیچه ای بیش نیست. این مدیران همانطور که پس از از دست دادن ستاره های باشگاه از روی سهل انگاری از جمله کلیشه ای «هیچ بازیکنی از باشگاه بزرگتر نیست» استفاده می کنند باید بدانند که هیچ مدیری هم از باشگاه بزرگتر نیست که برای هواداران، مالکان اصلی باشگاه تعیین تکلیف کند و پاسخگوی آن ها نباشد.

در فوتبال ایران رسوم غلط بسیاری جا افتاده است و نباید اجازه داد که یک رفتار اشتباه از سوی سرمربی یکی از قطب های فوتبال ایران رسم غلط دیگری را نیز در فوتبال ایران جا بیاندازد. «رسانه گریزی» معضل جدیدی است که در حال گسترش است. همان باشگاهی که خود را متعلق به هواداران می داند حاضر به جواب دادن به سوالات و همکاری با رسانه ها نیست.

کمترین حق یک هوادار فوتبال این است که در جریان اخبار باشگاهش قرار بگیرد. یکی از راه های مطلع شدن از وضعیت پیشرفت تیم حضور مربیان در کنفرانس خبری پیش و بعد از بازی است. هوادار فوتبال می خواهد که برخی صحبت ها را از زبان سرمربی خود بشنود. سرمربی تیم هم موظف در وهله اول برای احترام به رسانه و خبرنگاران و در وهله دوم احترام به هواداران در نشست های خبری حاضر شود.

احترام امری متقابل است یعنی باشگاهی که از رسانه ها درخواست می کند که خبرنگاران خود را برای تهیه و اطلاع رسانی اخبار باشگاه به ساختمان اصلی باشگاه نفرستند باید خود نیز برخی ارزش و اصول های رسانه ای را رعایت کند، نسبت به حاضر نشدن سرمربی تیم در نشست های خبری واکنشی نشان دهد. شرکت نکردن در کنفرانس های خبری برای یک یا دوبار شاید قابل توجیه باشد اما این که فرهاد مجیدی برای چندین هفته پیاپی نه در کنفرانس ها شرکت می کند و نه مصاحبه ای می کند قابل توجیه نیست و نکته جالب قضیه اینجاست که دلیلی برای تحریم رسانه ها از سوی مجیدی اعلام نمی شود، حداقل اگر این رفتار های مجیدی در اعتراض به قضیه ای است باید به طور مشخص دلیل خود را بیان کند. سرمربی تیم باید پاسخگوی انتقادات و هواداران تیم باشد.

باید قبول کنیم که یک بازی فوتبال فقط در مستطیل سبز خلاصه نمی شود و به قول یکی از سرمربیان مطرح جهان «بازی از کنفرانس خبری شروع می شود.» شاید این اتفاقات اگر در کشور های خارجی رخ می داد جریمه های سنگینی برای سرمربی تیم در نظر گرفته می شد اما همچنان شاهد واکنشی از سوی سازمان لیگ نبوده ایم و نیستیم.

طرفداری

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-08-05 21:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۰۱:۴۰
یه نگاه به مزه پرونی های ادمین ای اسپورت بنداز ببین تا چه حد رسانه مفهومش چیپ و مسخره شده کار فرهاد کاملا درسته چون پشت این رسانه ها تعداد ادم حسابی ها واقعا انگشت شماره !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر