فهرست
۳ رکوردی که یوونتوس هنوز هم می‌تواند بشکند
۳ رکوردی که یوونتوس هنوز هم می‌تواند بشکند

۳ رکوردی که یوونتوس هنوز هم می‌تواند بشکند

آی اسپورت - بعد از گذراندن هفته‌ای جادویی و خاطره انگیز که در آن یوونتوس با هت‌تریک کریس رونالدو شکست برابر اتلتیکومادرید را جبران کرد و به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید، آن ها در این آخر هفته سقوط سختی را تجربه کردند.

یوونتوس که روز یکشنبه به جنوا رفته بود، در روزی که کریس رونالدو مشغول استراحت بود با ۲گل مغلوب حریف خود شد تا بالاخره آخرین تیم شکست ناپذیر لیگ های معتبر اروپایی نیز تسلیم شود. با این حال، این شکست خللی در روند شاگردان مکس آلگری ایجاد نخواهد کرد. یوونتوس ۱۵ امتیاز با نزدیک ترین تعقیب کننده اش، ناپولی، فاصله دارد و کمتر کسی در هشتمین اسکودتوی متوالی بیانکونری تردید دارد. اما یوونتوس در راه این قهرمانی می‌تواند ۳رکورد را تغییر دهد.

یووه بعد از گذشت ۲۸ هفته از رقابت های فصل ۲۰۱۸، ۷۵ امتیاز کسب کرده و ۱۰ بازی هم در پیش دارد. رکورد بیشترین امتیاز در طول یک فصل در تاریخ سری آ در اختیار یوونتوس آنتونیو کونته در فصل ۲۰۱۳ با ۱۰۲ امتیاز است. پیروزی در هر ۱۰ بازی باقی مانده شاگردان آلگری را به امتیار ۱۰۵ خواهد رساند و ۹ برد و یک تساوی، آن ها را ۱۰۳ امتیازی خواهد کرد.

رکورد بعدی مربوط به زودهنگام ترین قهرمانی است. رکورد سریع ترین قهرمانی در سری آ متعلق به اینتر فصل ۲۰۰۶ است که پنج هفته زودتر از پایان رقابت ها قهرمانی خود را مسجل کرد. اگر همه چیز مطابق خواسته بانوی پیر پیش برود، یووه می‌تواند ۶ یا ۷ هفته زودتر جشن قهرمانی را بر پا کند. البته باقی ماندن همین اختلاف ۱۵ امتیازی، یوونتوس را همانند اینتر در فاصله 5 هفته تا پایان به قهرمانی خواهد رساند. (با توجه به مزیت بازی رودررو)

۲گلی که یوونتوس در ورزشگاه لوییجی فراریس دریافت کرد، شمار گل های خورده یووه در فصل ۲۰۱۸ را به عدد ۱۹ رساند. البته این کاری بسیار غیرممکن به نظر می‌رسد اما چنانچه یووه تا پایان فصل هیچ گلی را دریافت نکند، می‌تواند رکورد کمترین گل خورده در طول یک فصل را از آن خود کند. این رکورد با ۲۰ گل مشترکا در اختیار یوونتوس فصل های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ است.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-03-19 20:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر