فهرست
میراثی که از آراگونس به لوپتگی رسید
میراثی که از آراگونس به لوپتگی رسید

میراثی که از آراگونس به لوپتگی رسید

آی اسپورت- مثل افراد دیگر، من هم اولین بار که دوچرخه سواری کردم را به یاد دارم. مثل بسیاری از افراد دیگر و دوچرخه‎هایشان، من هم تغییراتی ایجاد می‎کردم. ترمزها، چراغ‌ها یا برچسب‌ها. هر بار یکی از موارد به روز می‎شد من هم نسخه جدید را برای دوچرخه‌ام می‌‎خریدم. یک روز بعد از سال‌ها به دوچرخه نگاه کردم و گفتم ای کاش این همان دوچرخه ساده روز اول بود. خیلی چیزها به آن اضافه کرده بودم. فقط استخوانبندی همان بود، همان دوچرخه خودم بود، اما تغییر زیادی کرده بود.

برای تیم‌های فوتبال هم این اتفاق می‌افتد. در آخرین دیدار اسپانیا روز جمعه یاد دوچرخه‌ام افتادم. لوپتگی 13 ماه است که سرمربی تیم است و با همان بازیکنانی کار می‌کند که دل بوسکه کار می‌کرد. تنها تفاوت در نقش کلیدی ویتولو است. به غیر از آن تغییرات دیگر جزئی هستند. البته که مقابل بازی با آلبانی ناگهان تغییرات زیادی صورت گرفت، بسیاری هم به خاطر مصدومیت‌ها بود. اودریوزولا در خط دفاعی، سائول در میانه میدان، رودریگو به عنوان شماره 9 و ... داوید سیلوا همان نقش خودش را داشت، کسی که توپ را در میانه زمین می‌گرداند. با سری تراشیده حالا او هم بازیکنی متفاوت به نظر می‌‎رسد.

یک دوچرخه جدید؟ نه، این همان مدل قدیمی است. همانی که لوئیس آراگونس ساخت، دل بوسکه استفاده‌‎اش کرد، آن هم برای مدت‌ها و با تغییر بخشی کوچک از آن و حالا نوبت لوپتگی است که سلیقه خودش را در تغییرات اعمال کند. اما دوچرخه همان است. تیم هنوز چهره‌ای آشنا دارد و این خوب است.

لوپتگی کارش را به خوبی انجام می‌دهد، تاکتیک دارد، تمرکز خوبی دارد و سخت تلاش می‌کند تا بهترین بازی را از بازیکنانش بگیرد. اسپانیا هنوز هم مشغول تولید بازیکنان خوب و سطح بالا است و سرمربی‌اش هم می‌داند از چه کسی در کدام قسمت استفاده کند. در کل لاروخا از هر نظر تیمی رضایت‌بخش به نظر می‎رسد.

 

۶    
آی اسپورت
2017-10-08 18:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر