فهرست
وضعیت منصوریان؛ شانس ابقا کم است
وضعیت منصوریان؛ شانس ابقا کم است

وضعیت منصوریان؛ شانس ابقا کم است

آی اسپورت - استقلال تهران جمعه شب و در چارچوب هفته ششم لیگ برتر فوتبال، مقابل پارس جنوبی در شهر جم به میدان رفت و در دیداری که سایه اولتیماتوم هیات مدیره این باشگاه بر سر علیرضا منصوریان سنگینی می‌کرد، با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد. از لحظه‌ای که در دقیقه ۹۶ بازی اشکان خورشیدی داور ساروی مسابقه به نشانه ضربه پنالتی به سود تیم میزبان در سوت خود دمید، سئوالات متعددی در خصوص وضعیت منصوریان و ادامه همکاری و یا قطع همکاری او با باشگاه استقلال ایجاد شد.

سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال در اولین واکنش خود نسبت به شکست استقلال از نشست اضطراری هیات مدیره این باشگاه در عصر امروز خبر داد. نشستی که قرار است در آن عملا تکلیف سرمربی تیم استقلال هم مشخص شود.

منصوریان شب گذشته و بعد از ثبت نتیجه شکست بیشتر و جدی تر از همیشه به استعفا و جدایی از استقلال فکر می‌کرد. او به خوبی می‌داند که یک منتقد و مخالف بسیار جدی در هیات مدیره به نام حسن زمانی دارد و هم اوست که از مدتها پیش و حتی از قبل از آغاز فصل مخالف حضور منصوریان روی نیمکت آبی پوشان بود. حالا عرصه بر منصوریان آنقدر تنگ آمده که به خوبی می‌داند راه برای ادامه کارش در استقلال به حدی تنگ است که احتمال آن را نزدیک به صفر کرده است.

از یک سو، دیدار بعدی استقلال با تیم ذوب آهن است. ذوب آهنی که امیر قلعه نویی را روی نیمکت دارد و شب گذشته موفق شد یک استقلال دیگر از نوع خوزستانی‌اش را در هم بکوبد. شرایط روحی بسیار ایده آل ذوب آهن و قلعه نویی در مقابل شرایط روحی ضعیف استقلالی‌ها، قبل از شروع بازی کفه ترازو را به شدت به سود تیم اصفهانی سنگین می‌کند. منصوریان می‌داند ورزشگاه آزادی یک دیگ جوشان است که می‌تواند شبی بد را برای او رقم بزند.

در بین جمعیت هوادار استقلال، چند دستگی ایجاد شده و حالا هواداران منصوریان و حامیان ادامه حضور او در این تیم به حداقل رسیده و آنها در اقلیت مطلق قرار گرفته‌اند. در بین گروه‌های ایجاد شد فرعی در هواداران استقلال، گروهی تنها به گزینه مربی خارجی فکر می‌کنند، گروهی حامی بازگشت علی فتح الله زاده به استقلال هستند و کاری به دیگر مسائل ندارند و دسته‌ای هم از حامیان امیر قلعه نویی هستند.

از یک سو به نظر نمی‌رسد که هیات مدیره آبی پوشان گزینه‌ای را آنقدر آماده داشته باشد که بتواند تا روز چهارشنبه روی نیمکت آبی پوشان مقابل ذوب آهن بنشاند و شاید این موضوع باعث انعطاف اعضای هیات مدیره در مواجهه با منصوریان باشد.

آنچه مسلم است این است که در دیدار استقلال مقابل ذوب آهن، گروه های حامی بازگشت فتح الله زاده و حامیان امیر قلعه نویی یک جبهه واحد هم پیدا می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که حتی اگر هیات مدیره هم در جلسه امروز خود رای به برکناری منصوریان ندهد، احتمال این که خود او بخواهد در این فضا روی نیمکت استقلال در ورزشگاه آزادی و مقابل تیم ذوب آهن بنشیند بسیار کم است. با همه این وجود هیات مدیره استقلال امروز و طی نشستی اضطراری جدی تر از همیشه به نیمکت استقلال و تغییرات احتمالی روی آن فکر می‌کند.

 

مهر

۴ ۱۰  
آی اسپورت
2017-09-16 12:45:00
نظر دهید

۱۰ نظر
سوشاتاجی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
ما که چارتا باخت آوردیم با این نابغه فن مربیگری بندازیدش بیرون ب جهنم فوقش با ذوب هم ببازیم ولی وای ب حالتان اگ بخواهید سمت مربی داخلی برید فقط ی مربی صاحب سبک خارجی خوب یا اگه خبرتون پول نداریدحداقل ی مربی با کارنامه موفق در لیگ ایران وآشنا ب فوتبال ما مثل اسکوچیچ با قراردادسه ساله
استقلالی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
کل حرفات درست فقط بگو ببینم کجای کارنامه اسکوچیچ موفقه؟؟؟؟ مربی خوب خارجی یعنی کسی که حداقل چند تا قهرمانی اورده باشه .( اسکوچیچ عجیب محبوب دلال ها شده ها)
علی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۱۸
اگر سپاهان کرانچار رو بندازه بیرون. بعترین گزینه برای آینده استقلال کرانچاره.
۷
سوشاتاجی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
دوست استقلالی عزیزم من گفتم حداقل اگ مجبور بشیم ب جای وطنی بی دانش اسکوچیچ ک موفق بوده و آشنا ب لیگ ماست
۳
فقط مربی خارجی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
الان بهترین گزینه استیماچ هست که تو لیگ هم کار کرده و مشکلات آشنایی با لیگ ایرانو نداره.
آبی
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
استیماچ چقدرم تجربه موفقی داشت با سپاهان!
باید یه دستیار خوب ایرانی مثل مجید صالح یا نامجو مطلق کنار یه مربی بزرگ خارجی مثل زاکرونی، اشتیلکه فاتح تریم بیان در راس کادر فنی. وقتی پرسپولیس تو این ده ساله بالای 50 میلیارد تومن بابت قرارداد آری هان و دنیزلی و ژوزه و کرانچار و برانکو خرج کرده ما هم باید بتونیم همچین کاری بکنیم.
البته با این وزیر کثیف بعید میدونم
سعید
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۱۱
به عکس دقت کنید، خجالت اوره واقعا.
تو مثلا مربی یکی از بزرگ ترین باشگاه های ایرانی.
مثل بچه های کودن پریدی هوا که چی؟ توپ جمع کنی شما؟ اگه اون بازیکن عصبی بوده باشه و یه تیکه گنده بارت کنه چیکار میکنی؟ دهن به دهن میشی باهاش یا طبق معمول نیشتو باز میکنی؟
شرم اوره واقعا
Ashkanred
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
به ترتیب 1. مجیدی 2. علی چینی 3. مرفاوی 4. مظلومی 5. روانخواه . هر چند که علی منصورتون از همه اینا بهتره.
۱
علیرضا
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
تنها گزینه ای که بدرد استقلال میخوره یک سرمربی هست که اصلا در فضای باشگاه های ایران مار نکرده باشه هست - دلیلشم اینه که تمام کسانی که کار کردن فارسی رو تکلم دارند و کافیه کمی ایرانی شده باشند تا مهدی رحمتی بره و اون رو هم ذهر چشم ازش بگیره - فقط و فقط کسی باید بیاد که بهترین ها. و فیکس کنه بعلاوه اینکه تاکتیک و برنامه بازی هم به استقلال تزریق بشعه
امین
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۱۶
اگه میخوایم ساختارسازی کنیم و اصولی جلو بریم باید کپی درستی از روش پرسپولیس انجام بدیم
ی مربی که به جو ایران آشناست، و نسبتا خوب کار کرده اسکوچیچ؛
وگرنه شما بگو گواردیولا تو ایران با جو ایران آشنا نباشه حداقل تو کوتاه مدت زمین میخوره، بعد منو شما میمونیم و ی قرارداد خفن ک سودشو دلال برده، الان بهترین همون اسکوچیچ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر