فهرست
عرب: گزینه اول و دوم و سوم ما برانکو است
عرب: گزینه اول و دوم و سوم ما برانکو است

عرب: گزینه اول و دوم و سوم ما برانکو است

آی اسپورت - ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نشست خبری را که وعده داده بود برگزار کرد. نشست خبری عرب از ساعت ۱۰ صبح در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز شد و دقایقی پیش پایان یافت. عرب در این نشست درباره مشکلات مالی باشگاه و تلاش برای حفظ برانکو حرف زد:

هم باید فوتبال بازی می‌کردیم و هم با حواشی مبارزه!

ما فصل سختی را پشت سر گذاشتیم و نیم فصل دوم رقابت‌‌ها در اواخر فصل بسیار سنگین بود. متاسفانه یکسری حواشی هم به دلیل شرایط سخت در بعضی از موضوعات وجود داشت که هم ما باید فوتبال بازی می‌کردیم و هم باید وارد حواشی می‌شدیم. ما حواشی را جم و جور می‌کردیم که این کار و سختی‌ها را مضاعف کرده بود ولی خب خدا را شکر که با همت و تلاش کادر فنی و بازیکنان و به خصوص سرمربیگری آقای برانکو که انصافا یک مربی حرفه‌ای هستند و همچنین حمایت هواداران خوبمان در طول فصل که در سرما و گرما با حضورشان در محل مسابقات و همچنین حمایت‌های غیرمستقیم آنها موفقیت‌های خوبی کسب شد و ما توانستیم قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی را بدست بیاوریم.

اسپانسر خوبی داشتیم

در ابتدا من در خصوص مسائل مالی توضیحاتی را برایتان می‌گویم. درخصوص مسائل اقتصادی و درآمدزایی باید عرض کنم که در طول دو سه سال گذشته باشگاه از نظم خوبی برخوردار شد و قراردادی که بسته شده به نسبت قرارداد خوبی است و درآمدها تحقق بهتری داشته است. ولی موضوعاتی هم وجود دارد اسپانسر اصلی ما شرکت ایرانسل است و درآمد ما از سامانه ۳۰۳۰ است. براساس مستنداتی که در اختیار بنده است عملکرد خوبی داشته و به تعهداتش عمل کرده که این بخشی از کار ما است بخش دیگری از کار ما مجری اسپانسری بوده که مجری اسپانسری ما در دو سال اخیر در پرداختی‌هایش بی‌نظمی‌هایی داشته است که ما را با مشکل مواجه کرده است که ما یک فرصت یک هفته‌ای را داده‌ایم که این مشکل را حل کنند و نسبت به انجام تعهداتشان اقدام کنند وگرنه باید از مراحل قانونی کار را پیش ببریم ولیکن  اسپانسر اصلی است که مساله اسپانسر اصلی چون یک تهاتری بوجود می‌آید برای برخی از دوستان که اسپانسر و مجری اسپانسری را از هم تفکیک نمی‌کنند ما یک اسپانسر اصلی داریم که ایرانسل و سامانه ۳۰۳۰ است که متاسفانه برخی شایعات علیه این شرکت پخش شد و باعث شد که این سامانه درآمدش ریزش داشته باشد و درآمدهای ما کاسته شود.

طلبکاران می‌آیند، چون بدهی نهفته داریم

شایعاتی باعث شد تا در سامانه ۳۰۳۰ ریزش داشته باشیم و به همین دلیل درآمد ما سیر نزولی داشت و این خوب نیست چرا که ایرانسل به تعهدات خود عمل کرده اما مجری اسپانسری به تعهداتش عمل نکرده است و از آنجایی که ما یک شرکت دولتی هستیم به همین خا طر نمی‌توانیم به صورت مستقیم قرارداد ببندیم و باید با یک مجری اسپانسر کار کنیم و لوگوی باشگاه هم در اختیار انها است و در قرارداد بعدی که شهریور ماه بسته می‌شود باید این مشکلات رفع شود. ما البته جلسات زیادی در این خصوص برگزار کردیم و به این مسائل رسیدگی می‌کنیم. موضوع بعدی این است که ما ارزیابی هزینه‌ها را انجام دادیم اما امروز رقم دریافتی با هزینه‌ها نمی‌خواهد و مدیران پرسپولیس همواره وارث بدهی مدیران قبل بودند هرچند که بخصوص در زمان مدیریت قبلی بخش زیادی از بدهی‌ها پرداخت شد اما طلبکاران می‌آیند و ما بدهی نهفته داریم.

سالانه باید ۱۱۰ میلیارد هزینه کنیم

یک سری هزینه بوجود می‌ آید که در بودجه دیده نشده به طور مثال ما یک بدهی ۶۰ هزار دلاری از سال ۹۰ داریم که آن زمان دلار هزار تومان بود اما الان دلار ۱۵ هزار تومان شده و باید این بدهی را بدهیم. هیچگاه باشگاه پرسپولیس را در شرایط صفر به هیچ مدیری تحویل نداده‌اند. موضوع دیگر بحث تورم ریالی است چرا که هزینه‌های هتل،‌پرواز و ... سه برابر شده اما درآمد ما ثابت است موضوع دیگر بحث تحریم‌های ظالمانه است که باعث شده دچار نوسانات ارزی شویم در حال حاضر مربیان خارجی و داخلی ما بدون آپشن رقمی در حدود ۶۰ میلیار د تومان قرارداد دارند و این در حالی است که اگر کل دریافتی‌های ما از اسپانسر تامین شود حدود ۶۲ میلیارد درآمد خواهیم داشت و دیگر پولی نمی‌ماند که بخواهیم بابت مالیات، هتل و هزینه‌های جاری بدهیم. با بررسی هزینه‌ها ، ما باید حدود سالی ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه کنیم و باید برای فصل آینده فکری شود به همین دلیل ما جلسات مختلفی برگزار کردیم. درآمدهای یک باشگاه به جز تبلیغات از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی است که ما از هر دو محروم هستیم البته از تبلیغات محیطی بهره‌ کمی می‌بریم هرچند که از صحبت‌های من اشتباه برداشت شده بود چرا که مجموع درآمدهای ما حدود ۶۱ میلیارد تومان است و این در حالی است که هزینه‌های متفرقه هم داریم به طور مثال اگر بازی ما با الاهلی عربستان در تهران انجام می‌شد چندین میلیارد درآمد داشتیم اما در امارات این مبلغ ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان شد. ما سال گذشته برای سفر به ازبکستان ۴۰۰ میلیون هزینه کردیم اما امسال این رقم یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود. همچنین برای پرداخت بدهی‌ها توافقاتی شده بود و بخشی از انها به صورت اقساط قرار بود پرداخت شود که آن را پرداخت می‌کنیم. درباره برانکو هم ما باید رقمی را در نیم فصل به او می‌دادیم این رقم مربوط به بدهی‌ها بود و حدود ۵۰۰ هزار دلار به او دادیم وبخشی دیگر باقی مانده که باید به او برای نیم فصل دوم بپردازیم و ما برای این مبلغ به مشکل خوردیم.

AFC  صد و هشتاد هزار دلار پرسپولیس را برای امور خیریه برداشت

پاداش آسیایی در واقع دو میلیون دلار بود که صد هزار دلار آن را  AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و ۱۸۰ هزار تای آن را برای برگزاری مسابقات برداشت و با ۷۵ هزار دلار هم بابت تخلفات و جرائم تماشاگران از حسابمان کم کردند. مابقی آنها پرداخت شده است که به ریال به حساب باشگاه واریز شده است. ذی‌حساب باشگاه هم در اینجا حضور دارد اگر سوالی داشته باشید از ایشان هم می‌توانید بپرسید. واریز مبلغ به حساب باشگاه انجام شده منتهی حدود ۱۹ میلیارد تومان به ریال این پاداش شده است که از این عدد حدود ۸ میلیارد به عنوان پاداش آسیایی براساس مصوبه هیات مدیره قبل به بازیکنان پرداخت شد و بین کادر فنی و بازیکنان و براساس نظر سرمربی و کاپیتان توزیع شد. حدود ۷میلیارد تومان به عنوان قسط به بازیکنان پرداخت شد حدود یک میلیارد تومان بابت مالیات معوقه کادر فنی خارجی و بدهی مالیاتی که مربوط به دوره‌های قبل بود که اگر پرداخت نمی‌شد اجازه خروج به بازیکنان و کادر فنی خارجی داده نمی‌شد بدهی‌های معوق دیگری هم بود که اگر پرداخت نمی‌شد باشگاه با مشکلاتی مواجه می‌شد حدود یک و نیم میلیارد آن که وجود دارد و سند آن ثبت شده است وجود دارد. باشگاه همواره تحت کنترل اماکن نظارتی هستند که این افراد با دقت هم بررسی می‌شوند حدود یک میلیارد تومان از مبلغ پاداش آسیایی هم بابت هزینه های جاری تیم انجام شده است که مبلغ حدودا ۱۷۵ هزار یورو هم بابت مطالبات منشا پرداخت کردیم که اگر قرارداد منشا را پرداخت نمی‌کردیم در فصل آتی با مشکل جدی مواجه می‌شدیم علی‌رغم اینکه باشگاه سختی‌ها و مشکلات زیادی در آن زمان از لحاظ مالی داشت و از طرفی دیگر آقای برانکو منشا را نمی‌خواست ما موضو ع را مدیریت کردیم منشا بخشی از مطالباتش را بخشید و بخش دیگری هم به صورت نقد به او پرداخت کردیم تا باشگاه با مشکلی مواجه نشود.این مجموع پاداش بازی‌های آسیای بود که برایتان اعلام کردم.

مبلغ قرارداد برانکو ۲۴ میلیارد تومان است

ما برای درآمدزایی بیشتر باشگاه حدود ۵۰ جلسه در این مدت برگزار کردیم و حدود ۱۰ جلسه هیات مدیره هم در این خصوص داشتیم تا بتوانیم مسائل مالی سال آینده را طوری تنظیم کنیم که هزینه‌هایمان را بتوانیم تقلیل کنیم. به هر حال درآمدهایمان ثابت است و هزینه‌ها رو به رشد است ، نوسان ارزی هم وجود دارد. قراردادی که با آقای برانکو بسته شده است الان حدود ۲۵ میلیارد تومان است. ما حدود ۵۰۰ هزار یورو را پرداخت کرده‌ایم و بقیه آن مانده است که همه مطالباتش پرداخت خواهد شد. این مبلغ زمانی ۸میلیارد تومان بود امروز به دلیل نوسانات ارزی سه برابر شده است و حدود ۲۴ میلیارد تومان شده اما درخصوص درآمدهای باشگاه هیچ تغییری ایجاد نشده است. اما علی‌رغم همه این مشکلات آنچه در جلسه هیات مدیره عنوان شد اول آقای برانکو دوم آقای برانکو و آخر هم آقای برانکو. قطعا باید مطالباتش پرداخت شود. سه چهار پلن در نظر گرفته شد که در این چند روز  آینده همه آنها بررسی خواهد شد و با تمام اعضای هیات مدیره برای اجرای آنها حضور پیدا خواهیم کرد و با جدیت پیگیری خواهد شد نمونه آن امروز با شرکت ایرانسل قرار داریم که بررسی خواهیم کرد کار سختی است ولی باید انجام شود باشگاه اراده دارد که این کار را انجام دهد. کل قرارداد و مطالبات برانکو با تمام آپشن‌هایش ۱.۵ میلیون یورو است و هرچه تاکنون پرداخت شده است مربوط به فصل قبل برانکو است و فقط همین ۵۰۰ یورو مربوط به این فصل است که مابقی قراردادش که مانده است باید پرداخت شود.

رسانه ای شدن مذاکره با قطبی ظلم است

من نمی‌دانم این صحبت‌ها از کجا بوجود آمد؟! متاسفانه اعلام کرده بودند که مدیرعامل باشگاه با سرمربی و مربی صحبت کرده است که این خیلی بولد شد. وکیل آن سرمربی که اعلام کرد اصلا صحت نداشته است. آن موضوع اصلا بولد نشد بعد هم که مشخص شد این سرمربی در ایران نبوده و اساس این خبر کذب بوده که این هم بولد نشد و که این ظلم است و لطفا حق‌الناس را رعایت کنید. خبرهای این چنینی را پخش کردن باعث می‌شود حیثیت افراد لطمه بخورد و آن چیزی که تکذیب می‌شود انعکاس خوبی پیدا نمی‌کند.

قرارداد قبلی دیگر جوابگوی پرسپولیس نیست

قراردادی که قبلا بسته شده بود الان دیگر جوابگو نیست چرا که نوسانات ارزی باعث شده تا این قرارداد کفاف ندهد. روزی که من کار را گرفتم دلار ۱۱  هزار تومان بود اما دلار به ۱۶ هزار تومان هم رسید باید از شهریور ماه و برای قرارداد جدید تدابیری اندیشیده شود البته بدهی‌ها مثل گذشته نیست و سبک‌تر شده اما به هر حال مدیریت دولتی در باشگاه‌ حاکم است و ما حرفه‌ای و چابک نیستیم و با تغییر مدیریت تغییر زیادی صورت نمی‌گیرد چون ساختار ایراد دارد. از طرف دیگر وزارت ورزش برای پرداخت باشگاه‌ها ممنوعیت قانونی دارد و به همین دلیل چند بار با وزیر ورزش صحبت کردم و او هم تاکید دارد که باید باشگاه خصوصی شود. از طرف دیگر در مجلس هم این اعتقاد بین نمایندگان هست که باید پرسپولیس خصوصی شود و برای برون رفت از این وضعیت باید این کار را انجام دهیم. ما با هر اسپانسری که صحبت می‌کنیم با مشکلات باشگاه دولتی روبرو می‌شویم چرا که عقد قرارداد باشگاه دولتی با اسپانسر نیاز به تشریفات دارد ما یک باشگاه دولتی هستیم که باید کار حرفه‌ای انجام دهیم.

با ساختار دولتی نمی‌توان برای پرسپولیس درآمدزایی کرد

برای انتخاب اسپانسر پیراهن سه ماه زمان لازم داریم و به همین دلیل می‌گویم که تغییر مدیریت تاثیرگذار نیست چرا که ساختار ما دولتی است. این مشکلات به هر حال وجود دارد و دیدید که از بالاترین افراد سیاسی،‌ نظامی، ورزشی و ... در این با شگاه مدیریت کردیم  اما چه شد. وقتی ساختار دولتی است نمی‌شود به دنبال درآمدزایی رفت الان پرسپولیس از ۳۰ درصد ظرفیت‌هایش برای درآمدزایی استفاده می‌کند و از ۷۰درصد پتانسیل آن استفاده نمی‌شود چون ما یک باشگاه دولتی هستیم. در بخش خصوصی شما اگر بخواهید یک ملک را بفروشید یک شبه این کار انجام می‌شود اما ما اگر بخواهیم ساختمان باشگاه را بفروشیم یک پروسه چند ماهه است که وارد تشریفات خاصی می‌شود و هزار گرفتاری دارد. از یک طرف ما حرفه‌ای هستیم و از طرف دیگر دولتی و هنوز خیلی‌ها باور دارند که ما از بودجه دولتی استفاده می‌کنیم اما ما یک ریال هم بودجه دولتی نداریم و هرچه درآمد داریم از طریق اسپانسری است. ما با ترس به سراغ اسپانسر می‌رویم و برای هر اسپانسری که کار را توضیح می‌دهیم باید به دولتی بودن باشگاه فکر کنیم.

به وزیر هم گفتم کار در اینجا امکان‌پذیر نیست

گرداندن باشگاه دولتی ممکن نیست و می‌دانید که من به میز نچسبیده‌ام و حتی به وزیر ورزش گفتم که ادامه کار در باشگاه دولتی امکان‌پذیر نیست اما او گفت که تلاش می‌کند تیم خصوصی شود. اگر از فردا کس دیگری اینجا بنشیند تغییر قابل لمس و ملموسی بوجود نخواهد آمد و دیدیم که باشگاه پرسپولیس از صندوق ماشین به ساختمان رسیده و زحمات زیادی از سوی آقایان طاهری و گرشاسبی صورت گرفته اما آنها هم به این شرایط دچار بودند. من نمی‌توانم پرسپولیس را خصوصی کنم اما می‌توانم شرایط را بهتر کنم.

گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است

این یک حرف تکراری است چرا که من پیش از این گفتم که گزینه اول، دوم و سوم ما برانکو است. من آدم خوش‌بینی هستم و همه را خاکستری می‌بینم و نگاه توهمی به فضای مجازی ندارم اما آلودگی فضای مجازی زیاد است به طوری که عکس سیل ونزوئلا را برای سیل شیراز استفاده می‌ کنند. ما باید در آرامش کار کنیم اما در ۵ روز اخیر بیشترین فشار را به باشگاه وارد کردند گفتند که محسن خلیلی با قطبی دیدار کرده و این خبر همه جا پخش شد اما ندیدم در جایی بنویسند که مدیر برنامه‌هایش این را تکذیب کرد. ساخت خبر جعلی کاری ندارد اما هوادار همیشه کنار باشگاه بوده و به خاطر همین مساله خبرنگاران به من زنگ می‌زنند.  این حرف‌ها ریشه عقلانی ندارد چرا که وزیر ورزش پدر پرسپولیس و استقلال است و هیچ پدری برای فرزندش بد نمی‌خواهد. وزیر هم پدر پرسپولیس و استقلال است و بد این باشگاه را نمی‌خواهد اما این ذهنیت ‌ها را بوجود می‌آورند.

جدایی از برانکو توهمی بیش نیست

ابتدا پیش‌داوری نکنید. ثانیا ان الاعمال بانیات، ما هیات مدیره و باشگاه و بنده نیت حفظ آقای برانکو را داریم و آن صحبتی که در بیرون از باشگاه انجام می‌شود توهمی بیش نیست. نیت و تلاش باشگاه با توجه به امکانات باشگاه حفظ ایشان است. اراده باشگاه که در این چهار شبانه‌روز اخیر اگر به جرات بتوانم به شما بگویم که دو ساعت هم نخوابیدم حفظ ایشان است. همه شواهد و قرائن هم حفظ ایشان است. مثل این می‌ماند که شما فرزندتان را دوست داشته باشید و همه عواملی که نسبت به فرزندتان دارید را انجام دهید و شخص دیگری بگوید که شما فرزندتان را دوست ندارید و باور کنید من بچه خودم را دوست دارم (با خنده).

برای انتخاب سرمربی پلن B نداریم

پلنی که بنده صحبت کردم درخصوص درآمدزایی باشگاه است و ما هیچ فکری درخصوص پلن B برای مربیگری تیم پرسپولیس فکر نشده است و همه تمرکزمان روی حفظ آقای برانکو است. بحث درآمدهای ثابت و متغیر صحیح است این حرف و این یک واقعیت است. ما برای حل این واقعیت به دنبال آن هستیم که علی‌رغم همه سختی‌هایی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد از پتانسیل‌های موجود در باشگاه‌داری دولتی استفاده کنیم که کرده‌ایم البته به دنبال آن هستیم که مجری را انتخاب کنیم که بتواند از مجموعه درآمدهای پرسپولیس بتواند به نحو احسن استفاده کند که یکی از این بحث‌ها بحث اپلیکیشن‌ها است که موضوع روز است و ما هم روی ان به شدت کار می‌کنیم و همچنین زوایای درآمدی اسپانسرینگ که قبلا دیده نشده است که باید افرادی بیایند که تماما فکر و ذهن‌شان به آنجا باشد و کارگروهی را با حضور اساتید دانشگاه‌ها و آکادمیک استفاده می‌کنیم که آنها بتوانند یکسری مسائل را باز کنند و در کنار اسپانسر باشگاه هم بتواند به منافعی برسد. اگر ما سال آینده درآمدهایمان را افزایش ندهیم مطمئنا با مشکلات جدی‌تری روبرو خواهیم شد ما ننشسته‌ایم ما در حال کار کردن هستیم این نیست که بگوییم باشگاه گل و بلبل است یا اینکه پول‌ها در باشگاه حیف و میل می‌شود خیر اینگونه نیست، کاملا مشخص است باشگاه ذی‌حساب دارد حتی یک ریالی هم بدون حساب و کتاب خرج نمی‌شود باشگاه یک حساب چک دو امضاء دارد و هیچ مبلغی بدون حساب و کتاب جابجا نمی‌شودو خدا را شکر افرادی که اطراف ما هستند همه سالم هستند و در این خصوص هیچ مشکلی نداریم. با همه آن سختی‌هایی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد گفته‌ایم که باز هم می‌شود از پتاسیل باشگاه بیشتر استفاده کرد. در عین حال فضاهای خوبی برای درامدزایی وجود دارد که ما می‌خواهیم با استفاده از آن فضاها درآمدهایمان را افزایش دهیم.

از بین تمامی بازیکنان فقط علیپور با دو پیشنهاد آمده

لیست آقای برانکو اصولا لیست زیادی نیست، کمیته‌ای برای نقل و انتقالات تشکیل داده‌ایم که آنها بررسی می‌کنند. چند وقت پیش که به باشگاه آمدم گفتم به  بازیکنان بگویید هر کس پیشنهاد دارد بیاورد که حقش ضایع نشود ما هم این را به تمام بازیکنان اعلام کردیم و تنها کسی که تاکنون مراجعه کرده آقای علیپور است که از دو کشور پیشنهاد داشته و دارد که ما در حال بررسی هستیم که انجام شود و برای هیچ بازیکن دیگری پیشنهاد به صورت رسمی یا غیررسمی نداشتیم که بخواهیم به آنها فکر بکنیم.

برای گرفتن مشاور خصوصی بدون حقوق هم مشکل داریم!

 عرب درخصوص حضور فردی به نام سهند حبیب‌زاده به عنوان مشاور در کنار شما و حضور در جلسات خصوصی شما با آقای برانکو تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در باشگاه‌داری دولتی وجود دارد این است که شما برای گرفتن مشاوری که به آن حقوق نمی‌دهی هم زیر سوال هستی. در سیستم خصوصی اینگونه نیست در سیستم خصوصی شما آدم‌ها را می‌آورید و از آنها بهره می‌برید شما در سیستم دولتی آدم‌ها را می‌آورید هیچ پولی هم به آنها نمی‌دهی ولی باید پاسخگوی آوردن او هم باشید. ایشان در کنار باشگاه به ما کمک می‌کنند او آدم خوش فکری ا ست و اینکه در کجا و در چه جلسه‌ای حضور داشته باشد تشخیص مدیرعامل است ومن آنقدر عقل دارم که بتوانم تصمیم بگیرم که چه کسی در کجا و در چه جلسه‌ای کار من حضور داشته باشد و هیچ کس هم نمی‌تواند به من بگوید که چرا کسی در کنار تو حضور دارد. درخصوص زمانی هم که باشگاه را تحویل گرفتم باید بگویم که ما در کوران مسابقات آسیایی بودیم مرتب اعزام هم داخل و هم خارج داشتیم و هزینه‌های بدهی‌های زیادی داشتیم و همچنین در شرایطی قرار داشتیم که باید مجوز حرفه‌ای‌سازی را هم می‌گرفتیم .بودجه باشگاه آنچه که در باشگاه بود برای حرفه‌ای سازی‌ و مسائل مربوط به اعزام و مسائل این چنینی هزینه شده بود طبیعتا حساب باشگاه خالی بود و ما پیش‌هزینه کردیم تا پاداش آسیایی را بگیریم و هزینه‌هایمان را تامین کنیم و ما برای سفر با ژاپن هزینه هنگفتی کردیم و حتی باشگاه برای تامین یکسری هزینه‌ها مبالغی را قرض کرده بود و اینکه آیا مدیران قبلی پولی را برده‌اند یا خیر این اصلا درست نیست چنین چیزی اتفاق نیفتاده درست هزینه شده ولی حساب باشگاه در آن شرایط خالی بود چون هزینه‌ها شده بود و همین الان هم اگر کسی باشگاه را از من تحویل بگیرد مگر پولی وجود دارد و اینکه وجود یک عدد بسیار زیادی در حساب باشگاه بود عددی بود که پاداش آسیایی ضربدر ریال شده بود که به  علاوه قسط‌هایی که باشگاه از اسپانسر قرار بود بگیرد می‌گفتند که باشگاه در آینده چنین مبلغی پول دارد و مبلغ پاداش باشگاه‌های آسیا ریال آن 4-3 هزار تومان پایین‌تر به دست ما رسید و مجری اسپانسری به تعهداتش عمل نکرد که ما هم به او یک فرصت یک هفته‌ای دادیم که او به تعهداتش عمل کند.

ندیدم که گرشاسبی بگویید که بدهی ها صفر شده‌اند

بدهی‌ها پرداخت شده اما بدهی‌هایی هم وجود داشتند که در زمان آقای گرشاسبی مراجعه نکردند و حالا می‌آیند و از طرفی یکسری هم به بعدا موکول شد تا پولشان پرداخت شود و ما الان متعهد به پرداخت آن هستیم. من ندیدم که آقای گرشاسبی جایی بگوید بدهی‌های صفر شده است.

نباید پشت سر مدیران قبلی حرف زد

ما در حوزه درآمدزایی و پاداش آسیایی را گرفتیم و از 4 قسطی که مجری اسپانسری باید می‌داد سه قسط در دوره من سررسید شد که بخشی را ندادند و بخشی هم با تاخیر دادند و برخی از مشکلات ما برای همین است چرا که باید چک ضمانت گرفته می‌شد اما این اتفاق رخ نداد ما ۶نامه زدیم که انجام ندادند. از طرف دیگر مجری اسپانسری باید از برند ما درآمدزایی می‌کرد و بجز درآمدزایی اسپانسرهای دیگری را می‌آوردند که خیلی موفق نبودند هرچند که آنها هم دلایلی دارند. اما ما به دنبال این هستیم که مجری اسپانسری باید از ظرفیت‌اهی باشگاه استفاده کند اما درخصوص شیشه‌ای کردن با شگاه باید بگویم که این یک بحث است و اینکه بخواهیم اسناد طبقه‌بندی شده را منتشر کنیم یک بحث دیگر است و من اهل این مسائل نیستم. باید حق را گفت و نباید پشت سر مدیران سابق حرف زد چرا که بعدا پشت سر ما هم حرف می‌زنند.

اینجا هستم چون استعفایم رسمی نبود

استعفای من رسمی نبود چرا که اگر استعفایم رسمی بود الان اینجا نبودم. من به وزیر مشکلات را گفتم و اعلام کردم که باشگاه دولتی شرایط سختی دارد.

برای ماندن برانکو ۴ نقشه داریم

برانکو یک فصل دیگر قرارداد دارد و این مساله گمانه‌زنی ندارد. او طلبی دارد که باید پرداخت شود ما ۵۰۰ هزار دلار را دادیم و تلاش می‌کنیم بقیه آن را پرداخت کنیم به هر حال ماندن یا رفتن برانکو بستگی به پول دارد و ما برای این مساله 4 نقشه داریم. اراده باشگاه، تلاش باشگاه و خواست باشگاه در این خصوص مهم است وما می‌خواهیم که برانکو بماند. درباره تخفیف با او صحبت نکردم اما قطعا صحبت‌هایی صورت خواهد گرفت چرا که همه تلاش ما این است که این پول پرداخت شود چو ن هیچ موضوعی برای رفتن برانکو در باشگاه مطرح نیست.

راه کمک به پرسپولیس مگر بسته است؟

کمک به باشگاه از قبل بوده و هوادارانی هستند که به پرسپولیس کمک می‌کنند، این شماره حساب در سایت باشگاه وجود دارد و هواداران کمک می‌کنند اما مگر راه کمک بسته است؟ کمک‌های هواداران مستقیما به حساب باشگاه پرسپولیس می‌رود و همه هزینه‌ها زیر نظر نهادهای نظارتی انجام می‌شود.

من به کسی پاداشی نداده‌ام، همه را تکذیب می‌کنم

درباره موضوع حقوقی باید بگویم که من پاداشی ندادم و این مساله را تکذیب می‌کنم. درباره پاداش به مشاوران هم این مساله تکذیب می‌شود چرا که اگر کسی فعالیتی می‌کند طبق روال پاداش می‌گیرد در موضوع بازیکنی هم که می‌گویید باید اعلام کنم در باشگاه دولتی شما نمی‌توانید چک مدت‌دار بدهید چرا که اگر پولی در حساب باشگاه بود آن را به بازیکن می‌دادیم و شاید رسید به بازیکن داده شده تا موضوع پروانه حرفه‌ای  انجام شود اما این موضوع را تکذیب می‌کنم چرا که در مدتی که ما بودیم هیچگاه یک میلیارد تومان برای یک بازیکن در حساب باشگاه نبود. در باره پرداخت مشاوران هم باید بگویم اگر کسی در مسابقات آسیایی سمت نداشته پاداش نگرفته اما کسی اگر در کار باشگاه یا تیم بوده پاداش گرفته است.

برانکو لیست کتبی به ما داد و از ایران رفت

برانکو لیست کتبی داده هرچند که در ابتدا لیست او شفاهی بود اما من به حسین خبیری گفتم که لیست کتبی از او بگیرد و او شب قبل از اینکه از ایران برود لیست کتبی داد.  افرادی هم که نام بردید گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای چرا که کمیته نقل و انتقالات باشگاه مسئول کار است و در فضای آرام بهتر می‌توانیم کار کنیم. اختلاف ما با وکیل برانکو برطرف شد. این اختلاف یک اختلاف مالی بود که رفع شد.

همزمان با پول برانکو، قرارداد بازیکنان خارجی را می‌دهیم

پرداختی به برانکو روی نیم فصل دوم آمده اما درباره پرداخت بازیکنان خارجی باید بگویم که توافقاتی در این باره صورت گرفته است. درباره بشار رسن هم بحث رقم با او و مدیر برنامه‌هایش داشتیم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. باید رقم قراردادها پرداخت شود و ما تلاش می‌کنیم تا همزمان با پول برانکو پول آنها را هم بدهیم.

۶ ۶  
آی اسپورت
2019-06-09 12:20:00
نظر دهید

۶ نظر
محمد
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۳۸
تا خر لوکه می ره این بی حیا دروغ می گوید . کاش تا زمان از دست نرفته استعفا می دادی بی عرضه .
...
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۵۵
ای اف سی پاداش اسیایی پرسپولیس رو به دلار ریخته به حساب فدراسیون، فدراسیون هم زحمت کشیده پاداش رو به ریال به باشگاه داده! البته کیسه هم خرج داره دیگه
ایمان
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۰۸
درحالیکه که عرب داره از 4 راه حل کذایی برای نگه داشتن برانکو حرف میزنه اونم با درامد 3 میلیون دلاری از اسیا و قرارداد اسپانسری بیشتر
کیسه درحالیکه پول 4 سالش رو پیشخور کرده
با مربی 3 میلیون یورویی توافق کرده
باید طلب 1/2 میلیون دلاری شفر رو بده
پاتوسی رو میخوان حفظ کنن
طلب 350 هزار دلاری پروپیج باید پرداخت بشه
با دشتی توافق کردن
و ....
لازمه کسی توضیح بده پول های پرسپولیس کجا خرج شده؟؟؟؟؟؟
احسان تاجی
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۳۸
جیغ بزن لنگی
امیر
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۲۹
سه ساعت زر زده دریغ از یک حرف درست وحسابی همه مربی و بازیکن گرفتن بی خاصیت نمیتونه مربی قهرمان لیگو نگه داره . پول نایب قهرمانی اسیا، پول بردها و تساوی آسیایی پول اسپانسر روی لباس پول اسپانسر ایرانسل پول بلیط بازی ها یعنی ایینقدر پول در نیاورده که پول بازیکن و مربی و رو بدین اخه بی خاصیت کلم برو تا به گند نکشیدی
موسوی
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۵۵
برادر این مثلا آقا همکار منه تو کمیته امداد. در حوزه مشارکتهای مردمی. خودش قسم میخورد میگفت کل خانواده ما از روز اول استقلالی بودند. حالا اینم از این بی شرف بی همه چیز
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر