فهرست
تغییر سرنوشت‌ساز در شارجه؛ تعویض طلایی تا توفیق اجباری؟
تغییر سرنوشت‌ساز در شارجه؛ تعویض طلایی تا توفیق اجباری؟

تغییر سرنوشت‌ساز در شارجه؛ تعویض طلایی تا توفیق اجباری؟

آی اسپورت - تساوی 2-2 پرسپولیس با الشارجه در دومین بازی لیگ قهرمانان، نتیجه خوبی برای سرخپوشان نبود. آن‌ها نتوانستند از پایین جدول گروه جدا شوند و هر دو باری که از حریف جلو افتادند، گل مساوی را خوردند. الشارجه در نیمه اول، موقعیت‌های پرتعدادی روی دروازه بیرانوند ساخت اما نیمه دوم، کاملا شرایط تغییر کرد. هر دو تیم، با بهبود دفاع‌شان توانستند جلوی حملات حریف را بگیرند. در مورد پرسپولیس، مهمترین اتفاق در خط دفاع جانشینی کنعانی‌زادگان به جای سیدجلال بود. تغییری که تاکتیکی یا اجباری بودن آن مشخص نیست ولی توانست خط دفاعی آسیب پذیر سرخپوشان را ترمیم کند.

کنعانی زادگان در نیمه دوم، آمار جالبی از خودش به جا گذاشت و صد در صد پاس‌هایش، به مقصد رسید. آن هم در شرایطی که مقصد 14 پاس از 28 پاس او، در زمین حریف بود. موضوعی که کمک کرد مالکیت 50.7 درصدی پرسپولیس در نیمه اول، با حفظ توپ بهتر در نیمه دوم به عدد قابل توجه 68 درصد برسد. سیدجلال در نیمه اول، 22 پاس داد که فقط 7 تای آن‌ها به زمین حریف بودند. از این 7 پاس، 5 تا لو رفت و تنها 2 پاس به مقصد رسید. سیدجلال دو بار هم تلاش کرد هم تیمی‌هایش را در نزدیکی خط میانی میدان صاحب توپ کند که یک بار موفق بود و یک بار، توپ را از دست داد. 6 پاس رو به جلوی اشتباه از سیدجلال مالکیت توپ را در مناطق خطرناکی به حریف می‌داد و حساب کردن روی اشتباهات مدافعین پرسپولیس، بزرگترین برنامه الشارجه در ضد حملات بود.

سیدجلال در دفاع هم یک بار پاس حریف را قطع کرد، دو بار دفع توپ داشت و یک بار هم، توپ را برای پرسپولیس پس گرفت. او دو بار تلاش کرد شوت حریف را بلاک کند که هر دو بار ناموفق بود و توپ وارد دروازه پرسپولیس شد. کنعانی‌زادگان نیمه دوم، دو شوت مهاجمان الشارجه را بلاک کرد. یک دفع توپ داشت و یک بار هم توپ را پس گرفت. نتیجه اینکه نیمه اول هر دو ضربه داخل چارچوب بازیکنان الشارجه گل شد و نیمه دوم، هر 4 ضربه بلاک شدند و هیچکدام به دروازه بیرانوند نرسیدند.

نمایش دفاعی پرسپولیس در دو بازی آسیایی اخیر، نشان می‌دهد گل‌محمدی برای استفاده از سه مدافع آماده تیمش، باید برنامه دقیق‌تری داشته باشد. تا مثل بازی با الدحیل، مانژوکیچ در غیاب سیدجلال راحت سرنزند و بازی با الشارجه و مهاجمان سرعتی آن، نبودن کنعانی‌زادگان باعث دردسر تیم نباشد.

نود

     
آی اسپورت
2020-02-19 20:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر