فهرست
تقلب لوئیس سوارز برای رفتن به سری A
تقلب لوئیس سوارز برای رفتن به سری A

تقلب لوئیس سوارز برای رفتن به سری A

آی اسپورت - لوئیس سوارز ستاره اروگوئه ای بارسا که در فهرست مازاد رونالد کومان قرار گرفته، این روزها در تلاش برای دریافت مجوز جدایی خود و فسخ قرارداد با بارسلوناست.

روز گذشته ادعا شد که او موفق به فسخ شده و راهی اتلتیکو خواهد شد اما در حالی که به نظر می رسید همه چیز تمام شده، جوزپ ماریا بارتومئو رئیس بارسا با فسخ قرارداد او مخالفت کرد و گفت که اتلتیکو نیز جزو باشگاه هایی مثل رئال، سیتی، یونایتد، لیورپول و پی اس جی است که برای انتقال به آن مجوز فسخ داده نخواهد شد و او نمی تواند به عنوان بازیکن آزاد راهی این تیم ها شود.

سوارز چندی پیش با یوونتوس به توافق دست پیدا کرده بود اما انتقال او منتفی شد. او برای اینکه یک بازیکن اروپایی در ترکیب یووه محسوب شود، باید آزمون زبان ایتالیایی را با موفقیت پشت سر می گذاشت. سوارز 27 شهریور در پروجا توانست از این مهم سربلند خارج شود. سوارز با تایید پرفسور لورنزو روکا از دانشگاه پروجا توانست مدرک B1 زبان خود را دریافت کند.

او در مصاحبه با خبرگزاری آنسا گفته بود:« آزمون سطح B1 یک آزمون شفاهی است و بیشتر به تسلط گفتاری و شنیداری فرد ارتباط دارد. یک ربع با سوارز در مورد مسائل غیرفوتبالی صحبت کردیم و باید بگویم او هیچ مشکلی در درک زبان نداشت و به خوبی هم ایتالیایی صحبت می کرد. در مورد اروگوئه، زندگی شخصی و مسائل فرهنگی حرف زدیم و مشخص بود که او قبلا به خوبی از زبان ایتالیایی شناخت داشت و در یکی دو هفته اخیر هم یک دوره فشرده زبان را پشت سر گذاشته بود.

در مجموع مصاحبت لذتبخشی بود و او بدون مشکل مدرکش را دریافت کرد. سوارز بسیار سمپاتیک بود و رفتاری کاملا دوستانه داشت.»

امروز اما گاتزتا دلو اسپورت فاش ساخت که لوئیس سوارز از قبل سوالات آزمون را در اختیار داشته و حتی نمره قبولی نیز پیش از امتحان به وی داده شده بود. در واقع حضور سوارز در پروجا تنها جنبه تشریفاتی داشت و ستاره اروگوئه ای از قبل توسط مسئولان امتحان از همه چیز آگاه شده بود.

پلیس ایتالیا از چند روز پیش تحقیقات در این زمینه را شروع کرد و اکنون به شواهد و مدارک جالبی دست یافته است. گاتزتا بخشی از صحبت های مسئولان امتحان را نیز منتشر کرده است. صحبت هایی که پلیس ایتالیا به آن دست یافته است:« سوارز باید امتحان را پاس کند چون او سالی 10 میلیون یورو دستمزد می گیرد..... اگر او را مردود کنیم، مثل بمب صدا می کند...... بگویید چه نمره ای بهش بدهم و تمام.....اما او نمی تواند افعال را به درستی در جملات به کار ببرد .... او را به خوبی آماده کرده ام و در حال حفظ کردن سوال و جواب‌هاست.»

این قضیه می تواند یک رسوایی بزرگ برای ستاره بارسا تلقی شود و هرچند انتقال او به یوونتوس منتفی شده ولی در اختیار داشتن سوالات از قبل و هماهنگی با مسئولان امتحان می تواند برای هر دو طرف تبعات بدی داشته باشد. پلیس ایتالیا به این نتیجه رسیده است که سوارز هرچند از طریق آموزش از راه دور ایتالیایی نسبت به این زبان شناخت داشته ولی او در اندازه های پاس کردن آزمون B1 نبوده است.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-09-22 16:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر