فهرست
صحنه‌های حساس بازی کو؟ صحنه‌های آهسته کجاست؟
صحنه‌های حساس بازی کو؟ صحنه‌های آهسته کجاست؟

صحنه‌های حساس بازی کو؟ صحنه‌های آهسته کجاست؟

آی اسپورت - در هفته های اخیر عادت کرده ایم که تصاویر آهسته برخی صحنه های حساس بازی های لیگ برتر را فورا پس از اتفاق مورد نظر نبینیم. پدیده ای که متاسفانه بازی به بازی بیشتر شده و آرام آرام به این نتیجه می رسیم که سهوی نیست و شاید برخی به دنبال آن هستند تا بتوانند سوژه جذابی برای برنامه تلویزیونی خود به دست بیاورند.

حالا بهتر است با دور تند موضوع مورد نظر را از ذهن بگذرانیم. در حین تماشای یک دیدار ممکن است اتفاقی، حرکتی، تصمیمی و یا هر چیز دیگر بازی را در آن دقایق دچار چالشی کند که برای تشخیص درست یا غلط بودن آن و یا اینکه حق با کدام دسته است نیاز داریم تا تصویر آهسته بازی را لحظاتی بعد ببینیم. مسئله ای که اصلا چیز عجیبی نیست و کمترین حق یک بیننده تلویزیونی است که به تماشای یک بازی می نشیند اما وقتی انتظار دیدن تصویر آهسته از حرکتی را دارید باید به شانس خود رجوع کنید. اگر خیلی خوش شانس باشید سه، چهار دقیقه پس از روی دادن آن صحنه، تصویر آهسته پخش می شود اگر بدشانس هم باشید که باید تا زمان آغاز یک برنامه تلویزیونی خاص منتظر بمانید.

اینکه تصویر آهسته یک اتفاق در یک دیدار همان موقع پخش نشود قطعا یک توهین بزرگ به مخاطب محسوب می شود که دلیلی برای روی دادن آن وجود ندارد مگر آن که سودی در آن مستتر باشد. سودی که می تواند از انحصار تصاویر آهسته برخی صحنه ها به دست بیاید و اینجاست که به ذهن می رسد شاید تهیه کننده مشترک بازی های لیگ برتر و برنامه تلویزیونی فوتبال برتر باعث این مدل کم فروشی در پخش زنده و تلویزیونی رقابت های لیگ برتر شده است.

در دیداری که استقلال تهران در یک سوی آن است، در ورزشگاه آزادی و با تعداد زیاد دوربین های تلویزیونی برگزار می شود حداقل انتظار تماشاگران بازی، کمترین حرکت انگشتان کارگردان تلویزیونی بازی در سوئیچ صحنه های مختلف است که پخش معمولی یک دیدار و یکی دو تصویر آهسته از هر صحنه حساس و یا مشکوک را به دنبال داشته باشد.  این درصد از توقع پایین در حالی برای ما به وجود آمده که در سطح دنیا اتفاقات عجیب و مهمی در نمایش بازی های مختلف می افتد و مخصوصا در تصاویر آهسته مربوط به صحنه های مهم بازی، دوربین های مختلف با قطع و وصل های حرفه ای در اتاق کارگردانی، ابهامی برای تماشاگران یک دیدار باقی نمی گذارد. این در حالیست که به طور مثال دو، سه صحنه مهم و مشکوک داوری در جریان دیدار تیم های استقلال و آلومینیوم اتفاق بیفتد و ما تماشاگران آن دیدار از دیدن تصاویر آهسته آن محروم باشیم و بالاجبار دست به دامن شبکه های مجازی شویم تا تصویر دوباره اتفاق مورد نظر را ببینیم.

چند صحنه حساس از بازی استقلال و آلومینیوم یا اصلا بازپخش نشد و یا با چند دقیقه تاخیر صحنه آهسته اش پخش شد. همین موضوع باعث می شود خلاف میل باطنی مان حق را به آنهایی بدهیم که می گویند تلویزیون صحنه های حساس و خاص را برای پخش از برنامه فوتبال برتر کنار می گذارد. امیدواریم این نگاه بدبینانه غلط باشد و تلویزیون ایران هم از این پس مثل تمام جهان صحنه های حساس بازی را در اولین فرصتی که بازی از جریان می افتد نشان بدهد.

طرفداری

۱۵ ۲  
آی اسپورت
2021-01-05 21:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Bidad
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، ۱۱:۵۸
البته که فیلمبرداری بازیها هم سلیقه ای و با دوربینهای مختلف انجام میشه چقدر ناجوانمردانه
KEAn
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، ۱۴:۰۶
صحنه هایی که به نفع استقلال بود اصلا نشون نمیداد، ولی یه اتفاق داخل محوطه جریمه استقلال رو ده بار عقب جلو میکرد ،حتی تو بازیهایی که میزبان هستیم هم صداسیما حقمونو ضایع میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر