فهرست
۸گل در ۸بازی؛ آیا کرونا مقصر است؟
۸گل در ۸بازی؛ آیا کرونا مقصر است؟

۸گل در ۸بازی؛ آیا کرونا مقصر است؟

آی اسپورت - در هفته سوم بازی های لیگ برتر که به نظر می رسد تیم ها شکل خود را پیدا کرده اند شاهد ۸ گل در هر ۸ بازی بودیم. یعنی معدل یک گل برای هر بازی! در هفته سوم ۵بازی مساوی شده است و در ۳ مسابقه دیگر هم برتری تنها با یک گل بدست آمده است. علیرضا منصوریان – سرمربی تراکتور که تیمش این هفته در برابر سپاهان با یک گل شکست خورد در مورد چرایی کم گل بودن بازی ها گفت: «شک نکنید امسال مثل سال‌های گذشته نیست که با حمایت پرشورها دومین گل تراکتور تبدیل به سومین گل شود و حتی گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم. با توجه به اینکه فشار جمعیت وجود ندارد، تیم‌ها در بیشتر بازی‌ها با یک گل از روی یک ضربه ایستگاهی به گل یا حتی برتری می‌رسند. بیشتر مسابقات تک گله است و وقتی تیمی به گل می‌رسد، خیلی سخت می‌تواند آن را از لاک دفاعی بیرون آورد. در دوران کرونا فوتبال‌مان به حدی است که گویا بازی دوستانه سطح بالا انجام می‌دهیم زیرا هوادار و تماشاگر در ورزشگاه حضور ندارد و انگار یک بازی بسیار مدرن دوستانه برگزار می‌شود. به همین دلیل با توجه به اینکه فشار هوادار روی حریف نیست تیم مقابل می‌تواند با به ثمر رساندن یک گل از فشار بازی فرار کند.»

البته در هفته اول و دوم داشتیم بازی هایی که با ۳گل تمام شود اما نمی شود عدم حضور تماشاگر در استادیوم را در پایین آمدن سطح انگیزشی بازیکنان رد کرد. به خصوص درتیم های پرطرفداری چون تراکتور. بازیکنان خیلی از تیم ها خواسته یا ناخواسته در مصاحبه های خود بدان اشاره کرده اند؛ فوتبال بدون تماشاگر هیچ است و گویی روح ندارد. این یکی از مضرات شیوع ویروس کرونا برای فوتبال بوده است اما چالش به وجود آمده اجتناب ناپذیر است و باید تیم ها با یک واقعیت کنار بیایند؛ اینکه در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا در همه جای جهان امکان برگزاری بازی با حضور تماشاگر وجود ندارد.

البته لیگ برتر فوتبال ایران در سال های اخیر در روزهایی که تماشاگر هم داشت با فقر گل روبرو بود؛ شاید به این دلیل که فرهنگ فوتبال ایران به نتیجه گرایی تغییر کرده؛ شاید به این دلیل که مربیان جایگاهشان روی نیمکت لرزان است و تنها به برتری فکر می کنند تا به ارایه بازی زیبا و شاید های دیگر. معدل گل در هر بازی در فوتبال حرفه ای به ۳گل نزدیک شده اما در ایران و در بهترین حالت معدل تعداد گل در هر بازی پایین تر از ۲گل یا نزدیک به ۲گل است.

     
آی اسپورت
2020-11-28 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر