فهرست
بحران خط دفاعی رئال: جای خالی په‌په
بحران خط دفاعی رئال: جای خالی په‌په

بحران خط دفاعی رئال: جای خالی په‌په

آی اسپورت- در حالی که تنها 4 روز تا پایان فصل نقل و انتقالات تابستانی مانده، این تردید هنوز وجود دارد که آیا با رفتن په‌په به بشیکتاش رئال مادرید به مدافع نیاز دارد یا نه. آیا رئال نیاز به خرید دفاع میانی دارد؟ بر اساس گفته زیدان پاسخ این سوال منفی است:«ما نیازی به تقویت ترکیب در آن پست نداریم. کاسمیرو و مارکوس یورنته را داریم که وقتی لازم باشد می‌توانند عقب‌تر بروند». این ادعای زیدان در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی مقابل والنسیا است. او همچنین گفت:«بعید می‎دانم این شرایط حتی یک بار دیگر در لیگ برایمان پیش بیاید».

زیدان روی تغییر پست کاسمیرو و عقب بردن او حساب کرده است و در بازی مقابل والنسیا مدافعان این تیم مصدوم و محروم بودند. سرخیو راموس در بازی قبل در ریازور به خاطر دریافت کارت قرمز محروم بود و رافائل واران و خسوس وایخو هم هر دو مصدوم هستند.

استفاده از کاسمیرو در این پست که برایش خیلی آشنا نیست در بازی بل والنسیا جواب نداد. در جریان بازی او گاهی می‌‎تواند توپ‌های از دست رفته را بازگرداند، اما وقتی قرار باشد به عنوان یک مدافع بازی کند و از دروازه محافظت کند ناتوان است. حتی در صحنه‌ای که منجر به گل دوم والنسیا شد او بی‎تجربگی کامل نشان داد و مشخص شد که اصول پایه‎ای بازی در این پست را نمی‌داند، دلیلش هم واضح است چون او طرز فکر یک هافبک را دارد. پس شاید واقعا رئال نباید مدافعی مانند په‌په را از دست می‌داد.

این تیم اما مانو هرناندو را دارد که در تابستان از تیم جوانان راهی تیم بزرگسالان شد. در دیدار مقابل منچستریونایتد او در 45 دقیقه‌ای که بازی کرد توانست لوکاکو و پوگبا را متوقف کند. حتی در بازی دوستانه مقابل فیورنتینا هم عملکرد او مطمئن به نظر می‎رسید. او لیاقت این را داشت که در بازی مقابل والنسیا حداقل روی نیمکت ذخیره‌‎های رئال مادرید بنشیند.

بحرانی که در خط دفاعی رئال وجود دارد تنها یک نکته را ثابت می‌کند و آن هم این است که رئال در این منطقه قوی است، اما اگر بازیکنانش به هر دلیلی در دسترس نباشند، ذخیره‌های مناسبی برایشان ندارد.

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-30 16:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر