فهرست
پریشیچ در بایرن؛ یک خرید هوشمندانه
پریشیچ در بایرن؛ یک خرید هوشمندانه

پریشیچ در بایرن؛ یک خرید هوشمندانه

آی اسپورت - همه دنیا می‌دانستند هدف اول بایرن‌مونیخ در فصل نقل و انتقالات تابستانی کیست اما تلاش برای جذب بال منچسترسیتی بی‌نتیجه ماند چون او مصدوم شد و نیاز به عمل جراحی داشت اما در تیمی که تنها دو بازیکن کناری دارد، یک بال کافی نیست. روبرت لواندوفسکی چندی پیش شاید برای اینکه مدیران باشگاه را آگاه کند، گفت: «ما سه بازیکن در بخش هجومی را از دست داده‌ایم، فرانک ریبری، آرین روبن و خامس رودریگس و تا اینجا هیچ کسی را به جایشان نگرفته‌ایم.» با این وجود خریدن ایوان پریشیچ از اینترمیلان که ابتدا به صورت قرضی بود، از سوی برخی به عنوان یک افت تلقی می‌شود.

بایرن به جای یکی از بااستعدادترین فوتبالیست‌های فعلی آلمان به بازیکنی 30 ساله رسیده که اگرچه توانایی‌های قابل توجهی دارد اما آن اعتبار و درخشش لازم برای جذب هواداران نراتزوری را از خود بروز نداده است. اما آیا این درست است؟ مثل همیشه زمان بهترین قاضی است اما این بازیکن کروات قطعاً باکس‌های متعددی را تیک می‌زند. قدرت بدنی خوبی دارد، مستقیم بازی می‌کند و باتجربه است ضمن اینکه گل‌هایش در نیمه‌نهایی و فینال جام جهانی 2018 توانایی او را در میدان‌های بزرگی که بایرن با گذشت فصل به شکلی اجتناب‌ناپذیر در آنها حضور خواهد داشت، ثابت می‌کند.

با توجه به اینکه نخستین بازی باواریایی‌ها در لیگ فرداشب برگزار می‌شود، سرعت انطباق پریشیچ با تیم جدید اهمیت زیادی دارد. او که با 5 میلیون یورو قرض گرفته شده و بایرن می‌تواند با 20 میلیون یورو به صورت دائمی او را بخرد، با بوندس‌لیگا آشنا است. پریشیچ دو فصل برای هر یک از دو تیم بوروسیادورتموند و ولفسبورگ در سال‌های 2015-2011 بازی کرده و احتمالاً برای ارتباط زبانی و فرهنگی با آلمان مشکلی نداشته باشد.

آمدن پریشیچ را باید یک پیروزی برای نیکو کوواچ تلقی کرد. هموطن او بازیکنی کلیدی برای مربی فعلی بایرن‌مونیخ بود وقتی در جام جهانی 2014 روی نیمکت کشورش نشسته بود؛ به نظر می‌رسد او انتخاب مربی باشگاه بوده نه مدیر ورزشی، حسن سالی حمیدزیچ، کارل هاینتس رومنیگه مدیر اجرایی تیم یا اولی هوینس رئیس باشگاه.

با این برد سیاسی داخلی که کوواچ به دست آورده، می‌تواند بار مسئولیت بیشتری روی دوش پریشیچ بگذارد و او هم در پاسخ اعتماد مربی تمام تلاشش را برای موفقیت تیم می‌کند. کوواچ به او اعتماد دارد و با توجه به اینکه سرژ گنابری و کینگزلی کومان در پیش‌فصل با مصدومیت‌های‌شان تیم را نگران کرده بودند، وجود یک بازیکن جانشین ضروری و کلیدی است.

با قدرت بدنی و توانایی سرزنی که گنابری و کومان نداشتند و همچنین آرامش و تخصص در قالب بازی به عنوان مهاجم دوم، پریشیچ می‌تواند به انعطاف‌پذیری تاکتیکی بایرن کمک کند. او شاید هیجان‌انگیزترین خرید نباشد اما پریشیچ ابزار و تجربه لازم برای پیشرفت دادن تیم بایرن را دارد اگر نگوییم ترکیب اصلی تیم را. شاید در چند هفته آینده این ادعا ثابت شود.

۲    
آی اسپورت
2019-08-16 23:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید