فهرست
نیازهای تازه پرسپولیس؛ برنامه، بازیکن و انگیزه
نیازهای تازه پرسپولیس؛ برنامه، بازیکن و انگیزه

نیازهای تازه پرسپولیس؛ برنامه، بازیکن و انگیزه

آی اسپورت - قصه پرسپولیس در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و با وجود همه مشکلات و راه پرپیچ و خمی که داشت با نشستن روی سکوی دومی افتخاری بزرگ را رقم زد. شاگردان برانکو در این مدت تمام تمرکز خود را روی لیگ قهرمانان آسیا گذاشتند و شاید به همین دلیل بود که تا آخرین لحظات پا پس نکشیدند، اما این تیم در بازگشت به لیگ با مشکلاتی روبه‌رو است که برای باقی ماندن در شرایط ایده‌آل باید آن‌ها را برطرف کند.

مهم‌ترین چالش سرخ‌ها کمبود انگیزه بازیکنان است. در لیگ به وضوح بی‌انگیزگی بازیکنان قابل مشاهده بود و پس از دو قهرمانی در لیگ و یک نایب قهرمانی در آسیا، آن‌ها بیش از هر زمانی به انگیزه برای بازی نیاز دارند. کادر فنی و برانکو باید بازیکنان را برای حضور قدرتمند در لیگ آماده کنند به خصوص که مثلث پدیده، سپاهان و تراکتور و یک رقیب همیشگی به نام استقلال کار را برای این تیم سخت خواهند کرد و پرسپولیس بر خلاف آنچه تصور می‌کرد مسیر آسانی برای رسیدن به قهرمانی ندارد.

کار پرسپولیس تمام نشده و به چشم بر هم زدنی آن‌ها باید در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند. دو بازی عقب افتاده در لیگ برتر، ۴ بازی باقی مانده تا پایان نیم‌فصل و بازی در جام حذفی تا قبل از جام ملت‌های آسیا روز‌های فشرده‌ای را در برنامه سرخ‌ها قرار داده و پس از این بازی‌ها نیز ادامه لیگ، احتمالاً ادامه جام حذفی و فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا باز هم برنامه پرسپولیس را فشرده می‌کند. سرخ‌ها برای این که بتوانند در هر سه جبهه موفق باشند نیاز به برنامه‌ریزی دارند تا هم از لحاظ تاکتیکی، هم بدنی و هم بازیکن به مشکل نخورند.

در کنار این موارد پرسپولیس به طور جدی با کمبود بازیکن روبه‌رو است. در لیگ قهرمانان آسیا نیمکت خالی این تیم را دیدیم که دست برانکو را برای هر تغییری بسته بود. به نظر می‌رسد با باز شدن پنجره نقل و انتقالات و اضافه شدن سروش رفیعی، مهدی ترابی، مهدی شیری و مهدی شریفی مشکل سرخ‌ها حل شود، اما با مصدومیت ماهینی و انصاری که بعید است به این فصل برسند پرسپولیس باز هم با کمبود مهره روبه‌رو خواهد شد و با توجه به حضور در سه جبهه شاید با مصدومیت‌های تازه‌ای هم روبه‌رو شود. برانکو لازم است که برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای جذب بازیکن داشته و ابایی از نیمکت‌نشین کردن برخی بازیکنان نداشته باشد تا با تقسیم قوا به هر سه جام برسد و نیمکتش برای ایجاد تغییر تاکتیکی و دمیدن هوای تازه در سیستم تیم خالی نباشد.

خبر ورزشی

۲ ۲  
آی اسپورت
2018-11-13 14:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
خخخ
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۴۱
تقریبا نود درصد خبرها باید حماسه سرایی در وصف لنگ باشه یه پنج درصد خبرها درباره استقلال و پنج درصد دیگه هم سپاهان تراکتور ذوب اهن بقیه تیم ها باشه.
۴ ۱
هههه
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۳۵
خوشم میاد از کیسه میدونی اب گرم نمیشه پای بقیه تیم ها هم وسط میکشی. درباره کیسه چی بنویسن؟ اینکه السد اومد 5 تا گذاشت درتون رو رفت؟ یا حماسه سرایی کنن که جام حذفی رو به تیم ده نفره باختین؟ دوست داری درباره لغو بازی کیسه به دستور وزیر بنویسن؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر