فهرست
مورد ویژه شجاعی/ فیکس خارج از خانه ،نیمکت‌نشین خانگی
مورد ویژه شجاعی/ فیکس خارج از خانه ،نیمکت‌نشین خانگی

مورد ویژه شجاعی/ فیکس خارج از خانه ،نیمکت‌نشین خانگی

آی اسپورت- یکی از تغییرات متناوب کی‌روش در تیم ملی مسعود شجاعی است. بازیکنی که در بازی‌های خارج از خانه در ترکیب اصلی است و در بازی‌های خانگی روی نیمکت می‌نشیند. اما استدلال این تصمیم کی‌روش در مورد مسعود شجاعی چیست.

در بازی های خارج از خانه تیم کی روش بیشتر تاکتیک دفاعی دارد و روی ضدحملات و تک پاس می خواهد به گل برسد. کاری که شجاعی در بازی هایی که در ترکیب بوده به خوبی از پس انجام آن برآمده. مثل بازی با چین که شجاعی دو پاس عالی داد که اگر بی دقتی مهاجمان تیم ملی نبود دو گل ارزشمند را برای ایران به دست می‌آمد. دو پاس در  نیمه اول به امیری و آزمون تو موقعیت تک به تک که توسط این دو بازیکن هدر رفت. در بازی با ازبکستان باز هم شجاعی دو پاس خوب داد که یکی از آنها تبدیل به تک گل ایران شد. یعنی شجاعی با وجود انتقاداتی که از او می شود وظایف محول شده کی روش را به خوبی انجام می دهد و به همین دلیل بازیکن مورد اعتماد اوست.

وضعیت در بازی های خانگی اما فرق می کند. در بازیهای داخل خانه کی روش بازی هجومی تری را در دستور کار دارد. به همین دلیل نیاز به بازیکنی دارد که حفظ توپ بیشتر، دوندگی بیشتر و پرس کردن را بهتر انجام بدهد. به همین دلیل بازیکنی مانند دژاگه جانشین شجاعی می شود. بازیکنی که تیم را به سمت جلو هدایت کرده و بازی تیم را هجومی تر میکند.  اگرچه دژاگه در بازی دیروز در حد همیشه ظاهر نشد و کمی از آمادگی به دور بود.

کدخبر:9403

۴    
آی اسپورت
2016-10-12 16:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر