فهرست
استعفا نداد تا اخراج شود/ بازنده‌ای به نام ویسی
استعفا نداد تا اخراج شود/ بازنده‌ای به نام ویسی

استعفا نداد تا اخراج شود/ بازنده‌ای به نام ویسی

آی‌اسپورت- بعد از ذوب‌آهن، ماشین‌سازی، نفت‌آبادان و سیاه‌جامگان، سپاهان اصفهان پنجمین تیمی شد كه در لیگ شانزدهم در كادر فنی‌اش تغییروتحول ایجاد می‌كند. مدیران باشگاه اصفهانی، بالاخره به دوران پرفرازونشیب حضور عبدالله ویسی روی نیمكت تیم‌شان خاتمه دادند و با بهانه بیماری، این مربی را از باشگاه كنار گذاشتند. اگرچه در بیانیه رسمی سپاهان از واژه اخراج برای ویسی استفاده نشده اما سپاهانی‌ها به تشخیص خودشان قید ادامه همكاری با گواردیولای ایرانی را زده‌اند و این معنایی به جز اخراج‌شدن او از تیم ندارد. از هفته‌ها قبل، واضح بود كه پروژه عبدالله در اصفهان به بن‌بست رسیده اما این مربی یا به اندازه‌ای باهوش نبود كه این بن‌بست را تشخیص بدهد و یا درک درستی از وضعیت باشگاه نداشت تا با استعفا، از موقعیت مربی اخراجی فرار كند. ویسی نتوانست موفقیت فصل گذشته‌اش را در تیم پرهیاهوی اصفهانی تكرار كند و آنقدر روی نیمكت این تیم باقی ماند تا مدیران باشگاه ناچار شدند تصمیم جدایی‌اش را مستقیما با خود او در میان بگذارند.

اخراج بعد از قهرمانی شگفت‌انگیز، سرنوشت مشترك عبدالله ویسی و كلودیو رانیه‌ری بود. با این تفاوت كه رانیه‌ری در تیم كم‌نام‌ونشان خودش باقی ماند و با نتایج جدید، برشی از حقیقت را مزه كرد اما عبدالله به تیم بزرگ‌تری رفت و در شرایطی كه همه انتظار داشتند استعداد مربیگری‌اش را نشان بدهد، به سرعت خاموش شد. بعد از همه این سال‌ها، به نظر می‌رسید شیوه كاری عبدالله سنخیتی با باشگاه‌های بزرگ ندارد. او بهترین نتایج‌اش را با یك مشت جوان ناشناخته در صبا و استقلال‌خوزستان به دست آورده و در پیكان و سپاهان، هرگز نتوانسته از مجموعه ستاره‌هایی كه در اختیار داشته، به بهترین شكل استفاده كند. ویسی متخصص تهییج روحی و انگیزه بخشیدن به بازیكنان جوان است اما ستاره‌های لیگ‌برتری برای درخشیدن در زمین و نتیجه گرفتن به عنوان یك تیم، به دستورات درست تاكتیكی نیز نیاز دارند. كنارگذاشته‌شدن از جمع طلایی‌ها، تلنگری دوباره برای عبدالله بود. او برای دوام‌آوردن در لیگ برتر، یا باید به نیمكت باشگاه‌های بی‌سروصدا بسنده كند و یا به اندازه باشگاه‌های بزرگ، بزرگ شود.

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2017-03-19 14:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
رحمتی! چجوری تو چارتا خوردی؟ خخخ
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۳۹
ویسی همان موقع بازنده شد که..
مداقع پدیده سرش را دزدید تا قهرمانی از پرسپولیس گرفته شود!
ویسی همان موقع بازنده شد که..
ذوب آهن به مدیریت عاملی آذری که دشمن درجه یک پرسپولیس هست، در بازی آخر به این تیم راه داد!
خوش گلدی بازنده!!!!!
محمد
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
اگر استعفا می داد که پولی نصیبش نمی شد
۸
Hossein
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۶:۱۱
زرنگ نبود؟ داداچ شما زرنگ نیستی ک نمیفهمی وقتی مربی میبینه آب قطعه یکاری میکنه ک اخراجش کنن نه استعفا بده تا بتونه کل پولشو بگیره . بله داداشم . شما زرنگ نیستی نه ویسی
امید
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۱۴
از همون روزی که رفت سپاهان حال اینروزاش مشخص بود.اولین شومن لیگ ایران ویسی بود منصوریان از این یاد گرفت.
علی
يكشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
لعنت ب ویسی که یک فصل رو از طوفان زرد گرفت لعنت بهت احمق .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر