فهرست
تیم خانگی، تیم خارج از خانه!
تیم خانگی، تیم خارج از خانه!

تیم خانگی، تیم خارج از خانه!

رئال‌ مادرید فصل ۴۹ – ۱۹۴۸ را خوب شروع کرد و در نخستین بازی سویا را چهار بر دو شکست داد. برای سفید پوشان، آدائوتو، کلمنته، پونت، مارسیکال، مونیوس، نارو، ماکالا، اولمدو، پاینیو، تونی و آرسواگا بازی کردند. گل‌های  مادرید را اولمرو، پاینیو، آرسواگا و نارو به ثمر رساندند و برای سویا، اررا گلزنی کرد. مادرید بازی خوبی را به نمایش گذاشت و با این پیروزی عصر دلپذیری را رقم زد.

در آن زمان هدایت سفیدپوشان بر عهده کیپینگ انگلیسی بود اما بیشتر به آمادگی جسمانی بازیکنان توجه داشت. در این شرایط پابلو ارناندس کورونادو (مشاور سرمربی) ترکیب تیم را تعیین می‌کرد. تصمیم او مبنی بر تغییر در ترکیب برای بازی بعد برابر دیپورتیوو لاکرونیا در ریازور، عجیب بود چون در آن زمان به علت نبود قانون تعویض، ترکیب ها تغییر ناپذیر بود و تیم‌ها تنها با یازده بازیکن و یک دروازه‌بان ذخیره به ورزشگاه می‌رفتند. تنها در مواردی خاص یک بازیکن بیشتر تیم را همراهی می‌کرد. به عنوان مثال اگر بازیکنی به علت مشکل جسمانی نمی‌توانست در بازی بعد حضور پیدا کند، بازیکن دیگری را برای جایگزینی احتمالی همراه تیم می بردند.

به همین خاطر اعلام ترکیب مادرید توسط کورونادو عجیب بود. ترکیب مادرید نسبت به دیدار برابر سویا کاملا تغییر یافته بود و تنها سه بازیکن از دیدار نخست در بازی بعدی حضور داشتند. مادرید مقابل دپورتیوو لاکرونیا از آدائوتو، آسکاراته، گارسیا، باریناگا، مونیوس، سوتو، خوانکو، تونی، مارست، مونتالوو و کابررا بهره برد.

ارناندس کورونادو در این باره توضیح داد که بازی خارج از خانه با بازی خانگی کاملا متفاوت است. در ورزشگاه خانگی می‌توان بر بازی مسلط بود چون باید به دفاع بسته حریف نفوذ کرد و مانع از ضد حملات تیم مقابل شد اما در بازی‌های خارج از خانه این‌چنین نیست. باید از حملات متعدد دفاع کرد و ضد حمله را به کار برد. همچنین معتقد بود جو ورزشگاه‌ها متفاوت است. در بازی خارج از خانه حریف پیشرفت می‌کند. به نظر کورونادو منطقی نبود که ترکیب تیم در دیدارهای خانگی و خارج از خانه یکی باشد.

مادرید سوار قطار شد تا به لاکرونیا سفر کند. نخستین تجربه ارناندس کورونادو موفقیت آمیز نبود و سفیدپوشان با سه گل مغلوب میزبانشان شدند. لاکرونیا کاملا بازی را در اختیار داشت و برتر از مادرید بود. مارتین و مارکینس (دو گل) گل‌های سویا را به ثمر رساندند. تصمیمات عجیب کورونادو با سرزنش مادریدی‌ها روبرو شد و هواداران شدیدا به آن اعتراض کردند. کورونادو در بازی بعد از ترکیب نخستین بازی بهره برد و در دومین بازی خارج از خانه به علت بازیکنان آسیب دیده نتوانست تغییر زیادی در ترکیب تیم ایجاد کند. مادرید در بازی‌ها خارج از خانه در سن سباستین و والنسیا مساوی کرد. مالاگا را شکست داد. برابر اسپانیول در بارسلونا متوقف و در تاراگونا پیروز شد. سفیدپوشان تا نخستین بازی دور برگشت در بازی‌های خارج از خانه شکستی نخوردند اما در نهایت برابر سویا مغلوب شدند.

۱    
آی اسپورت
2017-01-04 14:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر