فهرست
کی‌روش در ۹۰: به من اعتماد کنید!
کی‌روش در ۹۰: به من اعتماد کنید!

کی‌روش در ۹۰: به من اعتماد کنید!

آی اسپورت-  کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران مهمان برنامه این هفته 90 بود. او رودرروی عادل فردوسی پور نشست و با تیر میلیون ها مخاطب را نشانه گرفت. خنده تلخ تر از گریه او در جام جهانی هنگامی که کافو نام ایران را از رو به دوربین نشان داد یکی از صحنه‌های ماندگار از این چهره محبوب است. کی­روش این بار با لحنی ملایم و دوستانه از برنامه‌ها و آینده‌نگری گفت و از مربیان ایرانی خواست به تجربه 4دهه کار حرفه ای او اعتماد کنند.

 بازی افتتاحیه فرصت ایده آلی بود

واقعیت این است بعد از اینکه متوجه شدم این فرصت را از دست دادیم تا دیدار افتتاحیه جام جهانی برابر روسیه را انجام دهیم، آنطور واکنش نشان دادم؛ چون مسابقه با این تیم مطمئنا یک جذابیت و دیدگاه بزرگی برای کشور ایران به وجود می‌آورد.

 به گروه ایران از دو زاویه نگاه کنید

قبل از این قرعه‌کشی می‌دانستم ایران در هر گروهی بیافتد، گروه دشواری خواهیم داشت؛ اما همگروه بودن با پرتغال و اسپانیا که یکی قهرمان سابق جهان و دیگری قهرمان اروپا و مدعیان این جام جهانی هستند، می‌تواند جذاب باشد ولی از دو زاویه مختلف می‌شود به این موضوع نگاه کرد. بعضی دیگر از افراد شاید این گروه در جام جهانی را یک فرصت بزرگ ببینند؛ به نظرم باید مثبت نگاه کنیم چون فرصت خوب و بی‌نظیری است تا بازیکنان‌مان مقابل بهترین بازیکنان جهان بازی کند.

 چالش بزرگ و جذابی است

ما باید کارمان را انجام دهیم؛ اگر تمام ادوار قبلی که ایران در جام جهانی حضور داشته را ببینید، متوجه می‌شوید این سخت‌ترین گروهی بوده که ایران در آن افتاده ولی اگر آماده سازی خوبی داشته باشیم، می‌توانیم موفق شویم؛ این یک چالش بزرگ و جذابیت خواهد بود. وقتی دیدم با پرتغال و اسپانیا همگروه هستیم، فهمیدم با یک چالش بزرگ روبرو هستیم؛ به‌عنوان مربی، بزرگترین چالش زندگی‌ام است؛ امیدوارم همه متوجه این موضوع باشند که کار دشواری داریم؛ اگر برنامه آماده سازی خوبی داشته باشیم شانش کوچکی خواهیم داشت و این همان مسیری است که ما باید خود را در آن قرار دهیم.

 متحد شویم

  این جام جهانی اولویت خیلی خیلی خیلی برتر و بالای فوتبال ایران است؛ افتخار و اعتباری که ایران می‌تواند در این جام جهانی به دست بیاورد، با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست؛ جام‌های قهرمانی، مسابقات داخلی و ... قابل مقایسه نیست؛ جام جهانی بعدی چهار سال دیگر خواهد بود؛ 6 ماه دیگر جام جهانی است و وقت آن خواهد بود که متحد، وفادار و یکدل و یکرنگ کنار هم باشیم؛ این تلاش در کنار هم باشیم تا بازیکنان بزرگ شوند و بتوانند این رقابت را انجام دهند. در این چند روز با بازیکنان تیم ملی صحبت کردم که هیجان‌زده هستند؛ بازیکنان باید برای رقابت آماده کامل باشند؛ در حال حاضر یک لیست از بازیکنان داریم که 35 بازیکن برتر هستند؛ 3 بازیکن در هر پست داریم؛ 5 دروازه‌بانی که از قبل انتخاب شده‌اند؛ بنده این را می‌توانم بگویم برای جام جهانی روسیه 50 تا 60 درصد بازیکنان ما داخلی خواهند بود و 50 تا 55 درصد را لژیونرها تشکیل می‌دهند.

 باید توقع بازی برابر بهترین ها را داشت

سوال پذیرش یا عدم پذیرش از گروهمان است که البته باید بپذیریم؛ برخی به این مسئله به عنوان مشکل نگاه می کنند؛ با تمام احترام به سریلانکا، شما نمی‌توانید توقع بازی مقابل این تیم در جام جهانی را داشته باشید و باید توقع بازی مقابل بهترین تیم‌ها را کنید. اینطور در ذهنمان بگوییم در مراکش در یک شانزدهم نهایی جام حذفی، با اسپانیا در یک هشتم و پرتغال در یک چهارم بازی می‌کنیم؛ باید نسبت به شرایط فعلی واقع‌گرا باشیم.

 ناراحت نشوید؛ بازیکنان داخلی کشش ندارند

50 درصد بازیکنان ما خارج از کشور هستند ولی 50 درصد نفرات داخلی آمادگی بازی در جام جهانی ندارند و این نظر بنده است و این بنابر آماری بوده که براساس سطح بین‌المللی دارم ولی شاید برخی این عقیده را نداشته باشند؛ شانس بالا رفتن ما این است که سطح رقابت بازیکنان داخل کشور ایران را بالا ببریم. علاقه‌مند هستم برای این برنامه و آماده‌سازی تیم ملی به جزیره کیش بروم و منتظر بازیکنان شوم؛ واقعیت این است وریا غفوری، امید ابراهیمی، سید جلال حسینی، مهدی طارمی، وحید امیری و ... نمی‌توانند مقابل اسپانیا بازی کنند؛ فقط باید یک تصمیم صادقانه بگیریم؛ ما اگر این شانس را به پسران خود بدهیم که پیشرفت کنند، مطمئنا در بازی برابر پرتغال و اسپانیا سخت تلاش خواهند کرد؛ این وظیفه ما است تا فرصت را در اختیارشان بگذاریم تا بازیکنان بهتری شوند؛ اگر این کار را انجام دهیم شانس‌های ما بیشتر خواهد شد و می‌توانیم رویا پردازی صعود به دور دوم را داشته باشیم و آن را تجربه کنیم.

 چالشی به نام AFC

به رییس فدراسیون پیشنهاد دادم اردیبهشت ماه سال آینده که مسابقات حذفی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود، از AFC بخواهند بعد از جام جهانی این رقابت‌ها برگزار شود که از این موضوع حمایت نشده است و تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا آن را به تایید نرساندند که این مسئله طبیعی است. قبل از جام جهانی 2014 یک توافقی داشتیم قبل از مسابقات یک سری بازیکنان مرخص شوند که برخی باشگاه‌ها این کار را نکردند و  آخر سر برخی بازیکنان و تیم ملی متضرر شدند و مجبور شدم یک سری بازیکن دیگر انتخاب کنم؛ امید ابراهیمی جام جهانی را به همین دلیل از دست داد؛ من در اردیبهشت ماه احتیاج دارم بازیکنان را در اختیار داشته باشم. عربستان سعودی فورا یک جایگزین و راه حل برای این معضل انتخاب کرده است؛ بازیکنان خود را با فرستادن به پرتغال و اسپانیا در تیم‌های این کشور که 80 درصد نفراتش هم بازی می‌کنند استخدام کرده و پاداششان را هم فدراسیون عربستان خواهد داد.

 به من اعتماد کنید

یکی از مسائلی که بنده پیشنهاد دادم و سعی در اجرای آن داریم، تلاش خواهیم کرد با درک خوب و متقابل باشگاه‌ها از ماه ژانویه تا آوریل 2018 بعد از بازی‌های لیگ، یک روز و نیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم که بدون لطمه زدن به سطح عملکرد بازیکنان نیز باشد؛ برای مثال اگر تیمی پنج‌شنبه بازی دارد، از جمعه ظهر به مدت یک روز و نیم درا ختیار ما باشند و با تیم ملی تمرین کنند؛ یک آماده‌سازی خاص، بدون لطمه زدن به مسائل ریکاوری و تمرینی بازیکنان. امیدوارم بعد از 36 حضورم در رئال و منچستر، مربیان ایرانی به دانش و تجربه بنده اعتماد کنند چون کاری که می‌خواهم انجام دهم خاص هست تا بازیکنان آماده‌سازی ذهنی داشته باشند و به هیچ عنوان عملکرد بازیکنان لیگ ایران را درون زمین تحت تاثیر قرار نخواهد داد؛ فکر می‌کنم قدم به قدم بازیکنان داخلی ما به سطح ایده‌آلی که مد نظر داریم با این برنامه می‌رسند؛ این موضوع در ارتباط با باشگاه‌ها انجام خواهد شد؛ ما نیاز به درک کامل باشگاه‌ها خواهیم داشت و در کشورهای مختلف این امر انجام می‌شود و در دی ماه سال گذشته، کرواسی و سوئد این کار را کردند.

 به تیم ملی اهمیت بدهیم

4 سال جام جهانی نداریم ولی لیگ قهرمانان هر ساله است؛ کره جنوبی و ژاپن با بازیکنان دوم خود در لیگ قهرمانان امسال بازی می‌کنند؛ سامی جابر به من گفت عربستان هر کاری انجام می‌دهد تا جام جهانی بهتری داشته باشد؛ تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آفریقا گرفته را نگاه کنید؛ آنها تصمیم گرفتند دو و نیم میلیون دلار، مازاد بر چیزی که تیم‌ها دریافت می‌کنند، بدهند تا آماده‌سازی بیشتری داشته باشند. او با اشاره به اینکه فیفا به دنبال افزایش تیم‌های جام جهانی است، گفت: تعداد تیم‌های جام جهانی در دوره بعد منوط به عملکرد تیم‌های آسیایی و آفریقایی در جام جهانی است؛ آسیایی‌ها در سال 2014 عملکرد ضعیفی داشتند و اگر آن نتایج را در دور جدید داشته باشند، برای سال 2022 متضرر خواهند شد.

 بازی با مراکش مثل فینال است

کاملا معتقدم بازی اول با مراکش، مهم‌ترین مسابقه ما خواهد بود چون نخستین دیدار می‌تواند سرنوشت شما را مشخص کند؛ بازی مقابل مراکش حکم فینال جام جهانی را برای ما دارد. پیش‌بینی از تیم‌های سه و چهار نداشتم و فقط به دیدار با روسیه فکر می‌کردم؛ پس از این همه قرعه‌کشی در طول زندگی یاد گرفتم بهتر هست بنشینم و به خداوند توکل کنم چون او تقدیر را مشخص خواهد کرد؛ اگر می‌توانستیم بازی افتتاحیه جام جهانی مقابل روسیه را انجام دهیم افتخار فوق‌العاده‌ای رخ می‌داد؛ البته بازی با اسپانیا و پرتغال نیز جذابیت دارد. فینال ما با مراکش است و باید تمرکز کامل روی دیدار با این تیم بگذاریم؛ برنامه تیمم را امروز خدمت رییس فدراسیون دادم؛ ما هفت دیدار تدارکاتی تا جام جهانی خواهیم داشت؛ تلاش کردم یک سری مسابقه مهم در دستور کار داشته باشم؛ سه دیدار با تیم‌های سبک فوتبال لاتین و سه تیم آفریقایی ولی دوست دارم بازیکنانم با فضای فوتبال لاتین آشنا شوند چون فضای فوتبال دشواری هست و در آن تیکی تاکا، دریبل زیاد و ... وجود دارد. بازی با پرتغال و اسپانیا مثل دیدار با آرژانتین در جام جهانی 2014 خواهد بود؛ 90 دقیقه موش و گربه بازی خواهیم کرد؛ اگر می‌توانستیم لباس گربه بر تن کنیم این کار را می‌کردیم ولی پرتغال و اسپانیا زودتر این لباس را گرفته‌اند و ما مجبور هستیم آن یکی لباس را بر تن کنیم و 90 دقیقه جنگجویی خواهیم داشت تا ببینیم آخر مسابقه چه کسی برنده می‌شود.

۲۱ ۲۶  
آی اسپورت
2017-12-05 01:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۶ نظر
محسن
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۶
به نظر من هیچ اشکالی نداره که بازیکن تیم های عمدتا پرسپولیس و استقلال در نیم فصل باقیمانده پس از پایان هر بازی در تهران به جای رفتن به خانه و. .... تنها یکروز ریکاوری را زیر نظر کیروش و تفکرات حرفه ای ایشان سپری کنند جای دوری نمیره. , لذا از مربیان باشگاهی این انتظار می‌رود که در راستای منافع ملی و خواسته طرفداران تیم ملی و مربی دوست داشتنی ایران کمال همکاری را داشته باشند.
حمید
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
بازیکنای شهرستانی علاوه بر اون دو روزی که کیروش میگره باید یک تا دو روز هم در مجموع مسافرت کنند. یعنی در عمل دو روز کیروش میشه 3 تا 4 روز برای این گروه که تعدادشون هم کم نیست. درسته برنامه ریزی برای تیم ملی در اولویته منتهی اول باید اصول اولیه برنامه ریزی رو بدونیم. مثل اینکه هر شبانه روز 24 ساعت و هر هفته 7 روز بیشتر نیست.
پرسپوليسى
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۴۸
كيروش با صداقت صحبت نميكنه ميخواد با احساسات ايرانيان بازى كنه، يعنى چه كه جام جهانى هر چهارسال يكباره ولى ليگ قهرمانان هر سال هست؟ شما يكسال براى مقدماتى جام جهانى به باشگاه ها ضربه مى زنيد، يكبار براى بازى هاى جام جهانى، دوباره براى بازيهاى جام ملتها هم به باشگاه ها آسيب ميزنيد. لطفاً اجازه بدهيد امثال برانكو هم إظهار نظر كنند.
کیروشی پور
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۱۲
فوتبال ایران ملک شخصی کیروش هست .
امید از تفت
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۱۳
ولی جام جهانی با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. انصافاً وقتی امکانات و هزینه ای که ما می کنیم حتی در حد عربستان نیست باید با اینجور چیزها کنار بیاییم. ولی باید تعامل وجود داشته باشه. من با ایده کیروش موافقم.
....
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۵۷
حالا نه اینکه قبل کیروش پرسپولیس ده تا جام اسیایی اورده بود!
بابک پرسپولیسی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۰
الان دیگه مثل قبل نیست که جام جهانی معتبرترین جام باشه. الان صنعت فوتبال روی باشگاه می‌چرخه و تیم ملی اولویت بعدی هست.خواهشا کیروشی پورها نیان اینجا بگن اون واسه اروپاست و ایران فرق می کنه.اصلا هیچ فرقی ندارن. تا باشگاه ها و لیگ داخلی درست نشه نمیشه کاری کرد. بازیکن دورگه اوردن مثل مسکن هست.کیروش با این کاراش هی داره لیگ عقب افتاده ایران رو عقب افتاده تر می کنه . ما باید بلند مدت فکر کنیم.برنامه های جهادی راه به جایی نمی‌برد.اگر برنامه جهادی خوب بود . بعد از چهل سال کشورمان گل و بلبل بود.
بابک پرسپولیسی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۰
الان دیگه مثل قبل نیست که جام جهانی معتبرترین جام باشه. الان صنعت فوتبال روی باشگاه می‌چرخه و تیم ملی اولویت بعدی هست.خواهشا کیروشی پورها نیان اینجا بگن اون واسه اروپاست و ایران فرق می کنه.اصلا هیچ فرقی ندارن. تا باشگاه ها و لیگ داخلی درست نشه نمیشه کاری کرد. بازیکن دورگه اوردن مثل مسکن هست.کیروش با این کاراش هی داره لیگ عقب افتاده ایران رو عقب افتاده تر می کنه . ما باید بلند مدت فکر کنیم.برنامه های جهادی راه به جایی نمی‌برد.اگر برنامه جهادی خوب بود . بعد از چهل سال کشورمان گل و بلبل بود.
کامیار کاتبی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
آها پس باید اولویت رو به بازی پرسپولیس سپیدرود بدیم چون شما پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها براتون قهرمانی توی لیگ ارجحه! و برام جالبه بدونم کِی تا حالا کی‌روش برای جام ملت‌ها لیگ رو به تأخیر انداخته!
جمع کنید بساطتون رو بابا!
به کامیار کاتبی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
اره داداش برا من نتیجه گیری استقلال و پرسپولیس مهمتره. بانکها هم حق با باشگاه هست. تیم ملی هم مشکل خودشه و اصلا برام مهم نیست. حالا حرفت چیه داش کامیار. اگه میتونی قانونی پیگیری کن
مارال
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
فعلا اولویت با تیم ملی خواهش میکنم اینو حداقل ی کم باهاش کنار بیاید.
۶
وقیحانه
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۳
کیروش گفته "امیدوارم بعد از 36 حضورم در رئال و منچستر، مربیان ایرانی به دانش و تجربه بنده اعتماد کنند".
کدوم حضور؟ همون حضوری که با رئال هیچ جامی کسب نکردی؟ همون حضوری که در اون به بدترین مربی تاریخ لالیگا مشهور شدی؟
حسن
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۷
به قول شما کیروش قبلاً عیارش رو در رئال با اون همه امکانات چه از لحاظ نیروی انسانی و چه از لحاظ سخت افزاری نشون داده و اعتماد به یک بازنده غیر عقلانی هست
آنتی شومن
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۸
اره به حرف برانکویی بشیم که از الاتفاق بیرونش کردن.برانکویی که پولش رو دولت میده بهتره برای تیم ملی دردسر درست نکنه وگرنه همین باریکن های پرسپولیس کاری میکنن که به یک ماه نشده برانکو مجبور به فرار بشه
رودل نکنی جناب
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۵
به مدت دویست روز از الان تا جام جهانی کلا تعطیلی عمومی اعلام کنید تا اعلی حضرت بتواند یک امتیاز بگیرد
هوچی گری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۰
این کارا مثل مسکن هست و بیشتر از این که به نفع فوتبال ما باشه به ضررمون هست. کیروش میخواد یه کار نشدنی رو پیشنهاد کنه و بعد از اینکه این کار عملی نشد بیاد هوچی گری کنه و بگه امکانات نداشتم
هوچی گری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۰
این کارا مثل مسکن هست و بیشتر از این که به نفع فوتبال ما باشه به ضررمون هست. کیروش میخواد یه کار نشدنی رو پیشنهاد کنه و بعد از اینکه این کار عملی نشد بیاد هوچی گری کنه و بگه امکانات نداشتم
خخخخخخخخخ
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
این که میگه سطح آمادگی بازیکنان لیگ داخل پایینه کاملا درسته ولی یه علتش خودتی آقای کیروش . یک سال به بهانه جام جهانی و یک سال به بهانه مقدماتی جام جهانی و یکسال به بهانه جام ملت ها لیگ رو به مدت طولانی تعطیل می کنی. بعد توقع داریم لیگمون پویا باشه
حسن
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
دمتون گرم نظرات رو چاپ نکنید. خیلی باحالی داره نظرات محترمانه رو چاپ نمیکنید ولی اون چرت و پرتی که یک نفر زیر پست کاوه آفاق گذاشته بود چاپ میکنید
۸
بابک پرسپولیسی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
این از غیرحرفه ای بودنمون نهایت استفاده رو می بره. چه بازیکن بدیم چه ندیم به ضررمونه. الان با اختلاف صدرنشینیم و ممکن به خطر بیافته. تیم ملی هم برام مهم نیست به درک.
Ashkanred
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
وقتی قراره با تفاضل گل منفی شاید سوم گروه بشیم این ادا و اطوار دیگه چیه!
محمد ...
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۵
اصلا خیلی غیر منطقیه
استقلال پرسپولیس و تراکتور تو آسیا و لیگ و جام حذفی باید بازی کنن و فاصله بازیاشون خیلی کم میشه.. بعضی وقتا شاید دو روز فرصت تمرین پیدا کنن بعد بیان یک روز کمپ
تو اون یک روز مگه چیکار میخواد بکنه... خیلی نگرانه بره سر تمرین تیما.. یا مربیارو جمع کنه ازشون بخواد که تو تمرینها با ملی چوشا هفته ای یکروز اختصاصی کار کنن
اینجور اصلا نظم تمریناتو تیمو و لیگ بهم میخوره
اونم واسه نشستن رو نیمکت دخیره تیم ملی
ترکیب اصلی که همه لژیونر هستن غیر 3 تا بازیکن... 35 نفرو میخواد الاف کنه واسه 5 دقیقه بازی تو جام جهانی.. تازه اگه نوبت بهشون برسه
خداییش تا الان برنامه هاش قابل درک بود
ولی این برنامه جدید اصلا با عقل جور در نمیاد
درسته ما زمان کیروش راحت صعود کردیم ولی جام جهانی ندیده هم نیستیم..قبلا با پتانسیل کمتر از این و اردویه دو روز قبل هر بازیم به جام جهانی رفتیم
این دیگه خیلی داره موضوع رو بغرنج میکنه.. به نظرم با این شیوه بیشتر نا امید داره میکنه.. همش داره حرف از غرق شدن میزنه.. افکار عمومی رو برایه صعود آماده کرده بود.. حالا افکار عمومی رو داره برایه دوتا باختو یک مساوی آماده میکنه
خداییش الان به غیر زمین تمرین خوب هیچ بهونه ای نداره.. هم بازی با ایتالیا و هلند و کرواسی و اروگوءه در دسترسه هم کمپ و تعطیلیه لیگ
داره دست میزاره رو نقطه هایی که میدونه شدنی نیست که بعدا بیاد بگه برنامه ویژه ام انجام نشد نتیجه نگرفتیم
شورشو داره در میاره
اگر با هفته هر سه ماه یک اردو و یک تعطیلی لیگ نمیتونه به آماده سازی کمک کنه من مطمئنم هفته ای یک روزم کمکی نمیکنه
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
یک تار موی تیم ملی را به صدتا آبی و قرمز و زرد نمیدم حتی اگه کمترین آدم روی زمین سرمربی اش باشه
۷
آنتی شومن
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۴
کیروش باید با ... اینطوری برخورد کنه.هیچ بازیکن ... رو دعوت نکنه تا ببینیم به دو هفته نمیرسه که بازیکن های پرسپولیس کار میکنن که برانکو.پا به فرار بذاره.پس زیاد از حد شلوغ بازی درنیارید
حمید
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
این روش رو قبلا امتحان کرده و به نتیجه ای هم نرسیده. اون چیزایی که برا شما ابتکار و خلاقیته برای ما خاطره ست.
۱
حمید
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
به نظرم یه برنامه خیلی خوب و عملیه فقط برای اجراش لازمه باشگاه ها همکاری کنند تا هر شبانه روز بشه 36 ساعت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر