فهرست
صخره دفاعی پرسپولیس؛ بهتر از مدعیان اروپایی
صخره دفاعی پرسپولیس؛ بهتر از مدعیان اروپایی

صخره دفاعی پرسپولیس؛ بهتر از مدعیان اروپایی

آی اسپورت - پرسپولیس تا هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر صدرنشین بوده است و فقط یکی دو هفته بوده که با تفاضل گل کمتر نسبت به حریفان این جایگاه را آن هم به صورت مقطعی از دست داده است. تیمی که برانکو ساخته در خط حمله عملکرد بدی نداشته است اما نکته‌ای که وجود دارد در خط دفاعی و عملکرد مدافعان این تیم به رهبری سید جلال حسینی است. به عقیده بسیاری از کارشناسان باز کردن دروازه سرخپوشان کار هر تیم و هر مهاجمی نیست. آمار هم همین را می‌گوید و تا اینجای کار دروازه شاگردان برانکو فقط 5 بار باز شده است که در قیاس با سایر تیم‌ها و حتی سایر لیگ‌ها آمار خیره کننده‌ای است. آنچه آمار می‌گوید این است که عملکرد سید جلال، انصاری، رضاییان و ماهینی بهتر از خیلی از ستاره‌های فوتبال در تیم‌های معتبر جهان از جمله رئال مادرید، بارسلونا، چلسی، بایرن مونیخ ، یوونتوس و پاریسن ژرمن بوده است! در این مطلب عملکرد خط حمله و دفاع پرسپولیس با تیم‌های سایر لیگ‌های معتبر اروپایی که در صدر جدول قرار دارند قیاس شده است.

پرسپولیس و لالیگا

پرسپولیسی‌ها تا هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر 28 گل زده‌اند و فقط 5 گل دریافت کرده‌اند. این اتفاق در حالی افتاده است که در لالیگا درست است که مادریدی‌ها 51 بار دروازه رقیبان‌شان را باز کرده‌اند اما در خط دفاعی عملکرد ضعیفی داشته‌اند.آنها تا اینجای کار 17 گل دریافت کرده‌اند. شاگردان انریکه هم در خط حمله 55 بار به حریفان‌شان گل زده‌اند و 18 بار هم دروازه‌شان باز شده است. این نشان می‌دهد که عملکرد خط دفاعی پرسپولیس از رئال مادرید و بارسلونا بهتر بوده است.

بوندس لیگا، بایرن مونیخ و لایپزیگ

صدرنشین بوندس لیگا دو تیم بایرن مونیخ و لایپزیگ هستند که به ترتیب با 46 و 42 امتیاز پشت سر هم قرار دارند. در قیاس با صدرنشین لیگ ایران باید گفت که آمار گل‌های زده آنها تقریبا یک و نیم برابر پرسپولیس است. مونیخی‌ها 43 گل تا اینجای کار به ثمر رسانده‌اند و مهاجمان لایپزیگ هم 36 بار برای تیم‌شان گلزنی کرده‌اند. اما آمار گل خورده این دو تیم تقریبا سه برابر پرسپولیس است. بایرن 12 گل از حریفانش دریافت کرده و تیم دوم بوندس لیگا هم 17 گل تا اینجای کار دریافت است.

چلسی و تاتنهام هم مثل پرسپولیس نیستند

در لیگ برتر انگلیس تیم‌های چلسی و تاتنهام به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند. آمار نشان می‌دهد که عملکرد دو تیم در خط حمله چیزی شبیه به سایر تیم‌های صدرنشین در اروپا است. مهاجمان چلسی 51 بار و مهاجمان تاتنهام 46 بار برای تیم خود گلزنی کرده‌اند اما عملکرد آنها در خط دفاعی قابل قیاس با صدرنشین لیگ برتر ایران نیست. چلسی 3 برابر و تاتنهام هم نزدیک به 3 برابر پرسپولیس در این فصل گل خورده‌اند!

مدافعان پرسپولیس،بهتر از مدافعان ایتالیا

در دنیای فوتبال مدافعان ایتالیایی شهره هستند. چه در تیم‌های باشگاهی و چه در تیم ملی همیشه عملکرد مدافعان این کشور مورد قبول بوده است. اما آمار نشان می‌دهد که خط دفاعی پرسپولیس با رهبری سید جلال چه آمار خیره کننده‌ای داشته اند. در «سری آ» یوونتوس و ناپولی صدرنشین هستند.عملکرد خط حمله این دو تیم فوق‌العاده بوده است و یوونتوس 44 گل زده در کارنامه دارد و ناپولی هم 55 گل زده.این اتفاق در حالی افتاده است که مدافعان این دو تیم به ترتیب 16 و 26 گل خورده‌اند. آماری که قابل قیاس با عملکرد خط دفاعی پرسپولیس نیست.

حتی پاریسن ژرمن هم مثل پرسپولیس نیست

در لیگ فرانسه موناکو و پاریسن ژرمن دو تیم صدرنشین هستند. یکی در 23 بازی 68 گل زده و 22 گل خورده و دیگری 45 گل زده و 17 گل خورده در کارنامه. البته تعداد بازی‌ها در لیگ فرانسه 3 مسابقه بیشتر از لیگ ایران بوده است و شاید در این سه هفته آمار گل‌های خورده سرخپوشان جابجا شود. شاید هم رکوردی که دارند می‌زنند دست نخورده باقی بماند و آنها با این رکورد به سینه تاریخ سنجاق شوند.

 

تماشاگران امروز

 

 

۷ ۳  
آی اسپورت
2017-02-07 11:16:00
نظر دهید

۳ نظر
محمد پرسپولیسی
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۴۲
لیگ ایران اصلا با اروپا قابل قیاس نیست.میانگین گل زده ایران خیلی پایین،طبیعتا گل خورده پرسپولیس هم پایین ،پرسپولیس رو با فصل قبل مقایسه کنید که استقلال خ ۱۴ گل خورد تو کل فصل.
۶ ۱
علی
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۱
ببخشیدا تو برنامه نود حرفای هم زده شد. مثل صحبتهای رفیعی. اینکه ترکتور سازی خبر داشته از محرومیت ولی با همکاری فدراسیون بازیکن جذب کردند. نکنه شما هم از نمایندگان مجلس حامی ترترسازی می ترسید که به این مساله ورود نمیکنید
هواداران متوهم!
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
تقصیر دست های پشت پردس خخخخخ
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر