فهرست
نفت آبادان 2-0 نفت MIS؛ صدرنشینی موقت
نفت آبادان 2-0 نفت MIS؛ صدرنشینی موقت

نفت آبادان 2-0 نفت MIS؛ صدرنشینی موقت

آی اسپورت – نفت توانست با پیروزی دو گله بر نفت مسجدسلیمان دستکم به طور موقت صدرنشین لیگ برتر شود.

دوشنبه 15 دی 1399، هفته دهم رقابت های لیگ برتر

ورزشگاه تختی آبادان، بدون تماشاگر

داور : عباس راکی -  کمک های: ولی کاووسی و رحیم حاجی پور  - داور چهارم: مرتضی یوسف شهریاری

کمک داور اضافی 1 و 2 : رضا قاسمی – عبدالنبی پورخلف  

ناظر: حیدر شکور

 

ترکیب صنعت نفت آبادان: حامد فلاح‌زاده، محمد طیبی، محمد اهل‌شاخه، عبدالله ناصری، محمد خلیلی (فاخر تهامی - 46)، مهدی حنفی، حسن زواری (حکیم نصاری - 83)، حسن بیت‌سعید، مهدی زبیدی، احمد شریعت‌زاده (علی آل کثیر - 68)، رضا خالقی‌فر (طالب ریکانی - 22)

سرمربی : سیروس پورموسوی

 

 ترکیب نفت مسجد سلیمان: فرهاد مجدکرمانشاهی، بهروز نوروزی‌فرد، مصطفی نائیج‌پور (محمد بلبلی - 46)، مجتبی مقتدایی، محمدمهدی احمدی (مهدی ایزدی - 88)، میثم تهی‌دست، سجاد جعفری، نیما انتظاری، محمدمهدی محبی، عباس بوعذار (مهدی نیایش پور - 78)، ساسان حسینی

سرمربی : مجتبی حسینی

 

اخطار: محمد مهدی احمدی دقیقه 31

 

شرح گل:

صنعت نفت (رضا خالقی فر) دقیقه 16: شریعت زاده مهاجم صنعت نفت روی یک فرار و پاس در عمق با دروازه بان نفت مسجد سلیمان تک به تک شد و بعد از دریبل مجد  به سمت دروازه ضربه زد اما ضربه او به پا و دست مدافع نفت مسجدسلیمان و در حالی که داور اعتقادی به پنالتی نداشت ، توپ افتاد مقابل دروازه و رضا خالقی فر تحت فشار یک مدافع دیگر توپ را با زیرکی به تور دروازه چسباند.

صنعت نفت (مهدی زبیدی) دقیقه 87:  پاس بیت سعید در چپ به آل کثیر رسید و مهاجم نفت توپ را تبدیل به یک پاس عرضی روی خط هجده قدم کرد. احمدی دفاع نفت مسجدسلیمان روی دفع توپ اشتباه کرده و سایه توپ را زد . توپ مقابل مهدی زبیدی افتاد و او با یک ضربه کات دار پای چپ توپ را به گوشه دروازه نفت مسجدسلیمان فرستاد

 

دقایق حساس:

دقیقه 13: حسن بیت سعید از گوشه سمت چپ هجده قدم با پای چپ شوتی را به زاویه موافق زد که فرهاد مجد دروازه بان نفت مسجد سلیمان توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 27: نفوذ مقتدایی و پاس او به هجده قدم بعد از یک فعل و انفعال به پشت هجده قدم رسید و میثم تهی دست که آنجا حاضر بود یک شوت محکم را روانه دروازه نفت آبادان کرد اما این فرصت نفت مسجد سلیمان با اختلاف اندکی از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه 35: نفوذ بازیکنان نفت مسجد سلیمان و ضربه پای راست ساسان حسینی به تیر دروازه صنعت نفت برخورد کرد.

دقیقه 54: ضدحمله خطرناک نفت آبادان در موقعیت سه به دو به مهدی زبیدی رسید اما مجد دروازه بان نفت مسجدسلیمان این فرصت خطرناک را گرفت.

دقیقه 64: ساسان حسینی از سمت چپ به سمت مخالف ضربه زد اما توپ او با فاصله کم از کنار دروازه نفت آبادان بیرون رفت.

دقیقه 68 : شوت سهمگین سجاد جعفری از راه دور با فاصله کمی از کنار دروازه حامد فلاح زاده دروازه بان نفت آبادان بیرون رفت.

دقیقه 75: یک حمله سریع از سمت چپ توسط بیت سعید و پاس او روی شش قدم به آل کثیر رسید اما ضربه بیرون پای مهاجم نفت آبادان با واکنش خوب دروازه بان نفت مسجدسلیمان راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 80: طالب ریکانی با یک حرکت انفرادی تا هجده قدم رفت ، او حتی دروازه بان نفت مسجدسلیمان را هم دریبل کرد اما تعللش باعث شد تا توپش را بزنند و او نتواند تعداد گلهایش را به عدد 6 برساند.

دقیقه 82: ساسان حسینی می توانست بازی را مساوی کند اما مهاجم نفت مسجدسلیمان در حالی که موقعیت خوبی داشت دروازه را کج دید و ضربه اش را با فاصله زیاد به بیرون زد.

 

 حاشیه:

* در صحنه پیش از گل صنعت نفت ضربه شریعت زاده مهاجم نفت آبادان به دست مدافع نفت مسجد سلیمان برخورد کرد اما داور با وجود نزدیک بودن به صحنه آن را پنالتی تشخیص نداد. توپی که اگر توسط خالقی فر گل نمی شد شاید تبدیل به صحنه ای جنجالی می شد

* رضا خالقی فر که در شرایطی دشوار گل را به ثمر رساند از ناحیه کشاله پا دچار مصدومیت شد و دقایقی را کنار زمین به درمان پرداخت.

* رضا خالقی فر گلزن نفت آبادان تنها 22 دقیقه در زمین بود و به خاطر مصدومیتی که بعد از گلزنی برایش پیش آمد زمین را ترک کرد.

* جالب است در حالی که  زمستان سردی در اکثر نقاط ایران آغاز شده اما در آبادان هوا به قدری خوب است(22 درجه سانتیگراد) که پورموسوی سرمربی نفت با یک پیراهن کنار زمین ایستاده است. البته او این بار به جای مشکی از رنگ سرمه ای استفاده کرده و تیم یکدست آبی پررنگ زده است.

 

بازیکن برتر: حسن بیت سعید در سمت چپ تیم صنعت نفت نمایش خوبی داشت. او در نیمه اول یک موقعیت خوب را به وجود آورد و در نیمه دوم در متن اکثر حملات تیم که از سمت چپ انجام می شد قرار داشت. بیت سعید روی گل دوم تیمش نیز نقش موثر داشت.

 

اتفاق ویژه: صنعت نفت آبادان در پنجمین بازی خانگی اش به پنجمین پیروزی رسید تا رکورد صددرصدی اش را در آبادان حفظ کند.

     
آی اسپورت
2021-01-04 16:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر