فهرست
برانکو در کنفرانس؛ گول آمار نفت را نمی‌خوریم
برانکو در کنفرانس؛ گول آمار نفت را نمی‌خوریم

برانکو در کنفرانس؛ گول آمار نفت را نمی‌خوریم

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ امروز در نشست خبری بازی پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. بعضی از سوال‌ها چالشی و حاشیه‌ساز به نظر می‌رسیدند ولی برانکو با آرامش و منطق به آنها پاسخ داد. صحبت‌های او را در این نشست بخوانید:

حریف ناشناخته

اکنون هفته چهارم لیگ است و ما مقابل تیم جدیدی قرار خواهیم گرفت. فصل گذشته پارس جنوبی تیم جدید لیگ بود و دیدید که خصوصا در نیم فصل اول چه عملکردی داشت و چگونه در کورس قرار داشت. فصل گذشته دیدید که پارس جنوبی چقدر در لیگ برتر خوب عمل کرد و سایه به سایه ما آمد. به این دلیل بازی مقابل تیم جدید لیگ برتری سخت خواهد بود چون حریف بسیار با انگیزه است. مشخصه مهم تیم نفت مسجد سلیمان تغییر سرمربی‌اش است. آنها عبدالله ویسی را آورده‌اند که با استقلال خوزستان قهرمان لیگ شده و بازیکنان جدیدی را هم آورده‌اند و به تیمشان اضافه کرده‌اند. یکی از مشخصات بارز این تیم داشتن بازیکنانی با کیفیت و با تجربه است که بین ۲۵ تا ۳۰ سال هستند و در بهترین سنشان قرار دارند. بازی با چنین تیمی می‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد، همیشه تکرار کرده‌ام که هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم و انتظار برد ساده‌ای مقابل حریف نداریم. 

گول گل نزدن نفت را نمی‌خوریم

می‌دانیم که حریف ما با انگیزه و محکم خواهد بود و همه کار انجام می‌دهد تا نتیجه بگیرد، ما خودمان را با این آمار که تا به حال گل نزده‌اند، گول نمی‌زنیم چرا که آنها مقابل همه حریفان موقعیت گل داشتند به خصوص در بازی با فولاد که بازی سختی بود. می‌توانم دقیق‌تر بگویم که آنها مثل فولاد تیم بسیار خوبی هستند و بازی سختی با آنها داریم اما به هر حال انگیزه ما مثل همیشه برد خواهد بود و نیاز به تکرار نیست. درباره تیم خودم هم باید بگویم که همه بازیکنان سلامت هستند فقط سیدجلال حسینی مشکل کوچکی دارد که باید ببینیم تا فردا آماده می‌شود یا نه.

حاشیه‌های تمرین هفته گذشته

من از همینجا از همه هوادارانمان دعوت می‌کنم تا فردا به استادیوم بیایند و ورزشگاه را پر کنند تا تیم خود را تشویق نمایند. مهمترین موضوع هواداران هستند و همه تلاش ما برای آنهاست و افتخار می‌کنیم به هوادارانی که داریم چرا که یار دوازدهم ما هستند و این مسئله را فردا نشان خواهند داد اما به هر حال همیشه سوء تفاهم‌هایی وجود دارد. هرچند که نام پرسپولیس از همه چیز مهمتر است و ما با وحدتی که در ۳ سال اخیر داشتیم، نتایج خوبی گرفتیم. بازیکنان می‌توانند اشتباه کنند اما هواداران می‌دانند که آنها همه توانشان را برای تیم گذاشتند و من به بازیکنانم تبریک می‌گویم و به آنها افتخار می‌کنم. آن چیزی که هواداران ما فهمیدند این است که بازیکنانم ۹۰ دقیقه انرژی گذاشتند و به همین دلیل حتی اگر باختیم آنها را بخشیده‌اند چون می‌دانند که در فوتبال مثل زندگی برد و باخت وجود دارد و بازیکنانم همه توانشان را گذاشته‌اند.

تداخل برنامه‌های تیم ملی و پرسپولیس

نمی‌دانم برنامه به چه شکل خواهد شد چون از برنامه تیم ملی خبر ندارم، تا حالا کسی به ما و باشگاه ما اطلاعی نداده است که خواهد بود یا نخواهد بود، و چه کسی سرمربی خواهد بود یا نخواهد بود. شما دیدید که الدوحیل و السد قطر چه شروعی امسال داشتند واضح است که سخت ترین مسابقه ما در این دوره است.

داوری بازی‌های پرسپولیس

در مورد حرکت غیر ورزشی داور و تیم داوری تصمیم می‌گیرند اما تا زمانی که من در پرسپولیس هستم و تیم پرسپولیس فقط حواسشان مربوط به فوتبال خواهد بود. کارت زرد هم می‌گیریم اما این کارت زردها به خاطر دوئل‌های ورزشی است نه غیر ورزشی. در مورد رفتارهای غیر ورزشی هم اختیاراتی است که داوران دارند. ما بازیکنان مهمی را از دست داده‌ایم اما همچنان صدرنشین هستیم. طبیعی است که تلاش می‌کنیم سخت‌ترین کار را انجام بدهیم و هم کسب نتیجه کنیم و هم بازی زیبایی برای هوادارانمان ارائه دهیم.

رنکینگ تیم ملی ایران

اما زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران بودم تیم ملی در رده ۱۷ رده بندی فیفا قرار داشت، فیفا هم معیارهای خاص خودش را دارد که اکنون نمی‌خواهم وارد جزئیات آن شوم. طبیعی است که وقتی تیم ملی به جام جهانی صعود کرده در جمع ۳۲ تیم برتر جهان حضور دارد.

شروع بهتر شفر در مقایسه با برانکو

من به شفر تبریک می‌گویم! اما آیا مشخص شده که چه تیمی قهرمان شده است؟! استقلال تیم سوم عالی است اما من الان گریه نمی‌کنم و به این رکوردها توجهی ندارم چرا که برای من مهم پرسپولیس است که قهرمان شود.

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-08-16 14:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ژان والژان
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
مثل همیشه هرز و کثیف مصاحبه کرد. مثل بازی های لنگ
آخه آل لجن دو قعرمانی کثیف با جعل و سندسازی و کمیته داوران و دولت کثیف بنفش آوردی فکر کردی چه خبره؟. هر جای دنیا بود تیم لجنت رو به لیگ 4 می فرستادن
در حد کف مستراح شفر هم نیستی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر