فهرست
پیام کنفرانس بامدادی؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار
پیام کنفرانس بامدادی؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار

پیام کنفرانس بامدادی؛ یکی مرد جنگی به از صد هزار

آی‌اسپورت- موج انتقادها به سرمربی تیم ملّی در روزهای گذشته شدیدتر شده است. امّا سمت و سوی انتقادها چند دسته و شکل مختلف دارد. حقیقت این است که در بخش عمده‌ای از انتقادها هدف اصلی، یا دست‌کم آنچه باید هدف می‌بوده، فدراسیون فوتبال است؛ از پررنگ‌ترین انتقادهای اخیر شائبه‌های دربارهٔ فساد در فدراسیون فوتبال و تیم ملّی‌ست. امّا چنان که در سال‌های اخیر کارلوس کیروش عملا سپر بلای همه چیز فدراسیون فوتبال شده، درست مثل برنامه علی کریمی در ۹۰، انگار انگ فساد به او خورده باشد. به هر حال امّا کیروش رو بازی کرده و حتّی از شرکت اوول هم نام برده و تشکر کرده است؛ که اگر کسی پشت پرده پنهانی داشته باشد به این سادگی از آن پشت پرده نام نمی‌برد. در مورد مسالهٔ فساد، ای کاش منتقدان اسناد و مدارک معتبری برای فساد رو کنند به جای اتّهام‌پراکنی و حرف‌های روی هوا. آن زمان حتما عدالت و سلامت حکم می‌کند بی هیچ چشم‌پوشی و رودربایستی حتّی به قیمت از دست رفتن جام جهانی، با فساد مقابله شود. امّا بیان واژه‌های مبهمی مثل «دلالی» فقط قهرمان ساختن از خود است و خراب کردن فضای تیمی که در آستانهٔ جام جهانی‌ست.

انتقاد دیگری که به کارلوس کیروش می‌شود بحث رفتار او و احترام به فضای فوتبال ایران است. به هر حال سبک رفتاری هر کسی طرفداران و مخالفانی دارد. کارلوس کیروش شخصیت ویژه‌ای دارد که در ایران بسیاری را شیفتهٔ خودش کرده و گروهی را در نقطهٔ مقابل او قرار داده. پس از چند روز فشار رسانه‌ای سنگین روی سرمربی تیم ملی درباره نوع ارتباط بامداد میرزایی و شرکت اوول با تیم ملی فوتبال ایران، امروز، پنج‌شنبه و در کنفرانس خبری پیش از دیدار با تونس، کارلوس کیروش همراه با مسعود شجاعی و بامداد میرزایی پشت میز نشست و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد. کاری درست مشابه آن‌چه درباره مهدی رحمتی انجام داد و در اوج فشارها برای بازگشت رحمتی به تیم ملّی، با چهار دروازه‌بان تیمش در کنفرانس خبری حاضر شد. این چکیدهٔ رفتار کیروش در قبال منتقدانش است. پذیرفتن دانش فنّی کارلوس کیروش در کنار بی‌اساس بودن اتّهاماتی که تا این لحظه نثارش شده، باعث می‌شود این رفتار تهاجمی سرمربی تیم ملی را هم دوست داشته باشم. مرد پرتغالی، دقیقا جای درستش قرار گرفته. آگاهی و دانش در حرفهٔ تخصّصی از یک سو و این حجم از جسارت و تهاجم در به کرسی نشاندن حرف‌هایی که به زعم خودش درست است، از کارلوس کیروش مردی جنگی ساخته، استوار و یکّه‌تاز. آنها که رفتار کیروش را «تحقیر» یا «بی‌احترامی» حس می‌کنند اگر متوجّه روحیه جنگجوی او شوند و تیم ملی ایران را سپاه او بدانند، آن زمان از داشتن چنین فرماندهٔ مقتدری احتمالا نهایت احترام را دریافت خواهند کرد. چنین فرمانده‌ای لشکری ساخته که به پیروزی‌اش ایمان داریم. پس هفت سال میدان‌داری به این شیوهٔ مبارزه‌طلبانه، او بهترین نیروها را گزیده و پرورانده و حالا گروهی جنگجو را ساخته که از چیزی نمی‌ترسد. درست مثل خودش که جواب حمله را با حمله می‌دهد و با هر کسی که دشمنانش دوست ندارند، عکس یادگاری می‌گیرد.

 

 

۶۳ ۴۴  
آی اسپورت
2018-03-23 02:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴۴ نظر
نرگس
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۰۳
خدا حفظت كنه.الان نوچه هاي مايلي و قندلي ميان اينجا خ[ودشونو] معرفي مي كنن
مجتبی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۰۷
به قول محمد تقوی عزیز دست آقایون هفت ساله که از تیم ملی کوتاه شده ، این باند مافیایی و رسانه ای علاقه زیادی دارند تا مربی های ضعیفتری مثل برانکو و شفر سرمربی تیم ملی شوند ، مربیانی که با باشگاههایی که حتی زمین تمرین هم ندارند کنار آماده اند و اهل مدارا و تساهل هستن بنابراین برای این باند مافیایی بهترن چرا که بازیکنهای متوسط خود را به مربی قالب میکنن و این دسته مربیان چون نیاز به حمایت رسانه ها دارند ( چرا که خودشان و علمشان و توان مدیریتیشان در حد کیروش نیست ) لاجرم با عوامل مافیا کنار میان و همین میشه که امثال کاملی مفردها و علویها فیکس می‌شوند و بازیکنان در چشم هم نگاه میکنن و پاس نمیدهند ! یا لگد به ساک ورزشی میزنند ! حالا که ۷ سال است دست ایشان از تیم ملی کوتاه شده دیگر طاقت ضرر مالی بیش‌تری ندارند و هرروز داستان برای کیروش بزرگ میسازند ! خدا لعنت کند همه دشمنان ایران را !
Hasan
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۴۶
من منتقد فضای تیم ملی هستم کیروش با اینکه مربی بدی نیست ولی حاضر هست زیر همه چیز بزنه برای موفقیت خودش تیم ملی مهم هست ولی اندازه تیم ملی نه اینکه باشگاها رو له کنیم براش بحث دلالی مقصر اصلی تاج و دارو دسته اصفهانیها هستند اگه با سوییس لغو میشه گردن تاج هست کیروش کارمند فدراسیون هستش نمی تونه برای رئیس تعین تکلیف کنه اول باید این باندو از فدراسیون بیرون کرد تا اصول حرفه ای رعایت بشه کیروش هم نباید باشگاها رو قربانی تیم ملی کنه
۵
شهروند
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۰۴
خدا شفا بده
ميلاد
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۸
اقاي طباطبايي كمي بايد منصف بود . در اطراف تيم ملي اتفاقاتي رخ داده كه شايد بهتر باشه فدراسيون و يا شخص سرمربي بدان پاسخ بده. شخصا فكر نميكنم انقدر هم كه دلواپسان اعتقاد دارند اوضاع وخيم باشد ولي حضور اقاي ميرزايي در حالي كه پست مدير اجرايي كس ديگريست كمي شبه برانگيزه. شخصا فكر ميكنم بعد ثبت چندين باره بيكفايتي مسولان در فراهم كردن بازيهاي تداركاتي و البته اردو مناسب كروش به اين نتيجه رسيده كه بايد شخصي معتمد از جانب خود رو مامور اين كار كنه. مشكلات مربوط به قرارداد و سباستين رو من اصلا در حد لازم جواب بودن نميدونم چرا كه ايشون در بعد فني و ابزار لازم ان مرجع معتبر هست. و تا الان هم ما هيچ كمي و كاستي از سوي كادر فني نديديم. در مورد كادر ايراني هم شايد توضيح لازم باشه ولي اون باز هم بيشتر برميگرده به اينكه بسياري از دستياران ايراني كار حرفهي رو بلد نيستند يك مقدار در بحث حمايتي از تيم ملي در قبال باشگاهها رودربايستي دارند. مثال ميزنم اقاي سامر سالها بازيكن و مربي دورتموند بود و بسيار محبوب. ولي روزي كه به بايرن رفت از ان روز فقط از حق بايرن دفاع كرد.
پوریا طباطبایی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۴۲
میلاد جان متوجّه حرفت هستم. کیروش با مدل رفتاریش دامن می‌زنه به این حواشی که اطراف تیم هست. نکته اینه که نمی‌شه ریز به ریز و تک تک رفتارهای یه نفر رو تایید کرد. شاید اگه من بودم یه توضیح شفاف می‌دادم دربارهٔ حضور بامداد میرزایی؛ ولی خب اگه من بودم دیگه کارلوس کیروش نبودم و این کیفیت رو نداشت تیم ملّی. حرف نوشته اینه که به رغم اینکه می‌شه به بعضی رفتارهای کیروش گیر و گرفت داشت، در نهایت داره یه مجموعهٔ موفق می‌سازه. تاکید می‌کنم که تا وقتی که این «اجزا»ی مورد نقد در حدّ اخلاق و رفتاره، من ترجیح می‌دم «کل» موفّق تیمش رو دوست داشته باشم. مگر اینکه فسادی با سند و مدرک رو بشه؛ فساد چیزیه که باید جلوش گرفته بشه.
ميلاد
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۱۷
من هيچ ايرادي به رفتار و اخلاق ايشان ندارم چراكه اكثر افراد نخبه چنين رفتاري دارند. مورينيو، گوارديولا، هيتزفلد، فانخال از لحاظ شخصيت ادمهاي بد اخلاق و پرخاشگري هستند. حتي خود علي كريمي هم از همين جنس ساخته شده. نظر من اينه كه ايشون و يا يكي از اعضاي فدراسيون مستند به اتهامات پيرامون اقاي ميرزايي پسخ بدند. كروش با سابقه بيش از ٣٠ سال حضور در ميادين جهاني زرنگتر از اوني هست كه امثال افاضلي و كريمي مچ ايشونو بگيريند. انهم بعد از برنامه ٩٠ كه اقاي كربمي حتي نميدانست كه فدراسيون فوتبال بايد يك ان جي او و مستقل از دولت باشه. وگرنه تعليغ؟درسته؟ ميشه.
رضا
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۴۶
مثلث کریمی-برانکو-افاضلی با درست مزدن شایعات بی اساس از جمله تهمت دلالی سعی در افزایش محبوبیت خود و ضربه و فشار به تیم ملی برای تعویض سر مربی بزرگ و سالم آن دارند.ولی دشمنان تیم ملی و کیروش خوب گوشهایشان راباز کنند که ما مردم از تمدید قرارداد کیروش تا جام جهانی۲۰۲۲ حمایت قاطع کرده و از مسؤلان خواهشمندیم فارغ از فشارهای عده ای بیسواد نسبت به تمدید قرارداد کیروش قبل از جام جهانی اقدام کنند.درود بر کیروش کبیر.
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۰۲
درود بر دکل نوردان آبی پوش که هر روز از دمای بالا می روند و سپس آن را غیب می کنند تا ثابت کنند فرزند خلف مموتی هستند.‌‌..
ادامه بدید ، موفقیت در صد سال آینده تو مشتتونه
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۰۲
منظورم دکل بود...
۴
آنتی شومن
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
به فرزاد مهریار
هر وقت‌گزینه بهتر از کیروش‌ وجود داشت بیا و از برکناری کیروش دفاع کن.با رفتن‌کیروش تا این سیستم لخت بخواد و بشه یه مربی همطراز یا بالاتر بیاره جام جهانی بعدی هم رد کردیم.داداش ما نمیخواهیم از چاله بیرون بیاییم و بیفتیم تو چاله.
۱
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۴۳
آقای آنتی شومن ، من از برکناری کی‌روش هرگز دفاع نمی کنم ، فقط میگم او هم مثل هر فرد دیگری نباید از حصار آهنین عدم نقد پذیری برخوردار باشد . در ضمن اگر او نتوانست در پایان قراردادش یا تیم ملی رو در جام جهانی صاحب حداقل سه امتیاز بکنه ، یا اینکه قهرمان جام ملتهای آسیا نشدیم ، باید به فکر خون تازه ای در رگهای تیم ملی بود . با این پولی که به عالیجناب کی‌روش می دهیم می توان مربیانی چون یورگن کلینزمن ، اسلاون بیلیچ، پراندلی ، رامون دیاز ، کلود پوئل رو به ایران آورد که از کی‌روش چیزی کم ندارند
۱
آنتی شومن
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۴۳
فرزاد جان درد ما اینه که این مربیان نمیان.نمونش کاماچو.اونها چند ماه فدراسیون رو سر میدونن اخرش هم میگن خیر.اخه شرایط مربیگری تو ایران با اعمال شاقه هست
۳
بردیا
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۵۷
کیروش یه "کل" منسجم ساخته از تیمی که سالها از چند دستگی رنج میبرد. ایراد و اشکال همه جا و به کار هرکسی وارده ولی نقدهای امروز عمدتا غیر منصفانه هستن و تا الان هیچ سندی که علنا و یا حتی تلویحا فساد شخص کیروش رو نشون داده باشن پیدا نشده که اگه واقعا بود، قطعا آقایون افشاگر که این روزها از قبل کارهاشون به شهرت و شاید ثروتی هم رسبده باشن، یک لحظه هم در افشای اونها درنگ نمیکردن....
Ali
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۵۸
پوریا عالی بود راضیم ازت به امید صعود تیم ملی و قهرمانی جام ملت ها زنده باد عالی جناب کیروش
حامی کیروش بزرگ
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۰۳
درود به شرف نویسنده.این بازیایی که این اقایون راه انداختن تازگی نداره برای کیروش.یه زمانی میگفتن به قطر باج داده با اقتدار قطر و زدیم یه زمانی گفتن گوچی رشوه داده بازیکن نیس که همین بازیکن صعود به جام جهانی و قطعی کرد.پس این اقایون اب تو هوونگ میکوبن و خود واقعیشون و شخصیتشون و به مردم نشون میدن.امثال کریمی ها و افاضلی ها و مایلی کهن ها یاداور دوره ی بگم بگم هستن که اخرشو همه دیدیم.ای کاش ای کاش سر سوزن به تیم کشورشون احترام میزاشتن و سکوت میکردن و بجای بگم بگم ها مدرک رو میکردن نه اینکه یه سری تهمت افترا بزنن و رد شن.
مجتبی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۰۶
به قول محمد تقوی عزیز دست آقایون هفت ساله که از تیم ملی کوتاه شده ، این باند مافیایی و رسانه ای علاقه زیادی دارند تا مربی های ضعیفتری مثل برانکو و شفر سرمربی تیم ملی شوند ، مربیانی که با باشگاههایی که حتی زمین تمرین هم ندارند کنار آماده اند و اهل مدارا و تساهل هستن بنابراین برای این باند مافیایی بهترن چرا که بازیکنهای متوسط خود را به مربی قالب میکنن و این دسته مربیان چون نیاز به حمایت رسانه ها دارند ( چرا که خودشان و علمشان و توان مدیریتیشان در حد کیروش نیست ) لاجرم با عوامل مافیا کنار میان و همین میشه که امثال کاملی مفردها و علویها فیکس می‌شوند و بازیکنان در چشم هم نگاه میکنن و پاس نمیدهند ! یا لگد به ساک ورزشی میزنند ! حالا که ۷ سال است دست ایشان از تیم ملی کوتاه شده دیگر طاقت ضرر مالی بیش‌تری ندارند و هرروز داستان برای کیروش بزرگ میسازند ! خدا لعنت کند همه دشمنان ایران را !
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۱۶
آقای طباطبایی ، جدا نمی‌شود به کی‌روش شبهه وارد کرد؟ همکاری با یک شرکت فاسد و حمایت از معاملاتی که تردیدی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در فسادشون نیست از نظر شما چه معنی ای داره؟
نکته دیگر ؛ سیاست کی‌روش ساده است : در جواب هر حمله به جای پاسخ دادن ، حمله متقابل کن . شدید تر و خشن تر . در هر جایی چنین رفتاری منجر به گسترش بحران میشه اما در ایران خیر . چون رسانه های به زعم بنده «کی روش پرست» منتقد را ارعاب می کنند و صد پله از خود عالیجناب تندتر عمل می کنند . که این خود ناقض رسالت رسانه ای و نیز خلاف اخلاق است .
آقای طباطبایی ! من شما را بسیار منطقی تر و پاسخگو تر از امثال اشک ریز و سیامک رحمانی می دانم به همین دلیل از حضرتعالی می خواهم پاسخ در خوری دهید...
پوریا طباطبایی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۱۳
«... همکاری با یک شرکت فاسد و حمایت از معاملاتی که تردیدی در فسادشون نیست...»
فرزاد عزیز نکتهٔ من همینجاست. من تردید دارم در فسادی که می‌گی. اوول یه شرکت معتبر بین‌المللیه؛ صرف اینکه کارش واسطه‌گری یا «دلالی» باشه فساد نیست. ارتباطش هم با تیم ملی اگه شامل فساد بود کیروش اینجور تابلو اسم می‌برد ازشون و تشکر می‌کرد؟ من گمون نمی‌کنم.
فساد اونجاییه که مدیرای ما ضعف دارن و پاسخگو نیستن و کیروش مسئول توضیح دادن همه چیز و خیلی کارای دیگه شده؛ اونم می‌گه من خیلی شاخم دلم نمی‌خواد به شمایی که بهم اعتماد ندارید توضیح بدم. فساد اصلی آدمای ناکارآمد در مشاغلیه که لیاقتش رو ندارن؛ کیروش از لایق‌ترین آدمای شاغل در ایرانه به زعم من.
خانم اشک‌ریز و جناب رحمانی هم حتما سرشون شلوغه وگرنه پاسخ می‌دادن؛ ممنون از نظرت دربارهٔ من.
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
آقای طباطبایی اولاً که منظورم از «پاسخگو» فهمیدن کلام منتقدان و پاسخ دادن منطقی (بدون فحاشی ، روضه خوانی ، مظلوم نمایی و...) بوده ، نه اینکه به تک تک کامنت ها جواب بدن . کاری که اون دو بزرگوار کذا نه توانشو دارن نه انگیزشو .
دوماً ، شما فرمودین چون این شرکت evol sports معتبر و بین المللی است ، پس احتمالاً فاسد نیست . جناب طباطبایی ! آیا از فولکس واگن معتبر تر داریم؟ خبر دارید که همین شرکت عظیم و معتبر با دستکاری و تقلب و رشوه نگذاشت آلایندگی اتومبیل هایش رو بشود و چند میلیارد دلار جریمه شد؟ استدلال شما با عرض پوزش بسیار بی پایه و ضعیف است . برای پیشرفت ایران باید بدون بازگشت به عقب ، در هر سطحی و با هر شکلی با فساد مبارزه کرد...
۲
آنتی شومن
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
به فرزاد مهریار
شما چقدر داری خودت رو عذاب میدی که بگی کیروش هم صد نیست .این رو همه قبول دارن.ولی کریمی هم صد نیست.اما این نظر شما منجر به موج سواری نشه تا به نتیجه های عجیب و غریب برسی.فرض کنیم کیروش بقول شما شبهه داشته باشه حالا میفرمایید چکار کنیم گردنش رو بزنیم!شما تو این فوتبال دنبال ایده ال هستی .اگه ایده ال شما کریمی و حرفهای کریمی هست جای تامل داره
۲
ناصر شجاعی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۴۸
هیچ پدیده ای وجود نداره که عاری از عیب باشه و نشه نقدش کرد اما وقتی پیش فرض شما «همکاری با یک شرکت فاسد و حمایت از معاملاتی که تردیدی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در فسادشون نیست» باشه، شما دیگه نقد نمی کنی بلکه قضاوت کردی و منتظر صدور حکم هستی.
اگه مدرکی دارید که با صراحت و روشنی دال بر فساد کیروش و اون شرکت باشه، خوبه به مراجع قضایی مراجعه کنید.
البته خوشحال میشیم اگه اینجا هم ارائه بدید، حداقل بخشی از اونا رو
۳
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
آقای آنتی شومن ؛ ایده آل من ، جامعه ای ضد فساد است و برای این موضوع باید نهایت سعی و تلاش رو انجام بدیم ولو ناممکن باشد
دوست دارد یار این آشفتگی
کوشش بیهوده به از خفتگی
کریمی هم فارغ از لحن بسیار بد و متاسفانه نژادپرستانه اظهاراتش ، متاسفانه حرفهایش تا حد زیادی صحیح است .
جناب شجاعی ؛ یه سر بدون تعصب به کانال تلگرامی مهدی رستم پور ، شرف روزنامه نگاری ورزشی ایران بزنید تا بدانید چه می گویم
۱
حمید
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۱۲
دوستان دقت کنید.
رفتارهای اخیر کیروش شائبه برانگیزه. اما ما هیچ مدرکی نداریم برای اثباتشون. اما هجم شائبه های اطراف کیروش به نظر من اونقدر زیاد شده که شخصا خودم دیگه عدم وجود مدرک رو به معنی برائت کیروش نمی دونم. البته تاکید می کنم مثل فرزاد هم حکم قطعی نمی دم. فقط کلی علامت سئوال بی پاسخ بالای سر کیروش هست. حالا ممکنه واقعا کیروش توی فدراسیون آلوده ما آلوده شده باشه و یا هم ممکنه اینها شایعاتی باشه که دشمنانش براش درست کردن. عقل سلیم به من میگه که در اینجور مواقع صبر کنم تا زمان بگذره و دقیق تر قضاوت کنم. بدون مدرک کسی رو نه متهم می کنم و نه تبرئه.
۱
حامی تیم ملی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۲۱
معمولا دیپلماسی التماسی همیشه در ایران بهتر جواب میده تا رفتار تهاجمی وجسورانه وصدالبته حق طلب کیروش در ایران کلا ما ایرانی ها خود برتر بین و خودشیفته و بی مسولیت جامعه پذیر شدیم چیزی که در فرهنگ جنگجو و ایده‌آل گرای کیروش خیلی باب طبع نیست و در مقابل کیروش نیز حاضر به کوتاه اومدن وکرنش در برابر مخالفان یا فدراسیون از امکانات به حقی که برای تیم ملی میخاد نیستش و دراین راه از هر نوع رفتار یا واکنشی که منجر به رسیدن به هدف و نتیجه بشه دریغ نخواهد کرد وهمین شیوه رفتاری وسیاست ورزی ایشون رو وارد یک جنگ فرسایشی طولانی مدت کرده که اغلب هم در آن پیروز شده وما کلا شاهد استفاده بهینه کیروش از فشار رسانه ای بودیم که بطرز ظریفی ازون در جهت تقویت تیم ملی استفاده میکنند در کل ولی ما تا اینجا شاهد موفقیت های تیم ملی با شخص کارلوس کی روش وشیوه رفتاری منحصر بفردشون بودیم و امیدوارم این موفقیت ها ادامه دار باشه بشرطی که خائنان داخلی وباند مافیایی بگذارند این تیم دوست داشتنی که مدتهاست مایه شادی و امید مردم شده و سرمربی کاریزماتیکشرنگ آرامش رو ببینن
جيم
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۳:۴۱
دمت گرم.... عالي نوشتي!

معدود مقالات خوبي كه بين اين همه ورزشي نويس پيزوري در مياد .... همونها كه خرج مطالبشون يه بسته سيگار ه.
علی پرسپولیسی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۳۰
فرهنگ و رفتار جامعه همینجوری ساخته میشه! پله پله.
سرمربی تیم ملی فوتبال دچار چالش های رفتاری میشه و مورد سو ظن قرار میگیره در رابطه با فساد مالی و اداری؛ اما نه تنها شرمنده نمیشه و پاسخ منطقی به منتقدانش نمیده (ممکنه اگر توضیح بده حتی حق با اون باشه) بلکه با جوش چرکی مورد اشاره (بامداد میرزایی) میاد تو کنفرانس چاک سینه باز میکنه و حریف طلبی میکنه !
ژورنالیست مملکت تیتر میزنه یکی مرد جنگی به از صد هزار و عملا نسخه میده به مخاطب که عقل و شعورتون و انسانیتتون بذارید تو کمد و وحشی بازی در بیارید .
در نهایت مخاطب عام میاد زیر خبر کامنت میذاره و به تمامی کسانی که نظری خلاف نظر اون دارن بی احترامی میکنه . در واقع رفتار سرمربی تیم ملی رو میبینه و تشویق شدن و الگو سازی از سوی رسانه رو هم میبینه و اون رو سرلوحه زندگیش قرار میده .
اما طنز ماجرا اینجاس که نویسنده عجیب داستان ما (پوریا طباطبایی) هر چند روز یه بار توییت میکنه و از خشونت و بی ادبی تو نظرات زیر خبرها گله میکنه و خودشو فرو میکنه تو نقش آدم خوبه و بافرهنگه و مخاطبینی رو که خودش تو پرورششون(!) نقش داشته میذاره تو آدم بد ها!
شتر سواری دولا دولا نمیشه استاد . نمیشه اونجا که خوشت میاد جنگی بود ولی اونجا که خوشت نمیاد آدم بود! زامبی هایی مثل این کاربر که با اسم نرگس کامنت گذاشتن و نظرشون رو حکم میدونن رو شماها بهشون خوراک دادید اصحاب رسانه نه چندان عزیز!
پ.ن : در مورد اون فساد مالی و اداری که گفتن لطفا قبل از فحاشی اول در مورد دلیل بازی نکردن با سوییس و الجزایر که قرار بود به صورت رایگان برگزار بشه اطلاعات کسب کنید بعد بیاید فحش بدید!
التماس تفکر
شاهین ممسنی ❤❤
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۶:۰۰
حامیان کیروش استاد سندسازی و جعل تاریخ و تحریف واقعیت و ترور شخصیت مخالفان و منتقدان کیروش هستند...
از ده تا کامنت توهین آمیز ۹ تا متعلق به جبهه کیروشی پور است.
آقای طباطبایی با تمام احترام شما لیاقت مطلب نوشتن در سطوح گستره و مهم را ندارین چون ذوب در ولایت کیروش جون هستین
مارال
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
به علی پرسپولیسی و شاهین ممسنی :
خیلی دلتون میخواد برگردید به دوران قبل کی روش تا دوباره اون همه اقتداری که داشتیم برگرده نه ؟! به قول آقای تقوی دست آقایون 7 ساله کوتاه شده ، موندن چکار کنن تا دوباره برگردن ! شماها ادعا میکنید که طرفدارای کی روش فحاشی میکنن بعد خودتون از همه بیشتر توهین میکنید. نرگس جان کاملن درست گفته ، هروقت تونستید خودتون درست کامنت بزارید بعد به بقیع گیر بدید خواهشن!
# عشق است کی روش
۵
آنتی شومن
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
به لر عزیز ممسنی
عزیز من واقعیت لابد اونیه که تو میگی؟!.کریمی قدیس هست و کیروش شیطان.شما بفرما ما طرفدار مربی تیم ملی کشورمون نباشیم طرفدار مربی تیم مالدیو باشیم.نا طرفدارش هستیم ولی نگفتیم که او عاری از عیب هست.ولی عیبهای او هرگز نمیتونه به این نتیجه برسه که بزاریمش کنار.لابد نظر مبارکتون اینه که علی کریمی و امثالهم بیان و فرمون این تیم رو دست بگیرن نه داداش این کار دیگه شدنی نیست
۵
ننگ بر موزامبيک، سلام بر کرواسی!
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۳۴
نمرديم و يک مقالهٔ منطقی از يه ورزشی نويس ايرانی خونديم! دمت گرم آقا پوريا.
اشکان،
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۳۴
تمام حکام فاشیستی در طول تاریخ به افرادی چون نویسنده برای تئوریزه کردن کثافت کاری ها بی شعوری ها و بی قانونی های خود تکیه کرده و میکنند. برای اینکه این نویسنده باشی نیاز داری که چیزی به اسم اصول شان شخصیت ارزش وضد ارزش و کلا اتیکت نداشته باشی تا بتوانی یک نفر را مبرا از بدی ها دانسته هر گند و کثافتش را نه تنها خوب جلوه دهی بلکه خوب بدانی...با تکیه بر چند نکته درست هزار دروغ درشت و هزار توجیه سست بنیاد به حلق خواننده فرو کردن فقط از یک نویسنده در یک دوران فاشیستی برمیاد..قشنگ میشود حدس زد اگر نویسنده سیاسی مینوشت کجا مینوشت...امیدوارم پدر نشده باشی تا این حجم خفت انسانی را در ذهن یک انسان دیگر فرو نکرده باشی اقای نویسنده!! انسان باش! بیاندیش! خوب و بد را با هم ببین و روح خود را به چیزی جز حقیقت نفروش!
۵
سوشاتاجی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۴۵
دمت گرم عالی بود
۴
علی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۱۴
آقای طباطبایی عزیز،یعنی با این تفاسیر، اگه برانکو اون دو تا بازیکن اوکراینیُ تو کنفرانس مطبوعاتی کنار دست خودش می نشوند، کار قابل تحسینی انجام داده بود؟
۶
نظر ٣
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۲۲
مرسي اقا بوريا از مقاله به موقع و خوبتون. وجود نويسندكان ورزشي مانند شما قابل احترام و افتخاره
۳
منصور
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
الان باز یه عده میان میگن نویسنده از کیروش پول گرفته!
ما جام جهانی ۲۰۰۶ تیم ملی خوبی داشتیم با برانکو، جو مشابهی با همین جو الان راه افتاد، که روزنامه ها و رسانه ها در ایجادش نقش داشتن. نتیجه این شد که برانکو دیگه نیومد ایران و ما موندیم و قلعه نویی و دایی و قطبی و هشت سال تحقیر تو آسیا.
از اونجا که ایرانیها حافظه ی تاریخی ندارن و از گذشته عبرت نمیگیرن، باز هم همین آشه و همین کاسه! لیاقت ما همون مربی های بی سواد وطنی با اون همه ادعاست و جند دوره جام جهانی نرفتن تا دوباره مجبور شیم یکی مثل کیروش بیاریم و روز از نو و روزی از نو
۴
پرسپولیس واقعی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۳۵
آقای پوریا
من حق دارم باور نکنم اگر فسادی وجود دارد مبارزه با فسادی صورت می گیرد؛ یا دست کم نیت اصلی مبارزه با فساد باشد.
اکثر کسانی که ادعای مبارزه با فساد را دارند از این کلید واژه استفاده ی سوء بردند و در انتها من و ماندم و دل بینوای من که هی امیدوار میشود و باز مایوس!
خیلی ناراحتم و بیشتر عصبانی ؛
علی کریمی با ادعای درشت مبارزه با فساد جلو آمد و خیل عظیم هواداران عمدتآ سرخ چه هجمه ای علیه سرمربی تیم ملی براه انداختند که انگار تمام هویت ایران و ایرانی تخطئه شد و مورد هتک و اهانت قرار گرفت(قضیه ی بزدل خواندن کریمی)

اما این علی کریمی در ادامه از لفظ کریه و دور از شآن مستر موزامبیکی استفاده کرد ؛
آقای پوریا
یادتان هست که نود و نه درصد رسانه ها و خبرنگاران که یادداشت و مویه سر داده بودند در آن قضیه ی "بزدل" ، جیک نزدند.
هیج کس بروی خودش نیاورد و من هنوز نمی توانم باور کنم ایرانی که به خاطر "مبارزه با فساد" پشت کریمی در آمد چرا برای اعاده ی حیثیت و شخصیت و فرهنگ خودمان دم نزد؟!

آیا ما واقعا چنین آدمهایی هستیم که ملیت افراد را دلیل اهانت و تمسخر بدانیم.

حق دارم باور نکنم که مبارزه با فساد مدعیان ، بدور از قصد و غرض شخصی باشد و صرفا نفع عمومی مد نظر باشد که اگر حتی در یک مورد چنین بود ؛
شاید اوضاع ما کمی بهتر بود.
۲ ۲
فرزاد مهریار
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۱۵
شما خودتان رو به ندیدن من می‌زنید استاد . ادبیات علی کریمی زشت و دور از شأن بود ، قبول . به کدام سوالش پاسخ داده شد ؟ اصلا چرا عالیجناب کی‌روش خودش را سپر بلای فدراسیون فوتبال ایران کرد؟ چرا از این حجم آشکار فساد و تباهی دفاع کرد؟ چون روزی روزگاری مرد بهاری و دولت هاله نور با همکاری اقتدارگرایان دم از مبارزه با فساد زد و حجم فساد را صد برابر کرد ، امروز باید مبارزه با فساد فراموش شود و زیر سبیلی در شود؟
۲
پرسپولیس واقعی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۳۸
حضرت علی در برابر قاضی با مرد یهودی برای ادعای صدق برابر بود؛ کی روش که سهل و کوچک است بزرگترین شخص روی زمین هم در برابر خلاف و دروع باید جوابگو باشد و حساب پس دهد ، باید یقه اش را گرفت ، قانون باید یقه اش را بگیرد.قانون بیاید و ثابت کند و یقه بگیرد.
مسئله این است که محکمه عادلی وجود ندارد و ابدا قصد و غرض مبارزه با فساد نیست وگرنه چه خارجی اش و چه داخلی اش در برابر جرم و خلاف ، باید تاوان پس دهند.
من صحبتم این است مایی که به خاطر حق طلبی ! کریمی ، پشتش بودیم به آن وجه عظیم و و حشتناک ، بعد از خطای آشکار علی کریمی سکوت کردیم.
آن توهین در برابر این توهین ، شما قضاوت کن ، همین چیزها باعث می شود که فکر کنم ،
داستان دفاع ما از کریمی اصلا برای مبارزه با فسادش نبود که به خاطر توهین کی روش به یک ایرانی آنطور برآشفتیم ، اما در برابر توهین بزرگتر کریمی ما سکوت کردیم.
نمی توانم باور کنم ایشان منافع عمومی را در نظر داشت که در آنصورت بعنوان یک ایرانی در یک جای معتبر و مستند توهین نژادی نمی کرد.
تمام مبارزات با فساد ما چون نیت واقعی ، مچ گیری و تصفیه حساب شخصی است به جایی نمی رسد.
۳
شهرام
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
متن عالی بود. نکته خیلی خوبی هم اشاره کردی؛ اگه کیروش میخواست تو رابطه ش با بامداد و شرکت اوول اسپورت رانتی ایجاد کنه، هیچوقت طرف رو نمیوورد تو کادر خودش و همه جا رسانه ها اون دوتا رو باهم ببینن و توجهشون بهش جلب بشه! هر ادمی با حداقل عقل هم میدونه باید تا میتونه رو یه رابطه فساد دار خاک بپاشه تا مخفی بمونه! خیلی راحت بامداد رو پشت پرده نگه میداشت که هیچ کس نفهمه اصن همچین ادمی با تیم ملی رابطه داره! اما کیروش از همکاری با اوول اسپرت راضیه. کیه که ندونه تو این چند سال ترابیان و اسدی و سایرین که میخواستن تیم ملی و کیروش رو بزنم تو برگزاری اردوها و کمپ ها و بازی های دوستانه ش اخلال ایجاد میکردن! اما حالا کیروش از همکاری با اوول اسپرت و دوند اماده سازی تیم راضبه و این چیزیه که مخالفای کیروش نمیخوان. چون راه اسیب رسوندن اونا به تیم ملی محدودتر شده. یه سری هم بودن قبل کیروش، خودشون برای تیم ملی هرکاری میکردن و پورسانتشون میگرفتن. از قضا دوست نزدیک آقای مبارز ضد فساد هم ایجنت هست، اونم ایجنت رسمی فدراسیون! منافع اوناهم با وجود کیروش به خطر افتاده و دنبال این هستن که سرمربی رو به هر بهونه ای بزنن. و حالا بهش انگ دلالی میزنن، کاری که خودشون دنبالشن...
فردا هم احتمالن ادعا میکنن کشور المان به ایران پیشنهاد داد یه ماه تو کمپ بایرن مونیخ اردو بزنید و تمام هزینه ها واسه تو ایران جونم و با هر کی هم خواستی به خرج ما بازی کنید اما کیروش قبول نکرد!!
۴ ۲
حمید
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۲۶
اخه مساله اینه که اگه خودتو بذاری جای منتقدین کیروش اینکه یه دلال رو آورده تو کنفرانس رو تعبیر به دست پیش زدن برای پس نیافتادن می کردی. خیلی ها رو می شناسم که این کار رو می کنن و کیروش هم اگه واقعا در این فساد نقشی داشته چه بهتر که همون آدم رو بیاره تو کنفرانس تا همه رو با همین استدلال شما گول بزنه. البته اگه واقعا نقشی داشته باشه در فساد فدراسیون. واقعیت از زاویه دید مخالفین کیروش به این شکله و استدلال شما براشون پذیرفتنی نیست.
اون چیزی که من از کامنت ها متوجه می شم اینه که در مورد کیروش یک سری ابهامات هست. یک عده بر پایه این ابهامات بدون سند و مدرک کیروش رو متهم کنند.یه عده دیگه هم بدون سند و مدرک همین ابهامات رو صرفا به خاطر علاقه شون به کیروش رد می کنند.
۲
جيم
يكشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
باهوش نياره هم ميگي رابطه باهاش رو داره مخفي ميكنه اكه ترس افشاي رابطه باهاش نداره چرا مخفي كرده!

با كيا هشتاد ميليون شديم ....مرزهاي بلاهت در ثريا هم باشد مرداني از سرزمين پارس ردش مي كنند
۱
حمید
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۴
من تا چند وقت پیش حامی کیروش بودم ولی الان واقعا در صحت تصمیمات و روش هاش دچار تردید شدم. البته همچنان خودمو در طیف مخالفانش نمی دونم. منتهی دیگه ازش حمایت هم نمی کنم. کنار می ایستم و منتظر می مونم تا زمان بگذره و واقعیت ها بیشتر مشخص بشه.
۲
بی طرف
سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۲۵
این بیرانوند الحق که همشهری خودمه. قشنگ لُر ترین دروازه بان دنیاست.
آخه کی تو بازی تدارکاتی وقت کشی میکنه؟ خیلی مسخره بود. بابا مسابقه تدارکاتیه. باید از خداتون باشه بازی کنید. نه اینکه زمانش رو به وقت کشی بگذرونید. کاپ نداره. قشنگ ده دقیقه کمتر بازی کردن با این وقت کشی های مسخره. که سردسته شون بیرانوند بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر