فهرست
بازنده سربلند دربی: شجاع دل
بازنده سربلند دربی: شجاع دل

بازنده سربلند دربی: شجاع دل

آی اسپورت – در تاریخ دربی، فقط یک گزارشگر جرات کرده برای گلزنی یک تیم خوشحالی کند. دربی 79، سجاد شهباززاده بعد از 4 بازی طلسم دربی‌های بدون گل را شکست و فردوسی‌پور، برای پایان روزهای صفر - صفر فریاد خوشحالی کشید. برای نسلی که به دربی‌های صفر – صفر و یک – یک عادت کرده‌اند، دیدن دربی‌های اخیر یک اتفاق است. دربی‌هایی که هیچکس پیش از مسابقه، نتیجه آن را نمی‌داند و تا دقیقه نود، استرس وحشتناکی دارد.

از زمان ورود برانکو به پرسپولیس، او 5 بازی روبروی سه مربی مختلف استقلال قرار گرفته است. امیرقلعه‌نویی، پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان، که هر کدام فلسفه خاصی داشتند. فلسفه هر سه آن‌ها در نهایت، تحت تاثیر فلسفه برانکو قرار گرفت. مربی که دربی را نه برای نباختن، که برای بردن و جشن گرفتن می‌خواهد. از 5 دربی برانکو، فقط یکی بدون گل مساوی شده و مجموعا، 14 گل رد و بدل شده‌اند. میانگین حدود 3 گل در هر بازی که استانداردهای دربی خسته کننده تهران را تغییر داده است.

دربی تهران قبل از حضور برانکو، در 5 بازی آخر مجموعا 3 گل داشت و رساندن این عدد به 14 گل، نیاز به یک اتفاق داشت. اتفاقی که دو سال قبل، روی نیمکت پرسپولیس افتاد تا هم این تیم از روزهای تلخش فاصله بگیرد و هم دربی، روزهای جذاب‌تری را تجربه کند. چه دربی فصل گذشته که پرسپولیس 2-0 برنده به رختکن رفت و چه دربی امسال که نیمه اول 3-1 بازنده بود، فلسفه برانکو برای دربی فرقی نداشت. حمله کنید، گل بزنید و از گل خوردن نترسید.

۱۹ ۱۲  
آی اسپورت
2017-02-13 18:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
منتقد
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۲
مرده..یه مرد...نه یه دو رو...نه یه شومن... نه یه ریاکار مذهبی نما...
حامد
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۰۵
چشم اسفنديار جناب برانكو :
وقتى امروز از قول مدير فنى تيم استقلال ( اقاى بهتاش فريبا ) خوندم كه تعويض رامين رضاييان اشتباه اقاى برانكو بود و بعد از خروج رضاييان ما از جناح چپ خودمون فشار و نگرانى به مراتب كمترى داشتيم يادم اومد كه من هم بعنوان هوادار پرسپوليس وقتى ديروز بيرون كشيدن رضاييان رو ديدم به سهم خودم گفتم اين تعويض عجيب هديه جناب برانكو به تيم حريفه و متاسفانه به نظر ميرسه تعويض ها چشم اسفنديار اقاى برانكو هستند و جناب برانكو صرف نظر از توانايى بازيكنان و جريان بازى براى همه بازى ها يه تعداد تعويض مشخص و محدود دارند و فعلاً سوزن تعويض ايشان روى رامين رضاييان گير كرده .، و عجيب اينكه همه هواداران هم از اين تعويض بى منطق متعجب بودند
۱
محمد
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۳
حقیقت اینه که یه مربی کروات که بازیکن متوسطی هم بوده و در یک کشور کم جمعیت و بدون دربی زندگی کرده قطعا درک چندانی از دربی نداره برانکو، برد و باختش در دربی کاملا اتفاقی بود نه موقع برد بابرنامه بود نه موقع باخت البته او مثل هر مربی خارجی دیگه بیخیال وارد دربی میشه چون جنبه حیثیتی بازی را درک نمیکنه اگر پروین بود یا حتی فرشاد یا گل محمدی غیر ممکن بود تو همون نیمه اول 3 گل بخوریم آخرین باری که اینطوری شد مربی مون یورگن گده بود
۱
امید از تفت
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۱
نه نه اصلاً. واقعیت را باید گفت. شجاعت فقط برای همون 20 دقیقه اول بود. نه شجاع بودیم و نه سربلند البته سرافکنده هم نبودیم. پرسپولیس نیمه دوم باید شخصیت یک قهرمان را نشون میداد که نداد. ما زمانی میتونیم ادعا کنیم سربلند بودیم که بازی را حداقل حداقل به تساوی بکشونیم که با یک روحیه جنگندگی و قهرمانی میشد اینکار را انجام داد. ولی با همون نیمه اول باخت را پذیرفتیم در حالی که پرسپولیس باید تا سوت پایان بجنگه نه بازی و حمله از سر رفع تکلیف و بدون روحیه.
۷ ۱
اس
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۰۲
بازی رو ندیدی؟ نیمه دوم بازی یک طرفه نبود آیا؟ دفاع استقلال ده نفره نبود؟
به هر حال تاکتیکشون بود. شاید هرکی دیگه هم بود به جای حمله سعی بر حفظ سه گلش می کرد. استقلال مقاومت کرد. پرسپولیس هم کمی بدشانس و بی دقت بود.
پرسپولیس از نبود هافبک دفاعی و دفاع چپ تخصصی ضربه خورد. وگرنه استقلال هم عالی نبود و پرسپولیس بود که ضعیف بود. هر چند که تو روز ضعیفش هم تو جریان بازی قوی تر از استقلال بود.
reza
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۵۷
گل گفتی زنده باد شجاع دل و همه شجاع دلان
بیگ لایــــــــــک
ایمون زاید10103
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۰
Brave Heart
۵
sia
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۶
کاملا در مورد دربی 84 اشتباه فرمودین
نیمه دوم پرسپولیسی ها محتاطانه تر بازی کردن که اسیر ضد حمله استقلال نشن که این هم نظز برانکو بوده (البته دقایق آخر دیگه چیزی برای از دست دادن نداشتن و برعکس شد)
۳
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۳۱
قوانین زندگی در فوتبال خیلی سفت و سخت تر خودنمایی میکند.یک اشتباه دروازه بان می شود خودکشی ؛ پلک بزنی مسی گلش را ثانیه ی آخر می زند و
خوب ببینی به خداداد پاس طلایی می دهی یک لحظه در محاسبه غفلت کنی رضا نقره داغت میکند.
اگر فکر کنی بازی تمام شده ایمون زائد یادگاری می گذارد و
اگر پیش از بازی خود را برنده بدانی از پس یک هجده ساله هم بر نخواهی آمد.
آلمان به کرواسی باخت تا از نو شروع کند و برزیلیها به ازای هرگلی که می خوردند با اشک قسم می خو ردند که دوباره بر می گردند.
۳
واقع بين
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۳۴
يه واقيعيت محض كه كمتر كسي بهش فكر ميكنه ... مهمترين شانسي كه برانكو آورده جمع شدن يه سري بازيكن خيلي خوب در تمامي پستهاست كه در واقع ميتونن بهترين بازيكن ليگ داخليمون باشن ..... يه نگاهي به اين اسامي بندازيد بيرانوند ماهيني رضاييان جلال حسيني مسلمان سروش رفيعي طارمي وحيد اميري احمدزاده .... جالبيش اينه كه بازيكني مثل مسلمان رو اصلا برانكو نميخواست و بهش بازي نميداد و فقط يك اتفاق تلخ باعث شد مسلمان فيكس بشه ( فوت مرحوم نوروزي ) ...و يا بازيكني مثل سيدجلال رو پارسال به تيمش راه نداد تا آخر فصل افسوسش رو بخوره .......همين چند كلام حرف كل عيار مربي مثل برانكو رو روشن ميكنه و خلاص ... دوستاني هم كه ميگن برانكو بازيكناني مثل انصاري رو تحويل تيم ملي داد نظرشون رو به بازيكناني نظير نورافكن و اسماعيلي و برزاي و قرباني در تيم رقيب جلب ميكنم !!!!.
۳ ۱
No One
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۱۳
تو رو خدا اینقدر مزخرف نگو و سعی کن فقط یک بار واقع بین باشی
درسته کنتور نداره ولی مراعات مارو بکن داداش !
۱
عمید
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۲۷
دست برانکو در همین دربی رو شد ولی طرفدارای خر متعصب پرسپولیس نفهمیدن. دست برانکو در لیگ آسیا این دفعه یه جوری رو میشه که میفهمین این دست به قلم بردن ها بی فایده بوده. برانکو منو یاد همون دوران تیم ملی میندازه. برانکو استراتژی بلد نیست. و توی بازی های بزرگ میشه فهمید چقدر تهی و خالی از ایده ست/
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر