فهرست
غرش آنفیلد: پیروزی در "یک چشم" به هم زدن
غرش آنفیلد: پیروزی در "یک چشم" به هم زدن

غرش آنفیلد: پیروزی در "یک چشم" به هم زدن

آی‌اسپورت – اگر حتی یک درصد هم شک و تردیدی وجود داشت که تمرکز اول و آخر لیورپول این فصل روی لیگ برتر است، نمایش شاگردان یورگن کلوپ مقابل پاریس سن ژرمن به این تفکر پایان داد. پیروزی 2-3 مقابل پاریسی‌ها شب اروپایی به یادماندنی دیگر در آنفیلد رقم زد و یک بار دیگر ثابت کرد ادعای کلوپ بی اساس نبوده: لیورپول در شب خوبش قادر به شکست دادن هر تیمی در اروپا است.

روبرتو فرمینو قهرمان بزرگ این شب بود، مهاجمی که با یک چشم مصدوم بازی را از روی نیمکت شروع کرد، اما بعد از ورود به زمین با شوتی دقیق گل پیروزی تیمش را زد. جدا از فرمینو اما لیورپول در سرتاسر زمین ستاره‌هایی داشت که مقابل پاریسی‌ها درخشیدند و به این ستاره‌های پر زرق و برق درس فوتبال دادند.

پی‌اس‌جی هم مثل لیورپول در حالی پا به این بازی گذاشت که هر پنج بازی اولش در لیگ را برده بود. توماس توخل حتی در پیروزی 0-4 جمعه شب مقابل سنت اتین به نیمار و کیلین امباپه هم استراحت داده بود. اما مسئله دقیقا همینجا بود. پاریسی‌ها برای چنین جدال بزرگی به اندازه کافی در این فصل در رقابت‌های داخلی به چالش کشیده نشده بودند و اصلا انتظار اتفاقی که قرار بود در آنفیلد برایشان بیفتد را نداشتند.

در یک سوی چمن آنفیلد تیمی قرار داشت که به قول کلوپ برای بردن چمپیونز لیگ ساخته شده بود، اما حتی یک بار هم موفق نشده بود با پول‌های قطری‌اش به نیمه نهایی این تورنمنت برسد. در سوی دیگر اما یکی از اشراف‌زادگان اروپایی صف‌آرایی کرده بود، قهرمان پنج دوره جام باشگاه‌های اروپا / چمپیونز لیگ، و فینالیست سال گذشته.

هواداران پاریسی در این شب نهایت تلاششان را کردند تا حضورشان در آنفیلد را نشان دهند. تیاگو سیلوا هم در ابتدای بازی تصمیم گرفت تیمش در نیمه اول پشت به جایگاه "کاپ" بازی کند، تا حداقل در نیمه دوم تحت این فشار وحشتناک قرار نگیرند. اما همانطور که کلوپ پیش از بازی گفته بود اینجا خانه لیورپول بود و هیچ تیمی نمی‌تواند مقابل شب‌های اروپایی آنفیلد 90 دقیقه دوام بیاورد.

لیورپول در همان 15 دقیقه اول بازی هفت کرنر روی دروازه پاریس سن ژرمن فرستاد. پاریسی‌ها در این فصل در هیچ بازی‌ای بیشتر از 7 کرنر در کل 90 دقیقه به حریفانشان نداده بودند. با اینکه موج حملات میزبان همراه با هیچ موقعیت گل صد در صدی نبود، اما ریتم لیورپولی‌ها اجازه جا افتادن مهمانشان در جو بازی را نمی‌داد.

بعد از گذشتن این دقایق ابتدایی، و وقتی به نظر می‌رسید پاریسی‌ها طوفان را پشت سر گذاشته‌اند، ارسال اندرو رابرتسون با ضربه سر دنیل استوریج وارد دروازه آلفونس آرئولا شد و چند دقیقه بعد جیمز میلنر از روی ضربه پنالتی که جینی واینالدوم گرفته بود نتیجه را دو برابر کرد. البته در سوی دیگر زمین هم خط حمله پاریسی‌ها روی هر پاس اشتباه لیورپولی‌ها دروازه‌شان را تهدید می‌کرد. پس تعجبی نداشت وقتی توماس مونیه پیش از پایان نیمه اول یک گل را جبران کرد.

تصمیم کلوپ در این نیمه برای قرار دادن نبی کیتا روی نیمکت، کنار فابینیو، با نمایش درخشان میلنر و جردن هندرسون در مرکز زمین کاملا درست از آب درآمد. میلنر با تکل‌های خودش، به خصوص روی پای نیمار، باعث انفجار آنفیلد می‌شد و در نیمه اول بیش از هر بازیکن دیگری در زمین از این راه توپ را از حریف پس گرفت.

اما در نیمه دوم در حالیکه انتظار می‌رفت پاریسی‌ها برای زدن گل مساوی روی دروازه لیورپول فشار بیاورند، باز هم این شاگردان کلوپ بودند که جریان بازی را در دست داشتند. محمد صلاح روی ریباند ضربه‌ای از استوریج گل سوم تیمش را زد، اما داور خطای مهاجم لیورپول روی آرئولا را گرفت. خود استوریج در ادامه فرصتی عالی روی ارسال ترنت الکساندر-آرنولد را از دست داد و ضربه سرش را جوری که باید نزد.

در این روند بازی، در حالیکه به نظر می‌رسید پیروزی برای لیورپول قطعی است اما یک لحظه لغزش کار را به تساوی 2-2 کشاند. صلاح پاسی ساده را در یک سوم دفاعی خودش خراب کرد و ویرجیل ون دایک موفق نشد به موقع واکنش نشان دهد و توپ نیمار با خوش‌شانسی به امباپه رسید و او در نهایت دروازه الیسون بکر را باز کرد.

بدین ترتیب لیورپول در شرایطی قرار گرفت که مجبور شد یک بار دیگر بازی را ببرد. و این بار نوبت فرمینو رسید که در شلوغی باکس پی‌اس‌جی با یک توی سر توپ و یک ضربه محکم و دقیق دیگر کار را تمام کند. بعد از پایان بازی کلوپ از این پیروزی به عنوان شروعی دوباره و پا گذاشتن در سفری جدید یاد کرد.

لیورپول قطعا این فصل قصد جنگیدن برای قهرمانی لیگ برتر را دارد. اما نمایش آن‌ها مقابل قهرمان فرانسه، از دقیقه اول تا آخر، هیچ نشانی از قصدشان برای فدا کردن چمپیونز لیگ در این راه نداشت.

۵    
آی اسپورت
2018-09-19 10:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر