فهرست
مرثیه‌ای برای سرخابی‌ها
مرثیه‌ای برای سرخابی‌ها

مرثیه‌ای برای سرخابی‌ها

آی اسپورت - استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. به همین سادگی می‌توان نوشت، ولی به همین سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت. چرا این دو تیم حتی توان و نای عبور از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را ندارند؟ لطفا از تکرار این جملات که ما زمین تمرین مناسب نداریم، برنامه‌ریزی نداریم، بازیکنان از پایه آموزش‌های لازم را ندیده‌اند، داوران سر ما را می‌برند، فوتبال ما فقط عنوان حرفه‌ای را یدک می‌کشد و دیگر جمله‌های تکراری و کسل‌کننده دست بردارید. اگر این جملات می‌توانست دردی از این فوتبال دوا کند که تا به حال افاقه کرده بود. پس معلوم می‌شود که مشکل جای دیگری است.

مجیدی در نشست خبری پس از بازی مقابل الدحیل می‌گوید که تیمش تمرکز لازم را نداشته و گل نزده. چقدر این حرف قابل قبول است؟ مجیدی می‌خواهد توپ را به زمین چه کسی بیندازد؟ اول منشا را «دَک» کرد و الان هم طارق همام را. او می‌خواهد ثابت کند که رییس جدید است و همه باید طبق قوانین نانوشته‌اش پیش بروند. مجیدی در جستجوی کدام مقصر است؟ آنها که استقلال را گذاشته و رفته‌اند یا آنها که در تیم حاضر و آماده هستند و گردن‌کشی می‌کنند؟ پرسپولیسی‌ها هم به دنبال یک خاطی نامرئی خارج از سیستم تیم‌داری می‌گردند. ولی واقعیت این است که فوتبال در ایران به یک «جنگ فرسایشی» تبدیل شده که از سکوهای ورزشگاه‌ها، رسانه‌ها، مدیریت تیم‌ها، وزارتخانه، کانون‌های هواداری و درگیری‌‎های داخل تیمی به بطن آن تزریق می‌شود. فوتبال دیگر کشش این هجمه سنگین از جنگ و دعوا را ندارد. ناتوان‌تر از این است که بتواند با تمام این مشکلات بجنگد. ناامیدی گسترده که چترش را بر سر جامعه پهن کرده، فوتبال را هم زیر پر و بالش گرفته و تاثیر خودش را بر این ورزش جذاب گذاشته است. اگر در تمام دنیا فوتبال باعث نشاط است، برای ما تنها چند دقیقه، خنده‌ای موقت به لب‌های‌مان می‌آورد. برای سرخابی‌هایی که روزگاری آقایی می‌کردند امروز مرثیه بخوانید.

۱۷ ۷  
آی اسپورت
2019-05-07 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
كنت دراكولا
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۴۰
حذف شدن داريم تا حذف شدن بله ما حذف شديم ولي ببين چجوري؟؟!!تو سه بازي داور سر مارو بريد تو همين بازي دو تا پنالتي برامون نگرفتن!!فقط كافي بود فقط اين بازي داور درست قضاوت ميكرد الان شرايط فرق ميكرد ولي تو تهران كيسه حذف ميشه در حالي كه دروازه بانش بهترين بازيكن زمين بود!!ما حذف ميشيم با كمترين موقعيت گل به حريف و ناداوري ولي اونور دروازه بانش بهترين ميشه!!
۳
Majid
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۳:۰۴
هیچ کس اشتباه خودشو گردن نمیگیره :|
اسمان
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۵:۰۷
یکی از دلایل حذف سرخابیها شخص شخیص فتاحی رییس سازمان لیگ است.که انگار در پایان لیگ بلافاصله جام جهانی شروع خواهدشد.ضمنا از وقتی ایشون شده رییس سازمان لیگ بی برنامگی .و ایرادات عمده در بلیط فروشی وکلا اشوب در استادیومهابوجود اومده.
۲
Mahdi
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۳۵
پرسپولیس با همه ی بد بودناش و موقعیت خراب کردناش بازم اگه اشتباه داوری نبود الان با 9 امتیاز تیم دوم بود پرسپولیس فقط یه مهاجم مثل بونجاح میخاد برای موفقیت تو آسیا
۱
مسعود امامی
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۱۷
نویسنده واقعا یا فوتبالی نیست یا از روی هوا نوشته...
بازی های پرسپولیس رو دیدی
گل اول افساید پاختاکور تو تهران ...
گل آفساید السعد .....
پنالتی واضح دیشب .....

اینها رو ببین و بعد شروع به نوشتن کن - انصاف خیلی خوبه که بعضی نویسندها ازش بی بهره هستن
۲
سعید
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۳۵
سیر منطقی پاراگراف اول این نوشته‌ی گران‌بها باید در کلاس‌های منطق و فلسفه آموزش داده شود! به سطح استدلال دقت کنید: چون یک سری مشکلات همیشه هستند و حل نشده‌اند، پس نمی‌شود اتفاقات را منوط به آن‌ها دانست! امیدوارم همه‌ی روزنامه‌نگاران ورزشی ما یک بار لااقل کتاب منطق اول دبیرستان را تورق بفرمایند.
۴
مجید
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۳۶
چرت و پرت. اخه اگه این همه داور سوت های اشتباه نمیزد که الان پرسپولیس صدر جدول بود. هر مزخرفی به دستتون میاد نزارید
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر