فهرست
ابهام مهم؛ الشرطه ۴کارت زرد دارد یا ۵ تا؟
ابهام مهم؛ الشرطه ۴کارت زرد دارد یا ۵ تا؟

ابهام مهم؛ الشرطه ۴کارت زرد دارد یا ۵ تا؟

آی اسپورت - مطابق اطلاعاتی که در گزارش بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا ثبت شده، تیم الشرطه تا قبل از بازی با استقلال 5 کارت زرد و یک کارت قرمز گرفته است اما نکته این جاست که یکی از این کارت‌های زرد در بازی این تیم مقابل الوحده امارات ثبت شده است! ولید سالم مدافع شماره 23 الشرطه در دقیقه 45 بازی مقابل الوحده یک کارت زرد از داور بازی دریافت کرد. این در حالی است که الوحده از جدول مسابقات کنار گذاشته شده و نتایجش در جدول محاسبه نمی‌شود. مثلا گل خورده الشرطه در بازی مقابل الوحده امارات هم محاسبه نشده و در جدول مقابل ردیف گل‌های خورده تیم عراقی به جای عدد ۵، عدد ۴ دیده می‌شود و گلی که این تیم از الوحده دریافت کرده از جدول پاک شده است. حالا سوال اینجاست که آیا با حذف الوحده از جدول مسابقات، کارت زرد بازیکن الشرطه در بازی مقابل این تیم هم حذف خواهد شد؟ اگر جواب مثبت باشد، تعداد کارت‌های زرد الشرطه ۴ کارت خواهد شد و این به سود این تیم و به ضرر استقلال خواهد بود.

امتیازات انضباطی چگونه محاسبه می‌شوند؟

امتیازات انضباطی هر تیم مربوط به کارت‌های زرد و قرمزی است که در مسابقات توسط بازیکنان این تیم گرفته شده است. طبق قانون هر کارت زرد یک امتیاز منفی و هر کارت قرمز مستقیم ۳ امتیاز منفی دارند، در صورتی که یک بازیکن با گرفتن دو کارت زرد از مسابقه اخراج شود نیز در مجموع ۳ امتیاز منفی دریافت می‌کند. ضمنا بازیکنی که علی‌رغم داشتن کارت زرد، با کارت قرمز مستقیم روبرو شود ۴ امتیاز منفی می‌گیرد. با این حساب استقلال تا قبل از بازی امروز ۵ امتیاز منفی دارد اما درباره امتیازات منفی الشرطه به دلیل همان کارت زردی که بازیکن این تیم در مقابل الوحده گرفته ابهاماتی وجود دارد و مشخص نیست که امتیاز منفی این تیم منفی هشت است یا منفی هفت!

البته امیدواریم استقلال امروز با یک برتری بیش از یک گله بر الاهلی عربستان غلبه کند و کار به کارت شماری و اما و اگر کشیده نشود اما در چنین شرایطی اگر استقلال بازی امروز را با پیروزی یک بر صفر پشت سر بگذارد و یک اخراجی بدهد و کارت زرد بازیکن الشرطه در مقابل الوحده، پاک شده باشد، با توجه به کارت‌های زرد بیشتری که استقلال در طول مسابقات دریافت کرده از صعود به مرحله بعد بازخواهد ماند. این در حالی است که هنوز هم مشخص نیست قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره چه می‎گوید. به هر حال استقلالی‌ها برای رعایت احتیاط هم که شده باید هر چه زودتر از مسئولان AFC در این باره پرس و جو کنند تا دقیقا مشخص شود که تعداد کارت‌های زرد تیم الشرطه ۴ است یا ۵! زیرا همین اختلاف کوچک یک عددی، می‌تواند باعث حذف شدن استقلال از لیگ قهرمانان شود.

  ۱  
آی اسپورت
2020-09-23 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
متخصص عاسیا
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹، ۱۶:۲۱
چه حرص و جوشی می خورن توله سگااای در خدمت کیسه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر