فهرست
نوبت طاهری؛ این هم از افتضاح اختصاصی شما
نوبت طاهری؛ این هم از افتضاح اختصاصی شما

نوبت طاهری؛ این هم از افتضاح اختصاصی شما

آی اسپورت – دوران مدیریت علی اکبر طاهری در پرسپولیس مثل دوران بقیه مدیران این باشگاه پرماجرا بوده است. پرسپولیس در دوران او مثل همیشه پر بود از ماجراهایی مثل اعتصاب، درگیری بازیکنان با هم و با مربی و با مدیر، شکایت‌های بین‌المللی، پرونده‌های مالی و ... . طاهری اما همیشه از عملکردش در پرسپولیس دفاع کرده است. او به خصوص در پرونده‌های مالی همیشه سعی در مظلوم جلوه دادن خودش داشته است. طاهری هر گاه بحث به مشکلات مالی کشیده شده از این گفته که در دوران مدیریتش بدهی‌های سال‌های پیشین باشگاه را پرداخت کرده است. بدهی‌هایی که بعضا از بیش از ده سال پیش باقی مانده.

در این مورد البته حق با او بوده است. آخرین نمونه در این باب هم ماجرای مانوئل ژوزه و دستیارانش است. این بدهی مربوط به دوران مدیریت محمد رویانیان در پرسپولیس است که از بخت بد طاهری فیفا حکم این پرونده را در دوران مدیریت او صادر کرد. پرسپولیس پرونده‌‌های مشابه هم زیاد داشت و دارد. اما طاهری به درستی ادعا می‌کند که هیچ کدام از این پرونده‌ها مربوط به دوران مدیریتی او نبوده. این که این پول‌ها چطور به دست آمد و صرف پرداخت بدهی‌های باشگاه شد در این بحث نمی‌گنجد. اما نکته این جاست که حالا دیگر طاهری نمی‌‌تواند با همان جمله همیشگی از عملکرد خودش دفاع کند.

ماجرای مهدی طارمی و حکمی که فیفا در این باره داده است از ابتدا تا انتها در دوران مدیریت او رخ داده است. این افتضاح باور نکردنی محصول مدیریت اوست. طاهری باید پاسخ بدهد که چطور توانست بدون اطلاع کافی از وضعیت قرارداد مهدی طارمی با ریزه اسپور با او قرارداد ببندد. بدون دیدن برگه تسویه حساب. بدون دیدن برگه فسخ قرارداد. این‌ها دیگر ربطی به مدیران قبلی پرسپولیس ندارد. این افتضاح اختصاصی طاهری است.

اتفاقی که در این پرونده افتاد ضربه بزرگی به طاهری خواهد زد. او دیگر نمی‌تواند مثل سابق از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و بقیه را مقصر بداند. ضمن اینکه این وضعیت برای همه مدیران پیش از او هم وجود داشته است. همه مدیران قبل از طاهری هم بارها از این که باید بدهی‌های به جا مانده از مدیران پیشین را پرداخت کنند گلایه کردند. این اتفاقی است که از این به بعد هم خواهد افتاد. چه تضمینی وجود دارد که وقتی طاهری از پرسپولیس می‌رود باشگاه بدهی نداشته باشد؟ در واقع مدیر آینده پرسپولیس هم وارث بدهی‌هایی است که از دوران طاهری به جا خواهد ماند. او باید از این به بعد دنبال توجهات و بهانه‌های دیگری برای گاف‌های مدیریتی‌اش باشد.

۴۴ ۲۲  
آی اسپورت
2017-09-24 11:13:00
نظر دهید

۲۲ نظر
مجتبی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۹
لعنت بر بد خواهت دکتر هستیم به پایت
عارف
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۲
آقای نامدار حتما باشگاه روسی که شکاری رو گرفت هم مدیرش حرفه ای نیست نظر شما چیه؟
۸
علی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۴
حالا شما خودت رو ناراحت نکن! من هوادار باید معترض باشم که نیستم چرا که بازگرداندن طارمی منجر به قهرمانی پرسپولیس شد
محسن
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۴
شما که البته،فقط در مورد بقیه تیمها کمی ناراحت میشید.اگر باشگاههای ایران هم مثل تیم ترکیه ای،صاحب داشت این قهرمانی هم از شما گرفته میشد.خوشم میاد زر زیادی میزنید و از باند فلان و مافیا شاکی هستید.خودتان مافیا و باند هستید لعن بقیه را میکنید!
رضا
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
طاهری اشتباه کرده سر این قضیه ولی همچنان با اختلاف بهترین مدیر بین مدیران گذشته پرسپولیسه، ۲۰ تا پرونده پرسپوایس تو فیفا رو بسته و نسبت به تمام مدیران قبلی رابطه معقولی با کادر فنی و بازیکنا داره در ضمن به رسانه ها هم باج نمیده، اینکه اعتصاب انجام شده در زمان طاهری هم از اون حرفتی خنده داره چون تیمی که زیر فشار پرداخت نکردن حق و حقوقش از تمام منابعش هست مثل رفیق شما آقای شیرازی و غیره مشخصه که سخته پرداخت ۱۰۰ درصد ولی شما که قرار نیست بفهمی چون سودت تو نفهمیدنه.
خاطره بازی با العین
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۵
...واژه کوچکی است برای حماقت های شما
طاهری یه قهرمانی مگه بیشتر اورده؟؟؟حبیب کاشانی هم تو هر سالی که بود یه قهرمانی اورداما...اخرش ویرانی نسیب پرسپولیس کرد بعد این اختلاف و از کجا تون اوردی ؟؟؟؟
در جواب خاطره بازی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۹
خیلی ....‌ هستی
با نام جعلی کامنت نذار
۱
هومن
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸
دقیقا این ایراد به طاهری برمگیردد و بس! و از صفر تا صد این ماجرا به عهده تیم مدیریتی ایشان است.اما یادتان باشد که املای نانوشته غلط ندارد و ایراد گرفتن آسان ترین کار دنیاست!! این یک دفاع مطلق از ایشان نیست که به نوبه خود ایشان هم اشتباهات زیادی داشته است ولی مطابق تمام آنچه که در طبیعت اتفاق مافتد ما در ازای بدست آوردن چیزی،مورد دیگری را از دست میدهیم و هیچ شخصی مطلق نیست.قطعا اگر آیتم های مثبت طاهری را در یک کفه و منفی را در کفه دیگر بگذاریم بار مثبت بسیار سنگین تر خواهد بود.هم از نظر نتیجه،انسجام ،آرامش و...... و طبعا نکته منفی هم داریم همین محرومیت طارمی و باشگاه
انگار نگارنده فراموش کرده است در دوران مدیرانی از قبیل رویانیان و سیاسی و مصطفوی چه بر سر تیم آمده است که اینچنین یکطرفه به قاضی رفته است.متاسفانه در این یادداشت به وضوح رد پای عداوت و کینه با پرسپولیس به چشم میحورد ولی در یک کلام کور خوانده اید ما با علم به اشتباه مدیریتی ایشان کماکان پشت تیم و مدیر هستیم
آقای نامدار اگه مدیریت بلدی بفرما برو مدیر شو.
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۴

پر واضحه که سر این قضیه مدیریت مقصره و جای هیچ توجیهی نیست ولی با این اتفاق نباید کل مدیریت طاهری رو نفی کرد.
طاهری یک ورزشگاه و سالن بدنسازی تجهیز کرد و یه سری کارای زیر بنایی دیگه رو انجام داد(چیزی که هنوز باشگاه استقلال نداره). همچنین یک آرامش نسبی رو تو این سه سال برقرار کرده که قبل از اون نبوده.
ممکنه بگید اینا بخاطر برانکو هست و همه چی پشت نتایج برانکو پنهان شده ولی باید توجه داشت با اون نتایجی که برانکو اول فصل دو سال پیش گرفت هر مدیری بود اونو مینداخت بیرون و دیگه برانکویی وجود نداشت ولی طاهری مقاومت کرد.
در کل ادعا نداریم که طاهری مدیر بی نقصیه ولی از خیلی از مدیرای دیگه به نسبت بهتر کار کرده.
الان هم شرایطی پیش اومده که امثال شما از آب گا آلود ماهی میگیرید. خود شما چه دستاوردی داشتید که الان از طاهری و حتی افتخاری انتقاد میکنید(البته انتقاد خوبه ولی شما انتقاد نمیکنید و فقط یه مشت کلی گویی می کنید که مدیریت بی کفایته و ...)
در آخر بسیاری از این مشکلات مربوط به خود مدیرا نیست بلکه به خاطر شیوه باشگاهداریه که معلوم دولتیه یا خصوصی و اگر همین مدیرا در یک باشگاه خصوصی کار کنن به طور خیلی متفات تری مدیریت میکنن
مدیر فقط امیر پور
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
به نظر من مدیریت پرسپولیس رو به اقای امیرپور داد. ایشون مدیر لایقیه و اصلا دروغ هم نمیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن ناصر و نادر نامدار هم خیلی لایقن برای هیئت مدیره چن این تانایی رو دارن که بیرون گود وایسن و بگن بزن زیر لنگش کن برای مربیگری هم حسام محسنیان خیلی خوبه چون آنالیز هاش کاملا!!!!!!!!!!!علمیه و اصلا حب و بغض توش نیست البته میتونه از علیفر کمک بگیره در کل کادر آی اسپورت رو باید جایگزین کادر مدیریتی پرسپولیس کرد. چون درآمد زایی هم دارن. از معجزات این کادر اینه که یک سایت رو بدون هیچگونه تبلیغ دارن اداره میکنن. حالا شما پیدا کنید ببینم از کجا خرج سایت رو در میارن
گامباماشیما
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
جدن این چه نوع تحلیلیه که چه تضمینی وجود دارد وقتی طاهری از پرسپولیس برود فلان نشود؟اگر به این نوع تحلیل باشه که خب چه تضمینی وجود دارد ده سال دیگر نود درصد مردم ایران آب آشامیدنی داشته باشند؟با عرض معذرت هم نوع سوال از بیخ مزخرف به حساب میاد هم جوابی که میشه بهش داد احتمالن یه نوع مزخرفی میشه مثل سوال.صد البته هیچ مشکلی با اینکه اشتباهات تاحدودی مدیریتی تو این اتفاق دخیل بوده نیست اما شخصن مشکل رو کم دانی وکلا و مشاورای حقوقی میبینم تا شخص طاهری چون مطمئن متن قرارداد با ریزه اسپور رو خود مدیرعامل نمیاد جزء به جزء بخونه بلکه وکلای باشگاه این کار رو میکنن و جزئیات رو به مدیر اطلاع میدن.اما به عنوان مثال این موضوع برای رویانیان صدق نمیکنه چون تنظیم قرارداد با ژوزه دقیقن خرابکاری رویانیان به حساب میاد چون جلو چشماش و با مدیریت کامل خودش داشت اتفاق میوفتاد.بهرحال تحلیلای آخ من چقدر خفن و عصبانی ام از مدیران دولتی و آنها باید جوابگو باشند و ... این نوع ژانرا یه کم خستمون کرده یه مقدار تغییر رویه بدید دوستان آی اسپورتی.
محمد
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
تو المان بکن بائر و کارل هانس رومنیگه مدیر باشگاه هست تو مملکت ما ایشون و افتخاری.بیچاره مردم که دلشون به فوتبال تحت مدیریت این توپ ندیده ها خوشه.اینم از دم خروس اقای طاهری که زد بیرون.باش تا صبح دلتت بدمد
۷
حسن سرایداری
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
در همان موقع که با واخورده هایی مثل گولج و دو سنگین وزن اکراینی قرارداد بودار سه میلیاردی بسته شد باید پرونده آقایان بسته می شد ، موفقیت های مالی هم همانقدر به طاهری مربوط است که به مدیران استقلال و تراکتور و بقیه ،در هر حال فعلا رفع و رجوع مشکل در الویت است و برای این کار همانطور که در تاپیک دیگری گفتم باید از طریق دنیزلی رضایت ریزه اسپور اخذ گردد.
امید از تفت
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
طاهری سامانه هواداری 3090 را راه اندازی کرد، ورزشگاه شهیدکاظمی را با رایزنی شورای شهر برای پرسپولیس گرفت و تجهیز کرد و قضیه فاجعه بار بلیط فروشی با مقاومت و سرسختی طاهری به نتیجه رسید و هواداران هم طرف باشگاه و طاهری بودند تا برهان مبین مجبور شد سهم خودش را از 35% به 12.5% کاهش بده، افتخاری گلابی هم فقط سر سفره پرسپولیس نشست و استفاده کرد و ولخرجی کرد. دوباره با ایرانسل قرارداد بست و اسپانسر سوءاستفاده کن همراه اول را کنار پذاشت. طاهری خیلی کارهای ریز و درشت دیگه هم انجام داد. به غیر 8 میلیارد ژوزه، 8 میلیارد دیگه از بدهی های دردسرساز داخلی و خارجی را هم پرداخت کرد و . . . ببینید مدیریت در شرایط فعلی رکود اقتصادی کشور بدون یک ریال بودجه دولتی کار آسانی نیست. فشارهای زیادی به مدیریت وارد میشه. رویانیان که اینقدر هارت و پورت می کرد پرسپولیس را درآمدزا و خودکفا کردم چرا مجبور به استعفا شد!؟ چون وقتی دولت جدید اومد بودجه و پولی از دولت تزریق نشد. تا وقتی بود که پولهای بی حساب و کتاب هم بود. در این قضیه طارمی هم 100% طاهری مقصره و بخاطر فشارهای زیاد و هیجان زدگی از برگشت طارمی، به سادگی از قضیه شکایت ریزه اسپور گذشت ولی این یا این موضوع نباید کل مدیریتش را زیر سوال برد. نکته دیگه اینکه طاهری منم منم نمیکنه و بر کار تیمی تأکید میکنه و این رمز موفقیت پرسپولیسه. پرسپولیس تا زمانی که مدیریت و بازیکنان و هواداران در کنار هم باشند هیچکس جلودارش نیست و هر بحران و مانعی را پشت سر میگذاره. هواداران با تمام وجود این موضوع را درک کردند.
قاسم
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
دمت گرم امید... از معدود کامنتهات بود که کاملا باهات موافق بودم
خاطره بازی با العین
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۵۶
تو نفتی داری اونجا تلف میشی...دانشمندی مثل تورو موساد یه وقت ترور نکنه ؟؟؟؟
مواظب خودت باش نفتی
در جواب خاطره بازی
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۴۱
بدون شک ... .... هستی
۱
Ashkanred
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
با امید خدا فدراسیون با همین فرمون پیش بره زردک قهرمان میشه !!!!
۹ ۱
فرهاد
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۳
زردک خیلی ناراحتت کرده؟
کاوه 6 & 4
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
جناب نامداری، از قدیم گفته اند توی شهر کورها یک چشمی پادشاه است. کامنت دوستان هم در زمان وقوع این فاجعه برای پرسپولیس ثابت کننده همین ضرب المثل است!
۴
الغرافه 5 ...1
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۰۲
به قیافه نکبتش خوب دقت کنید.
عموری ۶ تایی نکنه
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۰۸
خخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر