فهرست
فدراسیون و مربی بعدی تیم ملی؛ شش بند جدید
فدراسیون و مربی بعدی تیم ملی؛ شش بند جدید

فدراسیون و مربی بعدی تیم ملی؛ شش بند جدید

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش در تیم‌ملی با اقتدار کار کرد ولی مصاحبه‌های‌او باعث شد تا فدراسیون فوتبال و مهدی تاج هم به شدت تحت فشار قرار بگیرند. بعضی از چهره‌های فوتبالی اعتقاد داشتند کی‌روش در تیم ملی خوب مدیریت نشد و گهگاه می‌گفتند حتی او برای فدراسیون ریاست می‌کند نه مهدی تاج. ظاهراً این تجربه حالا رئیس را با تجربه‌تر کرده چرا که برای قرارداد سرمربی جدید نقشه‌هایی در سر دارد. تاج از همین حالا شرط و شروط و بندهای قرارداد را در ذهنش مرور کرده که بخشی از آن‌ها این بنده‌ها هستند.  

۱- سرمربی تیم ملی برای مصاحبه با رسانه‌ها باید هماهنگی لازم را با فدراسیون فوتبال انجام دهد و خارج از آن حق مصاحبه ندارد. در واقع او باید ابتدا با فدراسیون هماهنگ کند و بعد حرف بزند، در غیر این صورت جریمه مالی برایش در نظر گرفته خواهد شد.

۲- سرمربی تیم ملی اجازه ندارد درباره باشگاه‌ها مصاحبه کند و متعاقباً اگر مربیان باشگاه‌ها هم درباره تیم ملی صحبت کنند جریمه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.  

۳- مربی تیم ملی باید به فوتبال پایه ایران نظارت داشته و رابطه خوبی بین او و مربیان این تیم‌ها وجود داشته باشد. از نظر فدراسیون همه این تیم‌ها در یک چرخه هستند و باید ارتباط خوبی بین‌شان برقرار شود.

۴- غیر از دو مربی خارجی، بقیه اعضای کادر فنی تیم ملی باید ایرانی باشند. البته او می‌تواند مشاور فنی خارجی هم داشته باشد.

۵- سرمربی تیم ملی باید در ماه ۳ بازی لیگ‌برتر را از نزدیک تماشا کند.

۶- سرمربی تیم ملی باید در طول لیگ حداقل سه جلسه هم‌اندیشی با مربیان داشته باشد و در زمان تعطیلات لیگ برتر هم کلاس‌های دانش‌افزایی را برای مربیان برگزار کند.

این بخشی از شروطی است که فدراسیون فوتبال برای سرمربی بعدی خواهد گذاشت و باید دید آیا واقعاً اجرا می‌شود یا نه؟ همواره در فوتبال ایران در قراردادها چیزهای زیادی می‌نویسند ولی معمولاً هیچ‌کدام از طرفین به درستی آن را اجرا نمی‌کنند. در همان قرارداد کی‌روش هم بندهایی بود که دو طرف به آن عمل نکردند. حالا باید دید آیا ممکن است سرمربی بعدی تیم ملی همچنین شرط و شروطی را بپذیرد؟ طبیعتاً اگر او اسم بزرگی داشته باشد و مثل کارلوس در کارش جدی باشد، بعد از یک ماه و بعد از دیدن اوضاع قاراشیمش فوتبال ایران، به یکی از این بندها هم عمل نمی‌کند! 

 

خبر ورزشی 

۷ ۴  
آی اسپورت
2019-02-07 12:47:00
نظر دهید

۴ نظر
گوزن نر
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
این رستم پور رو خبر دادین کیروش بزرگ رفت کلمبیا.حالا اگه مردی بیا و نظر بده.
۴
amir
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
بامزه‌ست. کیروش چون در کارش "جدی " بوده با تیم‌های پایه کاری نداشته، بازی‌های لیگ رو تماشا نمی‌کرده و همیشه در حال دعواهای حاشیه‌ای با مربیان و تیم‌های لیگ بوده. خوشحالم که معنی "جدی" بودن در کار رو متوجه شدیم. مرسی کیروش ورزشی!
۲
nima bagheri
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
چه بخندیم به فوتبال بدون کی روش ایران از این به بعد :)
۴
nima bagheri
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۹
چرا رستم پور الان عذر خواهی نمی کنه عوضی ؟
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر