فهرست
مربی فراتر از تیم؛ پپ بر فراز پله اول
مربی فراتر از تیم؛ پپ بر فراز پله اول

مربی فراتر از تیم؛ پپ بر فراز پله اول

آی‌اسپورت- این روزها راحت‌ترین چیز انتقاد کردن از پپ گواردیولاست. عده‌ای عملکرد وی در لیگ قهرمانان اروپا را دست‌مایه طنز قرار دادند و مسیر شناکردن را همسوی نظرات‌شان بنا نهادند. بگذارید کمی خلاف آب شنا کنیم، کیفیت پپ را در لیگ قهرمانان و تقویم گذشته مرور نکنیم. کمتر مربی در دنیا وجود دارد که کیفیتش بزرگ‌تر از تیم قرار بگیرد؛ بله این کیفیت پپ گواردیولا بود که هواداران سیتی را به قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر اروپا امیدوار کرد.

 باید برای پپ کلاه از سر برداشت. چرا باید این کار را کنیم؟ این روزها کیفیت فدای نتیجه‌گرایی شده در حالی که پپ هیچ وقت کیفیتش را فدای نتیجه نمی‌کند. سخت است بتوان کیفیت را برای مدتی طولانی آن هم در لیگ طاقت‌فرسای جزیره حفظ کرد؛ او بزرگترین نعمت بین مربیان نتیجه‌گراست.

بعد از حذف شدن از لیگ قهرمانان اروپا و تکرار خاطرات جلوی موناکو هواداران با جمله «او کیفیت کافی ندارد» به ساده‌ترین شکل ممکن علیه او و تیمش انتقاد کردند بی آن‌ که از خود بپرسند کیفیت چیست؟ کیفیت مد نظر پپ با گائل کلیچی، پابلو زابالتای پابه سن گذاشته، باکاری سانیای اغلب مصدوم، سمیر نصری که نشانی از دوران آرسنال نداشت به دست نمی‌آمد. تیم به تغییر نیاز داشت و کیفیت مد نظر پپ نیز فقط از طریق همین راه به دست خواهد آمد و نه به مانند مربیانی چون دیویدمویس که پروسه ساختن را به شدت کند می کنند.

تغییرات پپ با سرعت ۳۸ هفته‌ای پریمرلیگ هم‌سو بود؛ چنان که با ۹۱ گل زده صاحب بهترین خط حمله، با ۶۵٪ درصد مالکیت توپ و میانگین ۱۷.۴ شوت در چارچوب در هر بازی با اقتدار صاحب بهترین آمار هستند. اما در لیگ قهرمانان اروپا سرعت بیشتر است؛ به مانند جمله گیوم بلگه «تورنمنت حذفی، دوی سرعت خواهد بود و سرعت سازش در این جام اصلا معنا ندارد.»

پپ پله اول را برای تیمش برداشته و با رساندن تیم به سطح اول انگلیس و بیش از ۲۱ هفته صدرنشینی مطلق لیگ و فتح مقتدرانه آن، به فکر راه بعدی است؛ بی‌شک لیگ قهرمانان اروپا چالش هیجان‌انگیز پپ خواهد بود.

قهرمانی سیتی و اولین جام پپ در انگلیس مبارک!

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2018-04-16 00:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
داود
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۳۶
پپ همچنان درخشان در عرصه مربی گری
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر