فهرست
جوان اول نه، بهترین بازیکن پرسپولیس
جوان اول نه، بهترین بازیکن پرسپولیس

جوان اول نه، بهترین بازیکن پرسپولیس

آی اسپورت - فصل قبل درست در میانه دعوای طرفداران رضاییان و آنهایی که عقیده داشتند ماهینی بدون اشتباه همچنان باید در ترکیب اصلی باشد مدافع راست دیگری دو ملی‌پوش دیگر را کنار زد و غیر از برانکو، دل هواداران پرسپولیس را ربود تا ماهینی به جناح مقابل برود و رضاییان با بی‌انضباطی‌ها و رفتار غیر معمولش کم‌کم از دایره بازیکنان پرسپولیس خارج شده و سرانجام کنار گذاشته شود. صادق محرمی وقتی به پرسپولیس آمد فقط 21 سال سن داشت اما در نیم فصل دوم لیگ شانزدهم هفته به هفته آنقدر خوب کار کرد که هیچ کس باورش نمی‌شد او تازه به این تیم بزرگ آمده و جوانی کم تجربه است. محرمی خیلی زود در ترکیب اصلی جا افتاد و هرگز جایگاهش را از دست نداد تا یکی از موثرترین‌های تیمش در راه قهرمانی باشد

شهرآورد برگشت فصل قبل را به خاطر بیاورید؛ روزی که پرسپولیس به خاطر کمبودها و تغییراتی که در ترکیب داشت با وجود برتری آماری مقابل تیم منصوریان 2-3 باخت اما آن روز بهترین بازیکن میدان را باید از تیم بازنده انتخاب می‌کردید. محرمی در نخستین شهرآوردش بهترین بازیکن میدان شد و بعد از آن با درخشش در بازی‌های لیگ قهرمانان ثابت کرد در مسابقات بزرگ نیز کارآیی فوق‌العاده‌ای دارد. محرمی فصل قبل در دو سه مسابقه عنوان بازیکن برتر میدان را از آن خود کرد و نیم فصل درخشانی را پشت سر گذاشت تا عنوان پدیده فصل را از آن خود کند.

در شروع فصل هفدهم حرفه‌ای محرمی شروع خوبی نداشت و یک سرماخوردگی نابهنگام افت صادق را باعث شد تا جایی که او خیلی سخت به ترکیب اصلی رسید. محرمی اما حضورش در پرسپولیس باز هم در نیم فصل دوم اتفاق افتاد و دوباره در لیگ قهرمانان درخشید. شماره 2 این فصل آنقدر درخشیده و جایگاهش را نزد هواداران محکم کرده بود که نیمکت‌نشینی‌اش در شهرآورد برگشت این فصل محلی برای اعتراض به برانکو شد و همان دقایق کوتاه بازی کردنش در نیمه دوم آن مسابقه تفاوت پرسپولیس بدون محرمی و با محرمی را عیان کرد. صادق با شروع فصل تازه لیگ قهرمانان درخشش دوباره را آغاز کرد و با اینکه یک مسابقه را به خاطر بیماری از دست داد در 5 مسابقه دیگر در ترکیب اصلی به میدان رفت و هرگز تعویض نشد. محرمی در بازی با نسف قارشی در تهران فوق‌العاده بود و پاس گل داد و در بازی‌های دیگر هم یکی از سه چهار بازیکن برتر تیمش بود اما در مهم‌ترین، حساس‌ترین و دشوارترین مسابقه دور گروهی درخششی فراتر از انتظار داشت.

محرمی بعد از امیری بیشترین پاس را در مسابقه عصر دوشنبه داد و در مجموع بازیکنان زمین فقط کمتر از ژاوی و حسن الهجری دو هافبک میانی السد پاس داد. محرمی در این 5 بازی 22 بار سانتر کرده که البته 3 تا از آنها موفق بوده و یک پاس گل داده اما 6 پاس کلیدی برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کرده است. صادق در این فصل لیگ قهرمانان تعادل ویژه‌ای بین کارهای تدافعی و تهاجمی‌اش ایجاد کرده و در دفاع هم به اندازه حمله موفق بوده است به طوری که در آمار تکل‌ها و پوشش‌ها 68 درصد موفق بوده و در قطع توپ هم عملکردی قابل قبول داشته است.

اما ویژگی محرمی در موفقیت او در حملات است. صادق در مقابل السد نمایشی حیرت‌انگیز داشت و با ثبت 7 دریبل موفق ثابت کرد خوش‌تکنیک‌ترین بازیکن تیمش به حساب می‌آید. در روزگاری که فوتبال فیزیکی به فوتبال فانتزی سایه انداخته و متوسط دریبل‌های تکنیکی‌ترین بازیکنان دنیا مثل ادن آزار در هر بازی به 2 یا 3 دریبل می‌رسد صادق با برتری عجیب و غریب در دوئل‌های یک در مقابل یک نه تنها هیجان را روی سکوهای سرخ می‌آورد بلکه چشم هر بیننده عاشق فوتبالی را به خود خیره می‌کند که این همه توان فنی و بدنی از کجا آمده‌؟ محرمی مقابل السد پرستاره و قدرتمند آنقدر خوب بود که  از دقیقه 70  و بالاتر از ژاویف بونجاح، بیرانوند و امیری که خوب‌های دو تیم بودند می‌شد او را به‌عنوان بازیکن برتر میدان انتخاب کرد که ناظر مسابقه نیز با بسیاری از بینندگان و تماشاگران این مسابقه هم‌عقیده بود و صادق مثل فصل قبل باز هم به جمع بهترین‌های آسیا راه یافت. درخشش محرمی همچنان ادامه دارد و او می‌تواند نخستین بازیکن تیم سه فصل اخیر برانکو باشد که به اروپا می‌رود. او شخصیت متفاوتی نسبت به برخی دیگر از هم‌تیمی‌هایش دارد. دغدغه محرمی فوتبال است و دنبال به دست آوردن دل امثال هدایتی نیست یا در اینستاگرام خودنمایی نمی‌کند. محرمی از آن دست بازیکنانی نیست که بعد از ارسال پاس گل، لوگوی باشگاهش را ببوسد و رو به سکوها گریه کند. او شخصیتی بین‌المللی دارد که برخلاف بسیاری از همبازیانش که با شخصیت بومی افق‌های دور دستی پیش روی خود ترسیم نمی‌کنند بر‌ای آینده‌اش برنامه‌ریزی کرده و با هدف پیش می‌رود. صادق که به خاطر ترس توام با احترام از سیدجلال و غره شدن به خود اصلا مصاحبه نمی‌کند و حواسش را به فوتبالش جمع کرده دنبال یادگیری زبان انگلیسی است و دنبال مسائل فنی فوتبال می‌رود. او از آن دست بازیکنانی نیست که دو شخصیت متفاوت در زمین فوتبال و بین هواداران دارند و اهل گول زدن تماشاگر و رسانه نیست‌. محرمی با رفتار موذیانه برای خودش طرفدار جمع نمی‌کند و در فضای مجازی حضوری فوق‌العاده کمرنگ دارد اما در زمین فوتبال پررنگ‌ترین بازیکن پرسپولیس است تا جایی که حالا عنوان «جوان اول» برایش کم و کوچک به نظر می‌رسد و در این تیم می‌شود راحت‌تر از قبل بهترین نامیدش.

۱۶۷ ۱۱  
آی اسپورت
2018-04-18 16:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
دم شما گرم آقای نویسنده . عالی بود و واقعا باید به اینجور بازیکنا مثل همین مطلبی که شما زحمتشو کشیدید ، بیشتر بها داد .
واقعا کیف میداد دیدن بازی محرمی .
مرتضی
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۰۰
داره هندونه زیر بغلش میذاره این فصل که پرسپولیس نمیتونه یار بگیره بگداره بره و تیم ضعیف شه . پرسپولیس این فصل به بازیکن هاش احتیاج داره نباید تیم رو تنها بگدارند . قبول دارم باید به آینده اش فکر کنه ولی دو نکته رو باید در نظر گرفت یکی این که بالاخره پرسپولیس محرمی رو پرسپولیس کرده و اون هم تو این مقطع نباید پرسپولیس رو تنها بزاره نکته دوم این که پرسپولیس تو جام باشگاهها خوش درخشیده و حضورش در بازیهای آسیایی و درخشش در این بازیها میتونه باعث بشه بیشتر دیده بشه و مشتری های بهتری پیدا کنه .
۲
P71
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
صادق میتونه مهدوی کیای دوم باشه، ب امید موفقیتت پسر سرخ...
عاشق پرسپولیس
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۰۷
همین جوان اول اگر نمی دانید بدانید که دو هفته پیش با تیمی که خواهان اوست مذاکره و قرارداد امضا کرده!!! آچمز شدید نه؟ الکی کسی رو باد نکیند. تا دیروز کسی نمی شناختش ولی حالا همون کلمه موذیانه که در متن به کار بردید رو به بهترین نحو اجرا کرده است. البته پیشرفت و ترقی حق هر بازیکنی است ولی نه موقعی که تیمت به خاطر گندکاری امثال شماها محروم شده و دستش زیر ساتور است. ضمنا آقای احمد زاده که الکی خود را به مصدومیت زده ای و قهر کردی بدون که برانکو با کسی تعارف نداره. دمش گرم که بازی با السد میخت کرد به نیکمت. بقیه هم دارند گربه رقصونی می کنند. آهای هوادار خام نوشته های پوچ این به اصطلاح خبرنگاران نشوید . الکی کسی رو باد نکنید به هر کس اندازه خودش بها دهید. باند طارمی، مسلمان و احمد زاده رو برانکو خوب شناخته. الکی به برانکو گیر ندهید. اجازه دهید ریشه بازیکن سالاری رو تو پرسپولیس بزنه.تیم تو محرومیت است اونوقت به اصطلاح بازیکن ها دارند ناز می کنند.
۶ ۲
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۳۷
حرفات همش درست . ولی چه ربطی به تحسین نویسنده از بازی صادق محرمی داشت؟! تشویق مسلمان قطعا اشتباس همونقدر که تشویق نکردن امثال صادق محرمی اشتباس.
۶
Iran2019
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۴۸
حلالش باشه
مشکلش چیه که داره میره؟؟
۵
serezo
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
کسی که دوستان صمیمیش تو پرسپولیس محمد انصاری ، ربیع خواه و امیری هستن باید هم همچین بازیکن باشخصیتی باشه ؛ کاش پنجره پرسپولیس باز بشه و بره اروپا ، اصلا دوست ندارم از گشتن با بعضیا یهویی ازون چه که هدفشه دور و یکی مثل بقیه فوتبالیستای بی جنبه این فوتبال بشه
محسن
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۳
کاش!!!! ....رفته داداش قرارداد تنظیم کرده و شاید هم امضا . یکی از ایجنت های خارجی تایید که صادق محرمی تموم کرده . زیز زیرکی باشگاه هم دیروز پریروز فهمیده . از برند تیم استفاده میکنند و مثل طفیلی میچسببند به تیم وقتی سیر شدن و پررو ، تیم رو تو محرومیت ول میکنن و میرن . والله طارمی مقابل این بچه خیلی ساده بود. عجب مارمولکیه این محرمی تازه به دوران رسیده. حالا همه ازش تعریف میکنید اما روزی که خبر قراردادش فاش شد میبینمتون .
۱
ادر
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۰۷:۲۱
محسن فازت چیه ؟ اگه هم بره باعث افتخار ماست. مطمئنم میتونه افتخارات مهدوی کیا رو تکرار کنه. دلیل توهین هایت چیه !؟
۱
&
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
این وسط نمیشه از نقش برانکو تو پیشرفت محرمی غافل شد
۹
محسن
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۴۱
آقای یا خانمiran99 مشکلی با رفتن بازیکنی ندارم اصلا همشون برن نهایت تیم با جوانانش بازی میکنه یا اصلا میکشه کنار مشکل تو بی معرفتیه مشکل جایی نمود میکنه که تیم رو تو محرومیت ول کنی بری . اگر مشکل محرومیت تیم نبود و میشد بازیکن گرفت افتخار هم میکردم . بازیکن داره دودوزه میاد .بله مشکل عدم صداقت و ریاکاریه و بی معرفتی . ضمنا علی جان پرسپولیسی تشویق بازیکن خیلی هم خوبه ولی ما عادت کردیم هرتازه به دوران رسیده ای رو زود بزرگ کنیم و خارج از جنبه اش بهش بها بدیم . هنوز قضیه رضاییان و طارمی گیت فراموشمون نشده . رضاییانی که برای هواداران داره دلبری میکنه پایه محرومیت تیم و طارمی گیت رو بنا کرد . حتی تلفن برانکو رو ریجکت میکرد اونوقت ما به برانکو گیر میدیم و اونو اذیت میکنیم . یک کم باید از احساس کم و به عقل و منطقمان اضافه کنیم .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر