فهرست
طارمی مستحق این همه بی‌مهری است؟
طارمی مستحق این همه بی‌مهری است؟

طارمی مستحق این همه بی‌مهری است؟

آی اسپورت - این روزها که زمزمه‌های بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس شنیده می‌شود دو گروه شروع به موضع‌گیری منفی کرده‌اند: اول تعدادی از هواداران پرسپولیس که محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات را نتیجه رفتار طارمی می‌دانند و به خاطر ترک تیم از او عصبانی‌اند، گروه دوم هم هواداران رقبا که سعی می‌کنند با تحریک پرسپولیسی‌ها؛ مانع بازگشت او شوند. درباره گروه اول باید گفت که هر موضعی که بگیرند به عنوان هوادار پرسپولیس محق هستند اما گروه دوم از این جهت موضع منفی گرفته‌اند که کابوس خاطرات تلخ از فصول پیش را هنوز در خاطر دارند و از تکرار آن واهمه دارند.

مهدی طارمی بازیکن بسیار موثری برای برانکو بوده است و اگر او راضی به بازگشت طارمی شود هوادار هم از این بازگشت استقبال خواهد کرد. پرسپولیسی‌ها همانطور که حق داشته‌اند منتقد مهدی طارمی باشند و از او عصبانی باشند به همان اندازه هم حق دارند او را ببخشند. اگر آقای سرمربی موافق این بازگشت باشد تحریک و کنایه‌های هواداران رقیب به هیچ عنوان نباید مانعی برای این بازگشت باشد.

رفتار هواداران پرسپولیس درباره جداشده‌ها و اولویت دادن باشگاه به بازیکن به شدت تحسین‌برانگیز بود و هیچ خواهش و تمنایی درباره بازگشت آنها در صفحات اجتماعی شاهد نبودیم، در حالیکه هنوز از سوی گروه دیگری؛ در پیج بازیکنان عجمان و قزاقستان و ... با خواهش و التماس خواهان بازگشت‌شان هستیم.

موضوع مهم‎تری که کمتر به آن پرداخته شده است این است که در ماجرای محرومیت پرسپولیس میزان تقصیر بازیکن از مدیریت وقت به شدت کمتر بوده است. واضح است که هربازیکنی می‌تواند درخواست عضویت در باشگاهی را داشته باشد این وظیفه مدیران باشگاه هست که درباره اینکه آیا این انتقال و قرارداد تبعاتی خواهد داشت یا نه بررسی‌های لازم را انجام دهند بنابراین اگر قراردادی منعقد می‌شود امور حقوقی باشگاه و مدیران آن باید همه جوانب را در نظر بگیرند. در داستان بازگشت طارمی از ترکیه و عقد قرارداد با پرسپولیس هم عده‌ای سعی کردند همه گناه را بر گردن طارمی انداخته و از خود سلب مسئولیت کنند تا آنجا که از حاضر شدن در  برگزاری کنفرانس مطبوعاتی و روشن شدن اذهان عمومی هم طفره رفتند.

از طرف دیگر،  موضوعی که عامدانه نادیده انگاشته می‌شود این است که جدایی طارمی در نیم‌فصل دوم پارسال هم به اصرار باشگاه برای درآمدزایی بود چرا که قرارداد بازیکن در پایان همان نیم‌فصل به اتمام می‌رسید و در آن صورت یک ریال هم عاید باشگاه نمی‌شد بنابراین این حرکت مدیران باشگاه کاری بسیار صحیح بود و درآمد خوبی را نصیب پرسپولیس کرد.

۴۷ ۱۸  
آی اسپورت
2018-12-06 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
طارمی هرگز
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۲
اصلا هم اینجور نیست.تحریک دیگران درست..ولی هیچ هوادار پرسپولیسی راضی به این برگشت نیست.اصول پرسپولیس هرگز زیرپا نخواهد رفت
علی
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۵
جناب شاه مراد لو!طارمی اومد توافق کرد و یهو با اون رامین رضاییان پاشد رفت ترکیه قرارداد بست!
مورد بعد اینکه ایشون با علم به محرومیت باشگاه حداقل کاری که میتونست بکنه این بود که تا پایان محرومیت باشگاه بمونه.ولی رفت تا ثابت کنه فقط خودش واسه خودش مهمه.مسلما شکوندن دل همه پرسپولیسیا تو اون مقطع تبعات وحشتناکی واسش خواهد داشت که داره کم کم معلوم میشه.بعد از دیپورت از الغرافه و یه مصدومیت طولانی و مزمن تبدیل میشه به یکی مثل محسن دلیر!
Ashkanredboy
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۳۵
رضاییان هم از این تیم جدا شد اتفاقی افتاد. اینقدر دو دره بازی در آورد تا چنین شد
حمید
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۳۸
من شخصا طارمی رو به لحاظ فنی بهترین مهاجم الان ایران میدونم ولی حاضر نیستم حتی یک لحظه هم قیافه شو توی لباس پرسپولیس ببینم. اما نکته اینجاست که من و بقیه کسانی که مثل من فکر می کنند هیچ جایی توی طبقه بندی شما نداریم. در واقع من ناراحتیم از طارمی نه به خاطر محروم کردن پرسپولیس بلکه به خاطر شکل رفتنش بود. البته شما سعی کردی که بگی رفتنش کار بدی نبوده ولی من به هیچ توجیهاتتون رو قبول ندارم. کمترین توقعی که از طارمی می رفت این بود که به خاطر گندی که زده و به خاطر لطفی که باشگاه در حقش کرد و بدیهش رو به هر طریق صاف کرد، بی بهونه قراردادشو تمدید کنه. اما طارمی نه تنها این کارو نکرد بلکه فقط ترجیح میداد آخر فصل از پرسپولیس بره. یعنی می خواست از قرارداد جدیدش هم چیزی به پرسپولیس نرسه و همش بره تو جیب خودش. در حالیکه این همه باشگاه در حقش لطف کرده بود.
علاوه بر اون اون شب سیاه طارمی رو در برنامه 90 بعید می دونم فراموش کرده باشی. شبی که طارمی همه رو فروخت تا خودشو از منجلابی که توش افتاده بیرون بکشه اما خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر در اون منجلاب فرو رفت. طارمی اون شب نه فقط طاهری بلکه همبازیان و مهم تر از اون وکیلش رو هم فروخت.

با همه اینها فقط با 2 شرط حاضرم طارمی برگرده:
1- برانکو قبول کنه
2- به خاطر جبران اشتباهش بیاد 1 سال مفت برای پرسپولیس بازی کنه.

در این صورت می تونم قبول کنم که واقعا آدم شده و گرنه تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم برگرده.
یوسف
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۴۳
اگه نبود طارمی حسرت ۹ ساله پرسپولیس برای تکرار قهرمانی بیشتر هم میشد منتها پرسپولیسی‌های قدرنشناس که بقیه تیمها رو بدبدرقه میدونن طارمی رو هم اینجوری بدرقه کردن. یادشون طارمی چقدر براشون موثر بوده و فقط لحظه‌های تاریکشو یادآوری می‌کنن. حالا اگه فردا طارمی بره پرسپولیس بازم به عشقش شعار میدن.
۳
کنت دراکولا
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۰:۴۲
دمت گرم اقا فرهاد بهترین نوشته ای بود که میشد در این باره نوشت.مخصوصا اونجاش که التماس بازیکن رو تو سایتهای عجمان و قزاقستان رو انجام ندادن ,اینکه التماس بازیکن رو تو باشگاه نمیکنیم خیلی خوبه بر خلاف باشگاه رقیب که فقط التماس بازیکن و بازیکن سالاری درش غوغا میکنه .اگه برانکو اجازه ی برگشت بده من به عنوان طرفدار محکوم به پذیرش هستم چون تو این سه سال از برانکو به جز مسعولیت پذیری چیزی ندیدم و نباید خام طرفدارهای رقیب که ترس بر چهرشون مستولی شده بشیم.
۲
خوزستانی
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۲
بسم الله الرحمن الرحیم

بله
۱
بهمن
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۳:۰۹
متاسفانه ما مردم فقط چیزهای بد رو میبینیم در حالی که روزهای خیلی خوب هم با مهدی داشتیم
۲
ناصر
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۳:۱۳
با خوندن این متن به شدت حس حماقت بهم دست داد. چرا که تمام این مدت داشتم با دوستان و اطرافیانم که پرسپولیسی بودن و انواع و اقسام فحش ها رو میدادن سروکله میزدم که آقا این بنده خدا کم برای تیم تون‌زحمت نکشیده؛ مقصر اصلی این اتفاق اون مدیری هست که قرارداد جعل کرده. واقعا متاسفم این هواداری که شما داری ازش طرفداری میکنه همونیه که خدابیامرز هادی نوزوزی رو با فحاشی از تیمش بیرون کرد و حالا که مرده براش شعار میده
۲
پرسپولیس
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۳:۲۰
لطفا دست بردارید... همین طارمی 500 میلیون از هدایتی گرفت که پرداخت کنه واسه رضایت نامه
شبهای آشپالی
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۳:۴۵
به قول جوکر با وقاحات کشور ارواح

زنونابین
مهران
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۴:۵۸
نویسندگان قرمز کم کم اذهان را برا بازگشت خیریت آماده می کنن
پرسپولیس عشقه
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۹:۲۰
کمترین تقصیر در ماجرای طارمی رو خود طارمی داشت.عامل عمده بستن پنجره بی تدبیری طاهری بود..بنده ۳۰ساله طرفدار ۶آتیشه پرسپولیس هستم و کاملا موافق برگشتن طارمی... طارمی اگه بخواد تو ایران بازی کنه فقط باید برای پرسپولیس بازی کنه... البته اگه بخوادبرگرده باید یه قرارداد چند ساله سفت وسخت باهاش ببندن وطارمی هم باید از دل هوادارایی که ازش ناراحت هستن در بیاره...کسایی که بنده میشناسم و از اون پرسپولیسی های تیر هستن اعتقادشون بر اینه که طارمی تو ایران باید تو پرسپولیس بازی کنه نه اینکه سپاهان و تراکتور براش دندون تیز کنن... نگاه نکنین چار تا کیسه کش تو فضای مجازی خودشونو پرسپولیسی جا میزنن و با بازگشت طارمی مخالفت میکنن. اونا زخم خورده طارمی هستن مطمئنا دوست ندارن ایشون دوباره تو پرسپولیس باشه. ضمن اینکه جدا شدن طارمی تا بازیکنایی مثل محرمی و احمدزاده و امیری کاملا فرق میکنه. اون زمان چون باشگاه بدهکاربود وبه شدت به پول نیاز داشت وطارمی هم قراردادش پایان فصل تموم میشد خود طاهری فشار آورد تا طارمی بره واز قِبَل ترانسفرش پولی گیر باشگاه بیاد... خلاصه بگم بازگشت طارمی هم به نفع پرسپولیسه هم هواداران و هم خود مهدی... یاحق
۳
Smn
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۰
از طرف مدیریت سابق و فعلی ، بازیکنان و پیشکسوتان ،طرفداران زنده و مرده و... از طارمی معذرت خواهی میکنیم . فقط خواهشمندیم به پرسپولیس نزدیک نشه.
خوبه راضی شدید؟
شهرام پرسپولیسی
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۸
این خزعبلات چیه .اگه طارمی ادم بود پارسال قراردادشو ۵ساله تمدید میکرد و جبران مافات میکرد. نه تیم رو تنها بذاره و با اون دختره منقلب به سفر قطر کنه
شهرام پرسپولیسی
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۸
این خزعبلات چیه .اگه طارمی ادم بود پارسال قراردادشو ۵ساله تمدید میکرد و جبران مافات میکرد. نه تیم رو تنها بذاره و با اون دختره منقلب به سفر قطر کنه
بهزاد.شاه
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۶
بنظرم در اینکه تارمی ادم نچسب و بلحاظ اخلاقی بچه هس شکی نیس اما دربحث بازگشتش ب پرسپولیس و محرومیت از دوپنجره تقصیر اصلی قطعا با مدیریتی هس ک ادعاشون گوش فلک را کر میکرد اما متاسفانه سوادحقوقی شون اندازه ی هوادار نوجوان نبود. و پشت موفقیتهای برانکو پنهان شده بودن. سالی نودمیلیون ب دوستانشون بابت عیدی پاداش پول بیزبون باشگاهو میدادن اما ی حقوقدان فوتبالی مجرب و درست حسابی نداشتن ک بهشون مشورت بده. و بگه نمیشه بدون گرفتن برگه فسخ بازیکنی را ک با پیراهن ریزه اسپور جلوی دوربینها عکس هم گرفته پس بگیرید!! اینا تصورغلطشون این بود فقط تارمی محروم میشه اما اشتباه هولناکی کردن و تاریخ قرارداد را ب عقب بردن درصورتیکه اصلا نیازی نبود. فیفا دقیقا ب این دلیل پرسپولیس را محروم کرد ک چرا در قرارداد دست بردید.وگرنه صرف قرارداد تارمی محرومیتی متوجه پرسپولیس نمیکرد. بعدشم در کاس بجای شکایت از فیفا از ریزه اسپور بدبخت (ک خودش عقب کشیده بود )ب اشتباه شکایت کردن و درنتیجه اونجا هم طبق انتظار گند زدن.بعد وقتی سروصدا زیاد شد فرار ب جلو کردن و گاهی نود گاهی تارمی گاهی هدایتی مقصر شد دریغ از یذره پاسخگویی.ازطرف ادماشون درفضای مجازی ی جو احساسی شکل گرفت و شاید هم کانالیزه شد علیه شخص بدنامی ب اسم مهدی تارمی تا مسببین اصلی گندکاری بزرگ درپشت پرده مصون بمونن.
تارمی در پایان محرومیتش باید میموند تا جبران کنه.و بهتربود ی قرارداد جدید میبست اما سوال اینه ک ایا باشگاه راغب بود تارمی هم مثل امیری مسلمان و بقیه تا اخرسال بمونه واخرفصل مفت بره یا میخاس با نزدیک ششصدهزاردلار بفروشتش و با پولش حقوق خارجیهارو بده.اونم درشرایطی ک دست باشگاه از ارز خالی بود.بله درستش این بود ک تارمی بمونه و جبران مافات کنه اما فوتبالیستای امروزی اکثرا پولکی و بی تعصبن نمیشه چندان انتظاری داشت. اما الان شاید بهترهس ب نظر برانکو رجوع بشه. اگه برانکو میپذیره شاید بهترهس بهش اطمینان کنیم.
۳
کابوس کیسه
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۰
درسته که طارمی تو بد شرایطی رفت ولی اگه برانکو قبول کنه برگرده ما هیچ مشکلی نداریم چرا که برانکو مسئولیت پذیری خودش را ثابت کرده و حجت برا ما هرچی برانکو بگه هس. این وسط نمیدونم چرا استقلالی ها مخالف بازگشت طارمی هستن احیانا ربطی به کابوس هر شبشون که نداره؟
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر