فهرست
همان که کی‌روش می‌خواست
همان که کی‌روش می‌خواست

همان که کی‌روش می‌خواست

آی اسپورت - بازی با یمن (برد 5 بر صفر) هرچه کارلوس کی‌روش از اولین بازی در یک تورنمنت مهم مثل جام ملت‌های آسیا انتظار داشت را برآورده کرد: گل زودهنگام، برد پرگل و روحیه بخش، هشدار به مدعیان، بسته نگه داشتن دروازه و بازی دادن به بازیکنان دوازدهم و سیزدهم مهمترین دستاوردهای این بازی برای مربی پرتغالی بود و او حالا می‌تواند با خیال راحت تیمش را برای بازی دوم با ویتنام آماده کند.

سرمربی تیم ملی در کنفرانس خبری شکست استرالیا را هشداری برای مدعیان دانست و این بازی مشخص کرد که او شاگردانش را کاملا برای بازی بسته و تاکتیک‌های تخریبی حریف و غافلگیری‌های احتمالی آماده کرده.

سناریو بازی‌های استرالیا و کره جنوبی مقابل حریفان کوچکتر در همین جام نشان داده بود که آسان گرفتن یمن اشتباه بزرگی است، ولی گل زودهنگام طارمی گره بازی را باز کرد و تیم ملی را در مسیر یک برد پرگل قرار داد. مهمترین ویژگی ایران که مقاومت یمن را خیلی زود در هم شکست، سرعت بالای بازی بود. کی‌روش از روز اولی که به ایران آمد، تاکید زیادی روی بالا بردن ریتم بازی داشت و حالا دیگر پاس‌های تکضرب و سریع ملکه ذهن شاگردانش شده.

برنامه بازیکنان یمن این بود که با سه هافبک میانی تیم ملی یارگیری کنند و اجازه طراحی به آنها ندهند، ولی سه مهاجم تیم ملی با خروج از منطقه بازی‌شان و حضور در محوطه بازی هافبک‌ها در پشت محوطه جریمه یارگیری حریف را به هم زدند. گل اول با همکاری ترابی و آزمون از پشت محوطه جریمه شروع شد و در نهایت طارمی ضربه ریباند را وارد دروازه کرد.

با این گل فشار از روی بازیکنان برداشته شد و توانستند برنامه‌های‌شان را بدون اضطراب پیاده کنند. یکی از مهمترین نقشه‌های کی‌روش، سانترهای عالی رضاییان و حاجی‌صفی بود که با حضور آزمون و طارمی در محوطه جریمه تکمیل می‌شد. قطعا برای کی‌روش خیلی مهم است که هر دو مهاجم اصلی‌اش در این بازی گل زدند و با روحیه بالایی به بازی‌های بعدی می‌روند. زوج آزمون – طارمی همان چیزی است که می‌تواند در بازی‌های سخت‌تر گره‌گشای تیم ملی باشد.

سرنوشت این بازی در همان نیمه اول مشخص شد و این به سرمربی کمک کرد که تعویض‌هایش را زودتر انجام دهد. هرچند قدوس و انصاری‌فرد در ترکیب اصلی نبودند، ولی اهمیت زیادی در برنامه‌های تیم دارند و چه خوب که فرصت پیدا کردند در شرایط بازی قرار بگیرند. گل قدوس اتفاق خیلی مثبتی بود و  این یعنی می‌توان روی ستاره امی‌ین برای حضور در ترکیب اصلی هم حساب کرد.

مصاحبه‌های روزهای اخیر کی‌روش که تیمش را مدعی قهرمانی ندانسته، بهانه‌ای برای منتقدان بود که به او بتازند، بدون توجه به اینکه این ترفندی برای برداشتن فشار از روی شاگردانش است. جنگندگی بازیکنان مقابل یمن، حتی در لحظاتی که برد پرگل تیم قطعی شده بود، نشان داد که  حرف‌های کی‌روش در خلوت اردو تفاوت زیادی با متن مصاحبه‌هایش دارد و او شاگردانش را برای بلندترین پله آماده کرده. پرش بلندی که آزمون در لحظات آخر بازی برای زدن گل ششم داشت و پایش تا نزدیک تیر افقی دروازه یمن بالا رفت، نشان از مجموعه‌ای ندارد که فقط برای صعود از گروه یا احیانا رسیدن به نیمه‌نهایی به امارات رفته باشد.

ایران ورزشی

۱۰۲۲ ۹  
آی اسپورت
2019-01-08 01:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
666
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۰۴
به امید حذف تیم کیروش و آزادی ایران از چنگال دلال موزابیکی
.
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۱۲
...
خوزستانی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۱۴
با چه دلیل و منطقی کیروش پست و عقده ای به پرطرفدارترین تیم ایران توهین میکند آنهم پس از بازی ملی که اتفاقا پرسپولیسی ها درخشیدن ؟
اگر این پرسپولیسی ها نبودن کیروش باید میرفت در جوار داماد دلالش در ژوهانسبورگ و واسه درصدی سود بیشتر التماس میکرد
ایران پیروز شد
اما این دلال زاده عقده ای فکر کرده قهرمان آسیا شده
ان شاءالله ایران بزرگ قهرمان میشود و کیروش هم خاک پاک ایران را ترک میکند و سرزمین ما از نجاست حضور ایشان پالایش میشود
و.ب
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۴۵
لطفا یک بار دیگه مصاحبه کیروش درباره برانکو رو بخونید و به کلید واژه ها دقت کنید
اوکراینی ها
حمایت از پرسپولیس
ضرر سایر تیم ها
ناکامی در فینال اسیا
اینا کلماتیه که ما هرروز داریم تو کانال های هواداری استقلال میبینیم. به نظر میرسه حلقه رسانه ای کیروش به سرکردگی اشک ریز بازی خطرناک و زشتی رو شروع کردن درحالیکه:
هنوز یک ماه از دیپورت گرو و نیومایر نگذشته و کسی اصلا نفهمید بویان چرا اومد و چرا رفت
از حمایت حرف میزنن ولی هیچ وقت نتونستن توضیح بدن و استناد میکنن به بازسازی ازادی که توصیه AFC بود
ضرر سایر تیم ها که باز امار نشون داد صدرنشینی واقعی لیگ پرسپولیسه
ناکامی تو فینال اونم با وجود محرومیت که هواداران پرسپولیس ایستاده تیم رو تشویق کردن
اگه مشکل کیروش بحث حمایت از رقیب بود صحبت های شفر و پیش بینی قهرمانی ژاپن سوژه بهتری نبود؟؟؟
حسینی مسئول رسانه ای تیم ملی سوالات از پیش تعیین شده رو قبل از کنفرانس بین خبرنگاران تقسیم میکنه. اختلاف کیروش برانکو توسط همینا بهش دامن زده شد وباید جلو اینا گرفته بشه.
علیرضا
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۳۴
متاسفانه در فوتبال ایران متاثر از بداخلاقی های رایج شده در جامعه و نگاه غلیظ رنگی به وقایع ورزشی؛ افراد به دو شکل با رویکرد کیروش در زمینه انتظارات از نتایج تیم ملی برخورد کردند. دسته ای که تعمدا با ایجاد فشار روانی روی تیمی که خودش ذاتا دارای انگیزه هست، دنبال تضعیف کیفیت عملکرد بازیکنان بوده اند و هستند و دسته ای هم ساده لوحانه هنوز کیروش رو بعد 8 سال به عنوان استاد جنگ روانی روی نیمکت نمی شناسند! کیروش هوشمندانه از هفته ها قبل به باد غرور و امید کاذب ساختن در رقبا دمید و از بار روانی انتظاراتی که خودش هم طبیعی می دونه کاست، اما برخی با مطالبه قهرمانی و نه حتی رضایت به نمایش دلچسب یا رفتن به فینال، فقط در زمین دشمنان تیم ملی ایران بازی کردند و خواهند کرد!
۳
حسین
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۳۶
درود فراوان بر CQ
۷
.
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۸:۵۱
تف به ذات پلشت برانگو.مملکت صاحب نداره این مردک رو با پس گردنی بندازه بیرون.مردک آشغال پول مملکت رو داره دو لپی میخوره و برای مربی عراق آرزوی موفقیت کرده و یه مشت احمق لنگی هم شدن نوچه‌این مردک کروات.دولت باید تمام هزینه ها رو روی این مردک کروات ووتیم لنگ قطع کنه تا نمک نخورن و نمکدون بشکنن.
...
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۲۷
ارزوی موفقیت که نکرده ولی اگه کرده هم بدتر از هوادار ژاپن بودن و ژاپن رو قهرمان اعلام کردن توسط شوفر نبوده
محمد
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۹
آرمین جان، حمله به برانکو رو جا انداختی. بازی اول همون طوری که کیروش خواست شد تا بتونه بعد از بردن ضعیفترین تیم جام، دوباره به برانکو - که هیچ کاری بهش نداشت و آرزوی موفقیت برای جلوی عراق کرده - حمله کنه و پاچه بگیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر