فهرست
کریستیانو رونالدو؛ در نزدیکی رکورد شهریار
کریستیانو رونالدو؛ در نزدیکی رکورد شهریار

کریستیانو رونالدو؛ در نزدیکی رکورد شهریار

آی اسپورت - آنچه که در بازی پرتغال و اسپانیا اتفاق افتاد نشان داد بی دلیل نبوده که در اردوی پرتغال همه چیز به آقای شماره 7 ختم می‌شود. کریستیانو رونالدو اجازه نداد به بازی دقیقه 4 بکشد. او در دقیقه 3 پا به توپ وارد محوطه جریمه اسپانیا شد و با یک سر توپ ناچو را از سر راه برداشت. ناچو پایش را جلو آورد که توپ را بزند اما کریس پای راستش را به پای ناچو زد و به زمین خورد و یک پنالتی زیرکانه گرفت. خودش پشت ضربه ایستاد و آن را گل کرد. دقایقی بعد هم تصویر روی صورت او زوم کرد که لبخندی پیروزمندانه اما با چاشنی خباثت روی لبش را نشان می‌داد. به این معنی که او موفق شده زهرش را به اسپانیا بریزد! در همین نیمه رونالدو یک بار دیگر گل زد. ضربه آرام او از پشت محوطه ضربه‌ای نبود که در شرایط عادی گل شود اما اشتباه بزرگ داوید د‌خه‌آ هدیه‌ای بزرگ برای رونالدو و پرتغال بود.

اسپانیایی‌ها که تنش ناشی از اخراج لوپتگی در صورت‌شان مشخص بود بازگشتند. 3 گل زند تا گل‌های کریس را بی ارزش کنند. اما باز هم این رونالدو بود که پرتغال را نجات داد. یک ضربه ایستگاهی در دقیقه 88 که بوی گل می‌داد. متخصص ضربات ایستگاهی این توپ را هم به شکل زیبایی وارد دروازه اسپانیا کرد تا یک‌تنه تیمش را از شکست نجات بدهد و جور بقیه را بکشد. این پنجاه و یک‌مین هت تریک رونالدو در دوران فوتبالش بود که مصادف شد با پنجاه و یکمین هت تریک تاریخ جام جهانی. او تبدیل به مسن‌ترین بازیکنی شد که در جام جهانی هت تریک کرده است.

این همه اتفاقاتی بود که رونالدو جمعه شب در ورزشگاه شهر سوچی رقم زد. اما او در حال انجام دادن کار بزرگ‌تری است. رونالدو با 3 گلی که به اسپانیا زد تعداد گل‌های ملی‌اش را به عدد 84 رساند و در کنار فرانتس پوشکاش در رده دوم برترین گلزنان ملی جهان قرار گرفت. کریس حالا از علی دایی که 109 گل ملی در کارنامه دارد و بهترین گلزن ملی جهان است 25 گل فاصله دارد! کریس این تعداد گل را در 151 بازی ملی زده است و با توجه به سن و سالی که دارد به نظر می‌رسد بتواند ظرف یکی دو سال آینده رکورد علی دایی را بشکند و از او عبور کند. رکوردی که دست نیافتنی به نظر می‌رسید، اما رونالدو متخصص رسیدن به  دست نیافتنی‌هاست. جالب اینکه بازی بعدی رونالدو در مقابل تیم ملی ایران برگزار می‌شود! رونالدو می‌تواند با پرتغال در همین جام تا مراحل بعدی پیشروی کند و گل‌های بیشتری بزند. ضمن این که جام ملت‌های اروپا که به شکل تازه‌ای برگزار خواهد شد در راه است و این یعنی او فرصت خوبی برای شکستن رکورد دایی دارد. 

۲ ۳  
آی اسپورت
2018-06-17 11:10:00
نظر دهید

۳ نظر
عبدالله
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
فرق بزرگ علی دایی با رونالدو اینه که اولی نصف گلاش رو به مالدیو و لائوس و سریلانکا و امثالهم زده ولی دومی عرق ریخته و زحمت کشیده و به تیمهای بزرگ گل زده!!!
۵
ایران و ایرانی
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۱
عبدالله جان
سلام ، واقعا مرغ همسایه غازه، شما برو ببین رونالدو چند گل به تیمهای سطح پایین گل زده مثل ارمنستان 5 گل، آندورا 5 گل، جزایر فارو 4 گل، لوکزامبورگ 3 گل، عربستان 2 گل، آذربایجان 2 گل، پاناما و قزاقستان و ایران و نیوزلند ... که فکر میکنم بیشتر از علی پنالتی گل زده باشه.
دوست عزیز، علی دایی رفت و برگشت به مالدیو 5 گل زد آیا 5 گل در آمار 109 گل زیاده!؟ لطفا کار بزرگی که علی دایی انجام داده رو کوچیک نکنیم و به اسطوره های ملی احترام بگذاریم الان در آمار رکوردهای فیفا نوشته علی دایی از ایران نه علی دایی از پرسپولیس، امیدوارم نظرتون از روی تعصب به رنگ نباشه، آدم باید حقو زیر پا نزاره مثل بازی با مراکش که ابراهیمی و امیری که بهترین بودند، زنده باد ایران
رضا
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۳
اولین بازی ایران با مالدیو که ۱۷ بر صفر بردیم دایی ۹ گل زد، بیست گل به گوام زدیم که بیشترش رو دایی زد،بازیهای بعدی با مالدیو و لائوس و...هم بود،قصد کوچیک کردن دایی رو نداریم اما از نظر گلهای ملی قابل قیاس با رونالدو و گلزنان شاخص اروپا و امریکای جنوبی نیست،همین تیمهای آذربایجان ارمنستان و عربستان که میگی کل تیم ما چند گل میتونه بزنه بهشون؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر