فهرست
«آیو» غیرمجاز یا تابوشکن؟
«آیو» غیرمجاز یا تابوشکن؟

«آیو» غیرمجاز یا تابوشکن؟

آی اسپورت - «زابیواکا» برنامه‌ای است که به‌مناسبت جام‌جهانی در شبکه اینترنتی «آیو» تولید می‌شود. ابتدا آزاده صمدی اجرای این برنامه را به‌عهده داشت ولی در ادامه تهیه‌کننده «زابیواکا» تصمیم گرفت علی انصاریان و مجید یاسر را به‌عنوان مجریان جدید انتخاب کند. ماجرا از حضور میهمان فرانسوی آغاز شد که در ایران دانشجوی زبان فارسی بود. در بخشی از برنامه یاسر از این میهمان فرانسوی سؤال کرد که به کدام‌یک از خواننده‌های ایرانی علاقه دارد و در پاسخ این دانشجوی فرانسوی نام یکی از خواننده‌های لس‌آنجلسی را برد. هرچقدر هم مجید یاسر سعی کرد سریعاً این موضوع را جمع‌وجور کند، نتوانست و میهمان برنامه هم از اتفاقاتی که رخ می‌داد، تعجب کرده بود. البته در ادامه برنامه‌ها از روی تابوشکنی علی انصاریان که تبحر خاصی در ویران کردن خود و محیط پیرامونی‌اش دارد، هر روز یک سوژه نامطلوبی را از خود به‌جای گذاشت، تا جایی پیش رفته که او را سرباز ابتذال بنامیم و به هر قیمتی خنداندن مخاطب و جلب توجه رسانه‌ها، در ورطه خودتخریبی قرار گرفته است. برنامه اینترنتی که بریده‌اش را خیلی‌ها در فضای مجازی هر روز دنبال می‌کنند که حوصله خیلی‌ها را با این شوخی‌های مضحک و بی‌حرمتی‌های سریالی سر برده‌اند؛ این برنامه با این‌همه بی‌سوادی و هیچی تا کجا می‌خواهد پیش برود. چقدر با نام بردن از خواننده‌های لس‌آنجلسی خط‌شکنی لمپن‌گونه‌ای داشته باشد تا یک عده که منتظر این نوع حرکت‌های نامطلوب هستند بسیاری از خدمات و ارزش‌های تلویزیون ایران را زیر سؤال ببرند.

همین چندی پیش بود که مدیرعامل شبکه آیو اسپرت درباره دولتی یا خصوصی بودن این شبکه گفت: «بدون وابستگی به نهاد دولتی کاملاً خصوصی هستیم و سعی می‌کنیم در چارچوب قوانین، محتوای ارائه‌شده، از حذفیات خیلی کمی برخوردار باشد و همان‌طور که پیش از این در برنامه‌های فرهنگی حامی بودیم در ورزش نیز این رویکرد را ادامه دهیم.» اما در جایی دیگر این‌طور بیان می‌کند که «آیو کنار رقابت حرفه‌ای مکمل صداوسیماست و البته این مجوز از صداوسیما اخذ شده تا آنچه در تلویزیون رسمی به‌نمایش گذاشته نمی‌شود،‌ در شبکه ما در چارچوب قوانین ارائه شود.» اما آقای مدیر شاید نمی‌داند و نمی‌بیند هر روز مجری محترم به‌بهانه‌های مختلف به میهمان و یا همین‌طور خیره خیره به دوربین نگاه می‌کند و می‌گوید: "به‌قول عمو حسن" یا خطاب به میهمان: "عمو حسن، هم گوش می‌دهی!" خط‌شکنی و بی‌حرمتی به جایی رسیده که این مجری بعد از شنیدن این نام‌های نامتعارف معمولاً چند دقیقه‌ای با صدای بلند می‌خندد. انصاریان معمولاً نه‌تنها قصد ندارد به چنین ماجراهایی ادامه ندهد بلکه انگار دوست دارد هر روز به‌عنوان یک سوژه جنجالی در فضای مجازی دیده شود!

«آیو» با وجود اینکه ظاهراً شنیدیم تحت مقررات صداوسیما عمل می‌کند اما به‌نظر می‌رسد این‌طور نیست. یا متولیان امر متوجه فعالیت‌های غیرمجاز نیستند یا این شبکه اینترنتی اصرار به تابوشکنی دارد که هر روز پا روی خط قرمزهای کشور بگذارد. در هر صورت باید متولیان امر پاسخ بدهند با وجود این‌همه تذکر گرفتن این برنامه باز هم اصرار دارند این راه را با این مجری ادامه بدهند؟! امیدوارم هرچه زودتر تکلیف این برنامه روشن شود و بدانیم قرار است «آیو» با این دست فرمان کار رسانه‌ای انجام دهد و یا شاهد تغییرات و تحولات محتوایی این شبکه اینترنتی خواهیم بود.

تسنیم

۴ ۶  
آی اسپورت
2018-07-09 17:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
فرشاد4تای95
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
خخخخخخ خجالتم خوب چیزیه تسنیم همین شماهامردمودین زده کردین نکنه صداوسیمای میلی خوبه خاک برسرتون بااین طرزتفکرتون.ای اسپرت ازشمابعیدبوداین مطلبوکارکنین
Alireza
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۵۱
برو بابا تو این وضع مملکت کوری فقط انصاریان و میبینی ابله همه ی مملکتو فساد گرفته بعد گیره ۴تا تیکه ی اینی
ara
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۱
برای خانواده لاریجانی هست این شبکه
۷
محمد
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۸
تسنیم اینارو نگه چی بگه خخخخخخخ از سادی و آزادی نفرت دارند این جماعت
تحجر
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۳
اگه تسنيم غير از اين ميگفت بايد تعجب ميكرديم بعدم اين مسئله دهها ساله كه در كشوراي ديگه حل شده ولي ما هنوز اندر خم يك كوچه ايم، راه حل خيلي سادست اگه كسي با ادبيات، محتوا و ساختار اين مدل برنامه ها مشكل داره ميتونه خيلي راحت نبينه برخلاف شبكه هاي صدا و سيما كه مخاطب هيچ انتخاب ديگه اي نداره و همه ساختار شبيه هم دارند، شبكه هاي اينترنتي مختلف مخاطب مخصوص خودشونو دارن تا جايي كه مخاطب حاضر هزينه كنه ولي برنامه اي رو ببينه كه خودش انتخاب كرده نه برنامه اي كه رايگانه ولي بهش تحميل شده، نميدونم فهم اين موضوع براي اين خبرگزارياي متحجر چقدر سخته كه در مقابل فهميدنش مقاومت ميكنن!!
M
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۹
با همه احترامی که برای شما و کارتون قائل هستم و آزادی قلم و رسانه و بیان و هیچوقت حتی یکی ازکامنتهایی که برخی درموردقلم فروشی به شما( مجموعه ای اسپورت)نسبت میدهند لایک هم نکردم، اما باید بگم در این فضای بشدت محصور و تکصدا و البته خفقان و... شما دیگه چرا؟؟؟ شما چرا با تسنیم همداستان میشید و مقاله اونها رو بازنشر میکنید؟؟؟ اگر این مقالات مورد پسند کسانی بود که شما رو میخونن، خب قبل از شما و باکلی آپشن اضافه خود سایت تسنیم در دسترس هستش!!! خواهش میکنم درمورد مطالبی که مبگذرید یا بازنشر میدین، یکمی بیشتر حساسیت بخرج بدین و قلم و آزادی رو بیشتر پاس بداریم!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر