فهرست
نسل قدیم و جدید دفاع استقلال: کی‌ می‌بره؟
نسل قدیم و جدید دفاع استقلال: کی‌ می‌بره؟

نسل قدیم و جدید دفاع استقلال: کی‌ می‌بره؟

آی‌اسپورت- دیدار استقلال و پیکان تقابل نسل قدیم دفاع استقلال با نسل جدید بود. بیش از ده سال پیش امیرحسین صادقی شرایطی مثل مجید حسینی داشت. کم‌سن ولی قابل اعتماد. صادقی در استقلال خودش را اثبات کرد و سال‌ها دفاع تیم محبوبش را بیمه کرد. امیرحسین در کنار اختلاف با چند نفری که در استقلال همه کاره بودند، به دلیل سن بالایش از این تیم کنار گذاشته شد. صادقی رفت؛ مثل حنیف و حاج‌محمدی و پژمان. تا جا برای مجید حسینی باز شود. حالا دفاع 20 استقلال مورد اعتماد منصوریان قرار گرفته. هر چند اگر اشتباه کند، پنالتی بدهد. ولی حالا منصوریان قبول کرده که هزینه این جوان‌گرایی را بدهد. به همین بهانه آمار مدافع نسل قبل استقلال با این نسل استقلال را مقایسه می‌کنیم.

هم امیرحسین و هم سیدمجید، دو بار از حریف توپ گرفتند. با این تفاوت که صادقی هیچ دریبلی نخورد ولی حسینی یک بار مغلوب منشا شد. مدافع پیکان یک بار اشتباهی مرتکب شد که می‌توانست منجر به گل شود. حسینی هم روی صحنه گل دوم پیکان، اشتباهی مرتکب شد که در ادامه مجبور به خطای پنالتی شد و دروازه استقلال برای بار دوم باز شد. امیرحسینی صادقی که از دقیقه ده زوج مدافع کناری‌اش را از دست داده بود، بیش از دو برابر حسینی توپ‌ها را دفع کرد و روز سخت‌تری را داشت. صادقی یک بار بیشتر از حسینی پاس حریف را قطع کرد. در نبرهای هوایی هم شرایط شرایط صادقی بهتر از رقیبش بود. کاپیتان پیکان چهار نبرد از 7 نبرد هوایی‌اش را برد. ولی مجید حسینی سه بار موفق شد از هشت دفعه‌ای که به هوا می‌پرد ضربه سر بزند. مهم‌ترین ضربه سری که مجید نزد، منجر به پاس گل اول منشا در این بازی شد. جدول زیر را مرور کنید.

مقایسه آماری امیرحسین صادقی و مجید حسینی
مقایسه آماری امیرحسین صادقی و مجید حسینی

۱۴ ۱  
آی اسپورت
2017-01-29 17:35:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا آبي سالار
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۰
يه چيزي رو يادت رقت بگي ... حسيني روي گل دوم پيكان به هيچ وجه اشتباه نكرد !!!! ..بلكه داور بود كه بيخود و بي جهت پنالتي گرفت !
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر