فهرست
پنجره و امتیازها در گروی اسپانسر جدید
پنجره و امتیازها در گروی اسپانسر جدید

پنجره و امتیازها در گروی اسپانسر جدید

آی اسپورت - مدیران باشگاه پرسپولیس در تهران درست در روزی که قرار بود این تیم در رقابت‌های آسیایی به میدان برود، قلم به‌دست شدند و بیانیه‌ای درباره پرونده برانکو ایوانکوویچ صادر کردند که تعجب همگان را برانگیخت. در این بیانیه با ناز کشیدن‌های کلامی از پروفسور نظیر جنتلمن دوست‌داشتنی، مرد شریف و... اعلام کردند که به احتمال زیاد پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی باشگاه بسته می‌شود ولی جای نگرانی نیست چراکه با پرداخت این بدهی همه چیز به روال عادی برمی‌گردد. هرچند نوشتن این بیانیه و اعلام رسمی بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات در روز بازی سرخ‌ها کار بسیار غیرحرفه‌ای بود اما موضوعی که جلب توجه می‌کرد اینجا بود که اگر این پول مثل دفعات قبل جور نشود و مدیران پرسپولیس باز هم نتوانند در زمان تعیین شده با برانکو تسویه‌حساب کنند تکلیف چه می‌شود؟!

 

نقل‌وانتقالات بهانه‌ای برای مدیران

بعد از اعلام فیفا مبنی‌بر فرصت یک ماهه برای پرداخت مطالبات برانکو، مدیران پرسپولیس با امیدواری هرجا که رسیدند مصاحبه و ادعا کردند که حتی پیش از پایان این مهلت می‌توانند بدهی به این مربی کروات را پرداخت کنند. البته هرچه به روزهای پایانی مهلت سرخ‌ها نزدیک‌تر می‌شدیم این حرف‌ها بیشتر از قبل رنگ می‌باخت و بهانه‌ها برای عدم واریز این مبلغ به حساب سرمربی اسبق آغاز شد.

یکی از بهانه‌هایی که مدیران سرخ برای عدم‌پرداخت این پول به حساب برانکو آوردند، موضوع فصل نقل‌وانتقالات و جذب بازیکنان جدید برای تیم بود. آنها ادعا می‌کردند که بعد از برگزاری جلسه هیات‌مدیره تصمیم گرفتند که به‌جای پرداخت پول برانکو، خزانه باشگاه را صرف خریدهای جدید و البته حفظ بازیکنانی مثل بشار رسن کنند.

در این خصوص یکی از منابع نزدیک به باشگاه پرسپولیس گفت: «کل پولی که پرسپولیسی‌ها در حساب داشتند همان پولی بود که کارگزار به حساب‌شان واریز کرده بود و مجموعا معادل ریالی 380 هزار یورویی بود که خبرش به بیرون درز کرد.» از مجموع این مبلغ حدود 2 میلیارد تومان برای پیش‌پرداخت بازیکنان جدید هزینه شده و بخشی هم برای پرداخت بدهی رسن و حدود 5 درصد از قرارداد بازیکنان. اما مدیران سرخ هرگز راجع‌به این موضوع حرفی نزدند که چطور و از چه منبعی می‌خواستند بیش از 400 هزار یوروی دیگر را برای تسویه به برانکو تهیه کنند!

 

بانک گردشگری اسپانسر پول برانکو نیست

چندی پیش یک خبر در فضای مجازی دست‌به‌دست چرخید و باعث شد تا در گروه‌های هواداری در فضای مجازی به موضوعی جهت کری‌خوانی هواداران سرخابی تبدیل شود. این موضوع هم مربوط به بانک گردشگری بود که بعد از حضور محمدحسن انصاری‌فرد به‌عنوان مدیرعامل در پرسپولیس به‌عنوان اسپانسر روی پیراهن با این باشگاه به همکاری پرداخت و طبق اخبار قرار است این همکاری در لیگ بیستم هم ادامه داشته باشد.

برخی از منابع بر این باور بودند که قرارداد جدید بانک گردشگری با پرسپولیس باعث شده تا اسپانسر سرخ‌ها بپذیرد که بدهی برانکو را از بابت قراردادی که با آنها دارد پرداخت کند تا مشکلی برای این باشگاه در آینده رخ ندهد و آنها بتوانند در شرایطی ایده‌آل به سایر مسائل جاری در باشگاه فکر کنند، اما یکی از معاونان باشگاه پرسپولیس از این خبر ابراز تعجب کرد و گفت: «من نمی‌دانم که منبع این خبر کجاست اما همین اندازه می‌دانم که خبرهای اینچنینی که ریشه ندارد و صحت و سقم آن به تایید مسئولان باشگاه نرسیده است باعث می‌شود که هواداران ما گمراه شوند و در آینده سوءتفاهماتی بین باشگاه و آنها ایجاد شود.»

این مسئول در ادامه افزود: «از اول هم قرار نبود که پول برانکو را با استفاده از بانک گردشگری پرداخت کنیم و اگر این‌طور بود از مدت‌ها قبل که قرارداد با این اسپانسر منعقد شده بود، این مبلغ را دریافت می‌کردیم و تا به امروز مشکل برانکو را حل کرده بودیم. ما برای این کار به‌دنبال منابع دیگری هستیم که امیدواریم به نتیجه برسد و در تاریخ جدیدی که به ما اعلام می‌شود این پرونده را جمع و جور کنیم.»

 

کارگزار مذاکره می‌کند

درخصوص نحوه پرداخت پول برانکو، یکی از منابع موثق و نزدیک به باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که تمامی اختیارات به کارگزار باشگاه داده شده و آنها درحال مذاکره با یک اسپانسر جدید هستند که می‌تواند همکاری پرسودی را با سرخ‌ها آغاز کند و اگر این قرارداد نهایی شود، قطعا تمام پول برانکو در زمان مقرر به او پرداخت می‌شود و دیگر نیازی نیست که هواداران پرسپولیس نگران این پرونده در فیفا باشند. طبق ادعای این فرد، مذاکرات کارگزار با این اسپانسر به شکل خوبی پیش می‌رود و به احتمال زیاد ظرف 4، 5 روز آینده به قرارداد نهایی منجر می‌شود. اگر قرارداد طی این روزها به امضای طرفین برسد بلافاصله پیش‌پرداخت این همکاری که می‌تواند تمامی پول برانکو را تامین کند تحویل کارگزار می‌شود تا بعد از تبدیل آن به یورو به حساب برانکو در عمان واریز شود.

 

پرسپولیس آلترناتیو ندارد!

موضوع نگران‌کننده در این بین آنجایی است که مشخص نیست اگر این قرارداد به هر دلیلی نهایی نشد و طرفین به توافق نهایی دست پیدا نکنند، پرسپولیسی‌ها چگونه می‌خواهند مطالبات برانکو را پرداخت کنند. چراکه ظاهرا این قرارداد آخرین راه‌حل سرخ‌ها برای تسویه‌حساب با مربی کروات است و پرسپولیسی‌ها هیچ آلترناتیوی برای تهیه پول ندارند.  مدیران پرسپولیس خیلی تلاش می‌کنند که این تیر آخر به هدف بخورد چراکه می‌دانند فضای بسیار بدی علیه آنها در فضای مجازی به راه افتاده و اگر در فرصت جدید هم نتوانند با برانکو تسویه‌حساب کنند و جرایم سنگین‌تری نظیر کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر یقه پرسپولیس را بگیرد، هواداران این تیم آرام نخواهند نشست و این مدیران نه‌چندان محبوب، بیشتر از قبل مورد انتقاد آنها و رسانه‌ها قرار می‌گیرند!

 

فرهیختگان 

۱    
آی اسپورت
2020-09-17 11:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر