فهرست
جانواریو یا جباری؛ چاله استقلال چگونه پر می‌شود؟
جانواریو یا جباری؛ چاله استقلال چگونه پر می‌شود؟

جانواریو یا جباری؛ چاله استقلال چگونه پر می‌شود؟

آی اسپورت- استقلال و امیر قلعه‌نویی سال گذشته بدترین نتایج خود را طی سال‌های اخیر کسب کردند و در راه ثبت این نتایج شاید بیشترین ضرر را از خلاء میانه میدان خوردند که بعد از رفتن مجتبی جباری هرگز پر نشد.

آبی‌ها که چندین سال با مجتبی جباری خو گرفته بودند و در پست پلی میکر یکی از بهترین بازیکنان ایران را در ترکیب داشتند، بعد از رفتن شماره ۸ هرگز نتوانستند جای او را پر کنند و در طول فصل از هر بازیکنی در این پست بازی گرفتند به جز ناامیدی نصیب دیگری نبردند.

اما نکته عجیب این‌جاست که آن‌ها در نقل و انتقالات اخیرشان هم باز به این نکته بی‌توجه مانده‌اند و در میان خریدهایشان همه جور بازیکنی پیدا می‌شود جز یک بازی‌ساز خبره! آن‌ها دروازه‌بان، هافیک دفاعی، مدافع کناری و مهاجم نوک خریده‌اند اما حتی یک خرید نصفه و نیمه هم در پستی که یک سال است به حفره‌ی بزرگ تیم تبدیل شده انجام نداده‌اند. گزینه استقلالی‌ها برای این پست بختیار رحمانی بود که ماندنش در فولاد قطعی شد و از لیست دیگر تیم‌ها بیرون رفت. اما بعد از منتفی شدن این گزینه‌ی چرب و نرم، آبی‌ها هیچ تلاشی برای جذب یک بازیکن دیگر در این پست نشان ندادند و انگار قرار است امسال هم از همان سوراخی گزیده شوند که سال پیش رویاهایشان را بر باد داد.

نظری جویباری در آخرین مصاحبه‌اش اوضاع نقل و انتقالات استقلال را این‌طور تفسیر کرده است: تا این لحظه ۱۲ بازیکن بزرگسال گرفتیم که با ماندگار شدن ۴بازیکن ملی‌پوش خودمان تعداد به ۱۶ نفر می‌رسد. می‌ماند دو جای خالی دیگر، که یکی از آن‌ها با آخرین سهمیه لیگ برتری‌مان پر می‌شود و دیگری با یک خرید خارجی.

به نظر شما آبی‌ها با استفاده از این دو جای خالی باقیمانده خلاء بازی‌ساز را در تیم‌شان پر می‌کنند؟ در تیم‌های لیگ برتری که نسخه‌ای مشابه جباری یافت نمی‌شود و به سختی می‌توان گزینه مناسب و باکیفیتی برای بازی در این پست پیدا کرد. در خرید بازیکن خارجی هم که آبی‌ها معمولا نتایج خوبی به دست نیاورده‌اند و خیلی باید خوش‌شانس باشند که بتوانند یکی شبیه جان‌واریو برای تیم‌شان پیدا کنند.

باید دید آیا استقلالی‌ها موفق می‌شوند پاشنه آشیل خودشان را ترمیم کنند یا نه.

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-01 17:51:44
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۰۶
مقاله خوبی بود , امیدوارم مسئولان استقلال فکر به حال عافبک طراح کنند
دز ایران که نداریم , لااقل یک هافبک بازیساز خوب از خارح بیارید
-
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۶
سوختی خلعت به تمرین رفت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر