فهرست
سیستم‌های احتمالی آرسنال/ تابستان شلوغ موسیو
سیستم‌های احتمالی آرسنال/ تابستان شلوغ موسیو

سیستم‌های احتمالی آرسنال/ تابستان شلوغ موسیو

آی‌اسپورت- آرسن ونگر تابستان 2017 گرفتاری‌های زیادی خواهد داشت. پس از ناكامی‌های فصل قبل و عدم راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا انتظارها از او بیش از پیش شده و می‌داند باید برای جذب ستاره‌ها و ساختن تركیب ایده‌آل بیشتر هزینه كند و بیشتر وقت بگذارد. تمدید 2 ساله قرارداد آرسن ونگر جای پای او را تا سال 2019 در باشگاه لندنی محكم كرده و او قصد دارد با خانه‌تكانی اساسی میراث خوبی از خودش به جای بگذارد. برای این منظور در لیست خرید ونگر نام بازیكن‌هایی همچون سید كولاشیناتس از شالكه، كیلیان امباپه از موناكو، الكساندر لاكازت از لیون، توماس لِمار از موناكو و ریاض محرز به چشم می‌خورد و قطعی شدن حضور آنها در لندن برای پروفسور اهمیت زیادی دارد. او همچنین به باشگاه توصیه كرده ستاره‌هایی همچون الكسیس سانچس و مسعود اوزیل را برای فصل بعد حفظ كنند تا دستش برای چیدن تركیب مورد نظرش باز باشد. 3 سیستمی كه احتمالاً ونگر فصل بعد آنها را پیاده خواهد كرد را بررسی خواهیم كرد كه البته در این سیستم‌ها جایی برای سانچس در نظر گرفته نشده است. 

3-3-4‌؛ مثلث جدید تهاجمی

اولین اقدام باشگاه آرسنال در نقل ‌و ‌انتقالات جذب كولاشیناتس بود و مدافع چپ بوسنیایی قطعاً به عنوان مدافع یا هافبك چپ به تركیب توپچی‌ها اضافه خواهد شد. او كه بیشتر در دفاع 4 نفره بازی كرده در این سیستم هم جایگاه گذشته خودش را خواهد داشت. مصطفی و كاسیلنی زوج خط دفاعی هستند و بیرین یا مونرئال هم در سمت راست این خط قرار می‌گیرند. ژاكا در تمامی سیستم‌ها از پست هافبك دفاعی تكان نخواهد خورد و اوزیل كمی جلوتر از او بازی می‌كند. اوكسلید چمبرلین هم می‌تواند یكی از 3 بازیكن خط میانی باشد و در صورتی كه او هم آرسنال را ترك كند گزینه دیگر رمزی است. ریاض محرز كه فعلاً هنوز پیشنهادی از آرسنال دریافت نكرده اگر شاگرد ونگر شود در نقش بال راست بازی خواهد كرد. لِمار كه یكی از بهترین‌های موناكو در فصل گذشته بود هم در این سیستم به عنوان بال چپ بازی می‌كند. تك مهاجم ونگر هم لاكازت یا امباپه خواهند بود.

2-5-3‌؛ خط حمله فرانسوی

ونگر فصل قبل نشان داد آمادگی دست كشیدن از سیستم 4 دفاعه را دارد. در صورتی كه تیم او با تركیب 2-5-3 آرایش شود 3 مدافع اصلی كاسیلنی، مصطفی و هولدینگ خواهند بود. ژاكا به عنوان هافبك دفاعی بازی خواهد كرد و اوزیل و رمزی جلوتر از او قرار می‌گیرند. كولاشیناتس در این سیستم هافبك چپ خواهد بود و بیرین اگر هوس نكند بارسایی شود در هافبك راست جای ثابتی خواهد داشت. مهم‌ترین نكته در این سیستم زوج خط حمله است. حضور لاكازت در آرسنال تقریباً قطعی ا‌ست و او یكی از مهاجمان ونگر خواهد بود. تصور اینكه آرسنال مبلغ نجومی برای خرید امباپه بپردازد سخت است اما در این سیستم زوج ایده‌آل برای ونگر امباپه است. 

1-3-2-4‌؛ محتمل‌ترین سیستم

همان خط دفاعی 4 نفره‌ای كه در سیستم 3-3-4 گفته شد در این سیستم هم پابرجا خواهد بود. سیستمی كه ونگر پیش از این زیاد از آن استفاده كرده و موفق‌تر هم بوده است. در كنار ژاكا، رمزی قرار می‌گیرد و حتی كوكلین هم می‌تواند برای زمان‌هایی كه ونگر قصد دفاعی‌تر كردن تركیب تیمش را دارد جای رمزی بازی كند. محرز و لمار درست مثل سیستم 3-3-4 به عنوان بال‌های راست و چپ بازی خواهند كرد كه البته در این سیستم كمی عقب‌تر قرار می‌گیرند. اوزیل هم در پستی به میدان می‌رود كه با حضور در آن بیشترین بازدهی را در تركیب آرسنال داشته است یعنی هافبك تهاجمی. باز هم در این پست الكساندر لاكازت مهاجم نوك دلخواه ونگر است. او فصل بعد جای ژیرو را پر خواهد كرد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-06-17 16:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر