فهرست
نگاهی به صحبت های وزیر در مورد کی روش/ او ماندنی نیست اما نه به خاطر پول!
نگاهی به صحبت های وزیر در مورد کی روش/ او ماندنی نیست اما نه به خاطر پول!

نگاهی به صحبت های وزیر در مورد کی روش/ او ماندنی نیست اما نه به خاطر پول!

آی اسپورت - صحبت های شب گذشته وزیر ورزش و جوانان در گفتگوی ویژه خبری، بازتاب های زیادی در میان اهالی فوتبال داشت. طبق انتظار، در پایان این صحبت ها هم سرنوشت کی روش در تیم ملی روشن نشد اما وزیر به جای انکه بحث مالی را پیش بکشد، از لزوم بررسی دوباره عملکرد کی روش صحبت کرد. با این صحبت ها به نظر می رسد پروسه انتخاب یک مربی ایرانی به جای کی روش، به دلایلی غیر از دلایل مالی رخ دهد. 

پرده اول/ شوخی یا جدی؟!

«انتظار از تیم ملی بیشتر بود». این یکی از اولین جمله های وزیر ورزش ایران در گفتگوی تلویزیونی پرسر وصدای اخیرش به شمار می رفت. به نظر می رسد او بر خلاف بیشتر مردم، از عملکرد غرورآمیز تیم ملی به ویژه در دو بازی اول رضایت ندارد. این جمله، یادآور معروف ترین گفتگوی این در همه ماه های حضورش در وزارت ورزش است. گودرزی در آن گفتگو از پیروزی ساده ایران برابر رقبا و صعود با کسب 7 تا 9 امتیاز حرف زده بود. او البته بعدتر این مصاحبه را یک «شوخی» دانست اما حالا شاید بشود با اطمینان گفت که آن حرف ها فراتر از یک شوخی ساده بوده اند.

 

پرده دوم/ فدراسیون به شدت مستقل!

اثبات دخالت دولت در فوتبال هر کشور و تصمیم گیری آن برای این رشته ورزشی، واکنش تند فیفا را به همراه خواهد داشت. فوتبال ایران پس از جام جهانی 2006 با این موضوع دست و پنجه نرم کرده و طعم تعلیق را چشیده است. به همین خاطر وزیر ورزش در این گفتگو چندین بار تاکید کرد که تصمیم نهایی در مورد آینده کی روش با فدراسیون فوتبال خواهد بود. با این وجود علی کفاشیان بارها توپ را به زمین دولت انداخته و مشخص کرده است که تصمیم ماندن یا رفتن کی روش، توسط وزارت ورزش اعلام خواهد شد. در واقع، این دولت است که باید هزینه لازم برای قرارداد سنگین کی روش را تامین کند و به نظر می رسد بی علاقگی کفاشیان برای این تمدید نیز نتیجه بی علاقگی مدیران این وزارتخانه باشد.

 

پرده سوم/ احساساتی نشوید

«باید عملکرد سه و نیم ساله او را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم». این مهم ترین بخش صحبت های شب گذشته وزیر در مورد کارلوس کی روش بود که البته مجری برنامه به سادگی از آن عبور کرد. در مورد این بازبینی دو نکته بسیار مهم وکلیدی وجود دارد، نخست آنکه بررسی عملکرد کی روش باید توسط چه کسانی انجام شود؟ طبیعتا اگر این وظیفه به مربیان ایرانی محول شود، نتیجه مثبتی برای مرد پرتغالی به همراه نخواهد آورد. این را می شود از بیانیه کانون مربیان در مورد کی روش به راحتی متوجه شد. نکته دوم نیز این است که اگر کی روش نتواند در مجموع موجبات رضایت فدراسیون فوتبال و یا به عبارت بهتر وزارت ورزش را فراهم کند، آیا یک مربی ایرانی از عهده چنین کاری برخواهد آمد؟

 

پرده چهارم/ مشکل مالی نداریم

دستمزد سالانه 4 میلیون دلاری کی روش و سایر اعضای کادر فنی تیم ملی، مهم ترین دلیل قطع همکاری احتمالی او با فوتبال ایران عنوان می شود. کفاشیان چندین بار از کافی نبودن بودجه فدراسیون برای امضای این قرارداد جدید صحبت کرده است اما گودرزی شب گذشته در تلویزیون مدعی شد فدراسیون به خاطر دریافت تبلیغات محیطی و پاداش صعود به جام جهانی از سوی فیفا، با مشکل مالی روبرو نیست و اگر تصمیم به ماندن کی روش باشد، این پول پرداخت خواهد شد.

 

  ۸  
آی اسپورت
2014-07-01 19:40:45
نظر دهید

۸ نظر
-
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۲۷
حرف هاش بسیار منطقیه. من فکر می کنم کی روش گلی به سر فوتبال ما نزده
محسن
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۱۵
5.5 کیلوکتر دویدنو در فاصله 2 ماه رسوندن به 10-11 کیلومتر از نظر شما کاری نیست.قبل جام جهانی همه میگفتن از نیجریه فلان قدر گل میخوریم آرژانتین که نصفمون میکنه و ژکو فلان حالا همه مدعی شدن.کلا ما ایرانی ها آدمای جالب و قدر نشناسی هستیم.
مفسّر شوت
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۳۴
بنام خدا که دانای مطلق است

نه عزیز جان. دلیل اتفاقاً فقط پول است. چرا چهار میلیون دلار بدیم وقتی با صنار میشه رفع و رجوعش کرد. کو تا جام ملت ها، خدا بزرگه. بقول فیلم مسعود خان کیمیایی "نه، اسمش این نیست". بهش میگن ماستمالیزاسیون.
عملکرد بصورت دقیق بررسی شود؟ خوبه اینا مسئول نوبل فیزیک و شیمی نیستن، بررسی چیه؟ نتیجه جلوی چشمتونه، بازی به بازی آمارش هست، میلیون ها نفر دیدن تازه شما می خواهید بربرسید بهش؟
ترجمه اش میشه بیزده تا سمیناهار و هم اندیشی و اتاق فکر و خرد جمعی و حرف حرف و حرف برای بررسی چیزی که معلومه. تو را بخدا آقای راهبر شما دیگر سرِ کار نروید. تحلیل و آنالیز و نقد را کرده اند نخود سیاه. پول این آدم را بهش بدید، و بعد بشینید تو سمینار تحلیل کنید چون کی روش نه اینکه استثنایی باشد، یکیه مثل همه آدمای دنیا و مثل ما. یکی که می دونه عمل کردن و انجام دادنه که جهان رو می گردونه نه نشستن و بی عملی عین قلوه سنگ.
فرید
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۴۴
کیروش برو، همین امروز! تا یه مشت کور و کچل هیچی نفهم سیاست باز پشت هم انداز به گند نکشیدنت. نخبه کشی عادت دیرینه ماست...
محمد م
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۰
بسیار منطقی حرف زد خصوصا اینکه داره انگشت میکنه آروم آروم تو لونه زنبورا یعنی خبرنگارای ورزشی که بخش عمده ای از فساد فوتبال زیر سر اوناس و معلومه خبرتگارا هم خوب متوجه این موضوع شدن که تخریب رو شروع کردن. گودرزی باید با همین فرمون بره جلو.
در جواب محسن
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۵
شما هر مربی بدن سازی را بیاورید همین کار را میکند ربطی به سرمربی تیم ملی ندارد البته در بازی سوم که بوسنی بود ریه بازیکنان از تو حلق بازیکنان داشت میزد بیرون
محسن
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۴۸
میشه بپرسم اگه کار آسونی هست چه جوریه که هیچ تیمی توی لیگ خودمون نمیتونه اینقدر بدوه!!!!!!!بی خود شعار ندیم.
علی
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۸
جالبه ! میشه بفرمایید این هر مربی بدنسازی که میفرمایید چرا تو لیگ ما وجود نداره ؟ چرا تیم های باشگاهی ما با خرج بیش از 30.000.000.000 تومان تو باشگاههای آسیا هیچی نمیشن ؟؟؟ چند دوره است که حسرت اول شدن در آسیا رو داریم ؟؟ این مربیای ایرانی و بدنسازای معمولیتون کجا بودند تا حالا ؟ چیکار کردند تا حالا ؟ میشه فقط یه نمونشو بگین ؟؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر