فهرست
آرژانتین 1 -0 سوییس؛ دی ماریا ساعت سوئیسی را از کار انداخت/ صعود سینه خیر آلبی سلسته
آرژانتین 1 -0 سوییس؛ دی ماریا ساعت سوئیسی را از کار انداخت/ صعود سینه خیر آلبی سلسته

آرژانتین 1 -0 سوییس؛ دی ماریا ساعت سوئیسی را از کار انداخت/ صعود سینه خیر آلبی سلسته

آی اسپورت - آرژانتین در یکی دیگر از دیدار های دراماتیک جام توانست در لحظات پایانی تیم شایسته ی سوییس را با یک گل از دور رقابت ها حذف کند و خود راهی یک چهارم پایانی شود.

هر دو تیم با همان ترکیبی که پیش بینی می شد بازی را آغاز کردند. در تیم آرژانتین فقط لاوتزی جانشین آگوئرو مصدوم شده بود.

بازی در نیمه ی اول بسیار با احتیاط از سوی هر دو تیم دنبال می شد و خطرات زیادی روی دروازه ها شکل نگرفت. بهترین موقعیت نیمه اول را درمیچ مهاجم تیم سوییس در مصافی تک به تک به طرز ناشیانه ای از دست داد.

نیمه ی دوم اما بازی از سوی هر دو تیم هجومی تر دنبال شد و هر دو تیم صاحب موقعیت هایی شدند.

در مجموع نیمه ی دوم بازی نیز متعادل دنبال شد و هیچ یک از دو تیم برتری خاصی به نسبت حریفش در اختیار نداشت.

بازی در طول 90 دقیقه گلی در پی نداشت تا دو تیم راهی وقت های اضافه شوند. در وقت های اضافه نیز اتفاق خاصی روی دروازه ها نیفتاد اما 5 دقیقه ی آخر وقت اضافه ی دوم شاهد حوادث بسیاری بود.

ابتدا لئو مسی روی حرکت انفجاری و زیبای خود در دقیقه 118 دی ماریا را صاحب موقعیت کرد تا بازیکن رئال مادرید با ضربه ی دقیق خود دروازه ی بنالیو را باز کند.

در حالی که بسیاری فکر می کردند بازی با همین نتیجه تمام می شود سوییس در صحنه ای به یاد ماندنی می توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما ضربه ی سر زمایلی به شکلی ناباورانه به تیر دروازه برخورد کرد تا یکی از دراماتیک ترین صحنه های جام شکل گیرد.

در ثانیه های پایانی نیز شکیری می توانست روی ضربه ی ایستگاهی بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه ی او به دیوار دفاعی برخورد کرد تا آرژانتین با همان یک گل این دیدار را به سود خود خاتمه دهد.

 

ترکیب دو تیم:
آرژانتین: رومرو - زابالتا - گارای - فرناندز - روخو - گاگو - دی ماریا - ماسکرانو - ایگواین - مسی - لاوتزی


سوییس: بنالیو - لیختشتاینر - ایلنر - خاکا - بهرامی - رودریگز - مهمدی - درمیچ - یورو - شار - شکیریدقیقه 7:
کرنر شکیری در محوطه ی جریمه ی آرژانتین خطرساز می شود اما در نهایت در شلوغی محوطه جریمه توپ توسط مدافعان آرزانتین دور می شود.

دقیقه 18: بازی روال بسیار آرامی را طی می کند و هر دو تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده اند. توپ در بیشتر مواقع در میانه ی میدان در جریان است. 

دقیقه 26: فرصت برای سویییسسسسسس...ضربه ی خاکا را رومرو به شکل زیبایی بر می گرداند. 

دقیقه 36: درمیچچچچچچچ...سوییس در ضد حمله ای فوق العاده درمیچ را در موقعیتی تک به تک با رومرو قرار داد اما این مهاجم با بی دقتی هر چه تمام تر با ضربه ی چیپی ضعیف توپ را تقدیم رومرو کرد. دقیقه 38: فرصت برای آرژانتین در محوطه ی جریمه ی سوییس. پاس مسی به دی ماریا رسید اما ضربه ی این بازیکن در اختیار بنالیو قرار گرفت. 

دقیقه 44: کرنر شکیری به روی دروازه فرستاده می شود اما باز هم در شلوغی محوطه ی جریمه مدافعان توپ را برگشت می دهند.

دقیقه 46: داور سوت پایان نیمه ی اول را به صدا در می آورد. در دیداری کم فروغ دو تیم به نتیجه ی  0-0 در نیمه ی اول رضایت دادند. 

دقیقه  48: ضربه ی آزاد برای سوییس...شکیری به طور مستقیم به توپ ضر به می زند اما رومرو باز هم موفق عمل می کند و این بار در 2 ضرب توپ را مهار می کند.

دقیقه 50: باز هم شکیری حرکت خطرناکی را طراحی می کند و از سمت چپ نفوذ می کند. پاس به بیرون او باز هم درمیچ را صاحب موقعیت می کند اما او این بار هم با ضربه ای بی دقت توپ را به بیرون می فرستد.

دقیقه 57: مسی حرکت زیبایی را آغاز می کند و روخو را درون محوطه جریمه صاحب توپ می کند اما ضربه ی این بازیکن را بنالیو در اختیار می گیرد. 

دقیقه 62: سانتر به روی دروازه سوییس از سمت چپ و ضربه ی سر زیبای ایگواین...بنالیو توپ را استادانه روانه ی کرنر کرد. 

دقیقه 66: تعویض برای سوییس...خاکا از بازی بیرون می رود و فرناندز وارد میدان می شود.

دقیقه 68: ضربه ی مسیییییییییی...با اختلاف اندکی شوت از راه دور مسی به بیرون می رود. 

دقیقه 71: فرناندز بازیکن تازه وارد سوییس به علت خطای شدید روی دی ماریا با کارت زرد جریمه می شود.

دقیقه 74: تعویض برای آرژانتین...لاوتزی از بازی بیرون می رود تا پالاسیو راهی میدان شود. 

دقیقه 76: فرصت برای گاگو تا شانس خودش را از راه دور امتجان کند اما ضربه ی او از بالای دروازه به بیرون می رود. دقیقه 78: فرصت برای آرژانتینننننن...مسی در محوطه ی جریمه ضربه اش را می زند اما بنالیو باز هم سد راه توپ می شود...کرنر برای آرژانتین... 

دقیقه 80: تعویض برای سوییس...درمیچ که موقعیت های خوبی را از دست داده بود از بازی خارج می شود تا سفروویچ جای او را در زمین پر کند. 

دقیقه 88: باز هم لیونل مسی... در یک حرکت تماشایی 2 بازیکن سوییس را محو کرد اما در ادامه باز هم درون محوطه ی جریمه مدافعان پر تعداد سوییس توپ را روانه ی کرنر کردند.

دقیقه 93: سوت پایان بازی توسط داور به صدا در می آید تا آرژانتین و سوییس کار خود را در وقت اضافه ادامه دهند. 

 دقیقه 96: ضربه ی ایستگاهی برای سوییس...ایلنر توپ را می فرستد اما مدافعان آرژانتین بدون مشکل توپ را برگشت می دهند.

دقیقه 104: تعویض برای آرژانتین...روخو از بازی بیرون می رود و خوسه باسانتا راهی میدان می شود.

دقیقه 105: سوت پایان وقت اضافه ی اول به صدا در می آید... 

 
دقیقه 106: بازی با سوت داور در وقت اضافه ی دوم آغاز می شود. آرژانتین اخرین تعویض خودش را هم انجام داد. بیگلیا به جای گاگو وارد میدان می شود.

دقیقه 109: دی ماریاااااااااااا...ضربه ی تماشایی پای چپ دی ماریا از پشت محوطه ی جریمه با سوپر واکنش بنالیو راهی کرنر می شود. 

دقیقه 113: تعویض برای سوییس...مهمدی از زمین خارج می شود و زمایلی جای او را پر می کند. 

دقیقه 118: مسی، مسی و باز هم مسیییییی...حرکت بی نظیر لئو مسی و پاس تماشایی او برای دی ماریا با ضربه ی تمام کننده ی او همراه شد تا آرزانتین تیر خلاص را شلیک کند. آرژانتین 1 - سوییس 0  

دقیقه 120: زمایلییییییییییی...توپ به تیر دروازه برخورد می کند...عجب بد شانسی برای سوییسسسس...دراماتیک ترین صحنه ی جاممممم...ضربه ی سر زمایلی به تیر دروازه برخورد کرد... 

دقیقه 124: در آخرین ثانیه ها سوییس صاحب ضربه ی ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه می شود... شکیری ضربه را می زند اما به دیوار دفاعی برخورد می کند و در همین لحظه داور سوت پایان بازی را می زند...آرژانتین در دیداری دراماتیک با 1 گل سوییس را از پیش رو بر می دارد و راهی مرحله ی یک چهارم پایانی می شود. 

  ۷  
آی اسپورت
2014-07-01 23:25:08
نظر دهید

۷ نظر
پیام
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۹
کثیف ترین تیم جام جهانی : آرژانتین
احسان
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۳۱
آقا چرا جو میدی؟ دراماتیک ترین صحنه جام ضربه سر دقیقه 120 سوییسی ها بود؟!!!!!!!!!!
تا الان گل مهم بود الان فقط پاس گل!
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۰۵
توف تو روحت آنخل
ِیوهان کرایوف
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۳۸
چقدر این آرژانتین داره ناپلئونی بالا میاد وبی نظم و به هم ریخته هست اصلا تیمش یکدست نیست مطمئنا بعد از برخورد با یکی از قدرت ها این جام وا میده
رضا .دزفول
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۴۹
آقا پیام کثیف خودتی نه تیم آرژانتین که همه میان جلوش اتوبوسی بازی میکنند
iranmard
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۲۷
زر زر زیادی نکنید 120 دقیقه سوسیس رو کرده بود تو قوطی چشم هاتون رو باز کنید به مسی نگاه کنید که 4 تا بازی هست داره بهترین بازیکن زمین میشه حسود های بدبخت تو بازی های بعدی بهتر هم میشن هر تیمی میاد تو زمین داره دفاع اتوبوسی میاره با خودش تو زمین از ترسش اون برزیلی ها که ریدن تو خودشون از الان دعا دعا میکنن زودتر حذف بشه تو فینال نخورن بهم راستی کجان اونهایی که میگفتند مسی بدون اینیستا و جابی هیچی نیست
xander
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۸:۱۳
یوهان کرایف: برزیل هم دست کمی از آرژانتین نداره. اونا فقط به نیمار وابسته ان، اینا به مسی!! مثل تیم های صعود کرده اروپایی یکدست نیستن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر