فهرست
لحظه ای که دیوار سوئیس فروریخت/ دیه گو، بازنده دوست داشتنی
لحظه ای که دیوار سوئیس فروریخت/ دیه گو، بازنده دوست داشتنی

لحظه ای که دیوار سوئیس فروریخت/ دیه گو، بازنده دوست داشتنی

آی اسپورت - گلر سوم سوئیس در جام جهانی آلمان، از پدیده های یورو 2008 بود. مثل آردا توران و آندری آرشاوین. بعد از همان رقابت ها بود که بالاخره توانست آرزویش برای بازی در سطح اول یکی از باشگاه های بوندس لیگا را محقق کند و قراردادش با وولفسبورگ را به امضا برساند.

این شوت گیر فوق العاده اهل زوریخ، در 31 سالگی قهرمانِ بازی بزرگ سائوپائولو بود. قهرمانی که برابر لشکر حریف زانو زد اما کاری با آن ها کرد که در پایان مسابقه نامش بیشتر از نام رقبا تکرار شود. دیه گو، 118 دقیقه جانانه مقاومت کرد. با این آرزو که سرنوشت گره بخورد به نقطه پنالتی و یک هشتمِ جام جهانی، برایش تداعی کننده یک هشتم نهایی دی اف بی پوکال 2008 شود.

جایی که او تنها هشت روز پس از امضای قرارداد با وولفسبورگ، توی چارچوب دروازه تیمش ایستاد و با درخشش در ضربان پنالتی، تیشه پنجه هایش را به ریشه شالکه کوبید و خیلی زود در فوتبال آلمان تثبیت شد. او  امروز 118 دقیقه مقاوت کرد وعاقبت یک پاس و یک بغل پا، قلب دست ساز دی ماریا را در سائوپائولو منفجر کردند اما شاید حتی آرژانتینی ها هم توی همان ثانیه های پرهیجان، تصویر یک قلب را توی ذهن شان برای این بازنده دوست داشتنی ساختند. خداحافظ آقای بنالیو، بازندهِ خوبِ دست سیمانی! 

     
آی اسپورت
2014-07-02 00:07:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر